יום ראשון, 19/05/2024
האנשים שלי
עמוד הבית » חדשות

נתניהו מסכם את מבצע 'מגן וחץ': "שינינו את המשוואה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו דיבר בפתח ישיבת הממשלה וסיכם את מבצע 'מגן וחץ' ואמר "סיימנו אמש בהצלחה חמישה ימי לחימה מול ארגון הטרור של הג׳יהאד"

13:39 ,14/05/23
לע
קרדיט: לע"מ
בואו לכתוב בחבּוּרֶה!

חבּוּרֶה בנויה מתוכן גולשים.
גם אתם מעוניינים לכתוב ולהשפיע?
הצטרפו והעלו עכשיו את התוכן שלכם

הצטרפות

ראש הממשלה בנימין נתניהו דיבר בפתח ישיבת הממשלה וסיכם את מבצע 'מגן וחץ' ואמר "סיימנו אמש בהצלחה חמישה ימי לחימה מול ארגון הטרור של הג׳יהאד האיסלאמי.

לפני תחילת המבצע, ההנחייה שנתתי יחד עם שר הביטחון לצה״ל ולשב״כ, הסתכמה בשתי מילים: ״יוזמה והפתעה״. בירכתי אתמול את הרמטכ״ל ואת ראש השב״כ גם כן בשתי מילים: ״Well done״. והביצוע אכן היה מושלם. בהפתעה מוחלטת וביוזמה מתמשכת סיכלנו את כל צמרת הג׳יהאד האיסלאמי בעזה. השמדנו 17 מפקדות של הג׳יהאד, חיסלנו עשרות מחבלים, פגענו במצבורי רקטות וטילים, סיכלנו חוליות נ״ט ועוד.

במשך חודשים, מאז הקמת הממשלה, אני חוזר ואומר: מי שפוגע בנו, מי שמנסה, ומי שינסה לפגוע בנו – דמו בראשו. היום אויבי ישראל, בעזה והרבה מעבר לעזה, יודעים שגם אם הם מנסים להתחבא, אנו יכולים ואנו נכונים להגיע אליהם בכל עת.
הכרה זו התחזקה באופן משמעותי במבצע ״מגן וחץ״. שינינו את המשוואה.

אני מבקש להודות למפקדים, לחיילים ולחיילות צה״ל, לאנשי ולנשות השב״כ על הפעילות החשובה בהגנה ובהתקפה. ולכם – אזרחי ישראל, ובייחוד לתושבי העוטף, תודה על הגיבוי והעמידה האיתנה שלכם שאיפשרו לנו להצליח במבצע חשוב זה.
במהלך המבצע, כולל אתמול בלילה, עמדתי בקשר שוטף עם ראשי הרשויות בעוטף, כדי לטפל בבעיות המיגון, בעיות ברענון, בעיות נוספות. אני מבקש להודות למנכ״ל משרדי יוסי שלי, על העבודה המסורה."

נתניהו התייחס לדירוג האשראי של ישראל שנשאר גבוה ואמר "ומההישגים בביטחון להישגים של הממשלה בתחומים אחרים, של שיתוף פעולה מלא של כל שרי הממשלה, אני מבקש להודות להם.
ראשית, להישגים בכלכלה. באחת התקופות המאתגרות לכלכלה העולמית בשנים האחרונות, סוכנות הדירוג המובילה בעולם S&P, שבה ואישרה את דירוג האשראי החיובי והגבוה של ישראל.
ואני אומר: זאת הבעת אמון ברורה במדיניות הכלכלית החשובה והנכונה שאנו מובילים. אני מברך את שר האוצר, בצלאל סמוטריץ׳, על הישג חשוב זה. אני לא אומר זה מן השפה אל החוץ, אני חושב שהמאמצים שאנחנו עושים בחודשים האחרונים, חודשים מאוד מאתגרים בכל הבחינות, אני חושב שההישג הזה ראוי לציון מיוחד, ואין כמו השוק שאומר את דברו.

בשבועות הקרובים אנחנו נעביר את תקציב המדינה בכנסת ואת חוק ההסדרים שנלווה אליו, כדי להמשיך את המאמצים שלנו לחיזוק הכלכלה ואת המאמצים שלנו למאבק ביוקר המחייה. המאמצים הללו כוללים עידוד תחרות או מלחמה בבירוקרטיה להורדת מחירים. בשבוע שעבר ביקרתי באחד מ-50 הסניפים הראשונים של רשת השיווק הבינלאומית ״קרפור״ שנכנסה לישראל. הרשת מתכוונת לפתוח בישראל 200 סניפים, בהם ימכרו מאות מוצרים אירופים. עכשיו בזכות הסרת הרגולציה שהנהגנו, מוצרים אלה אינם צריכים לעבור את החסם הבירוקרטי המיותר של קבלת תו-תקן ישראלי. מה שטוב לאירופה – טוב לישראל. צעדים אלה מובילים להורדת מחירים. ואני מאמין שהמתחרים הישראלים יתנו פייט בהורדת מחירים מצידם. אין ברירה אחרת, השוק גיבה את זה. זה טוב לצרכן. זה טוב לכל אזרחי ישראל.

אני רוצה לברך את שר הכלכלה ניר ברקת, על הבאת הישג חשוב זה שאנו עובדים עליו במשך שנים וממשנו אותו עכשיו."

ראש הממשלה גם ברך את שר הפנים משה ארבל על הפיילוט שלו בתורים של משרד הפנים ואמר "אני מברך גם את שר הפנים משה ארבל, על הפיילוט שמתחיל היום, שבמסגרתו יוכלו כל אזרחי ישראל לחדש דרכון בארבע לשכות רשות האוכלוסין הגדולות בארץ. ובזה אנחנו מתחילים את התיקון של הכשל של השנתיים האחרונות שבהם אזרחים חיכו חודשים רק כדי לקבל תור. נכון, אני יודע שעדיין יש תורים, אבל אנחנו בדרך לפתרון. זה הישג חשוב מאוד ותיקון מתבקש.

אני מבקש להודות לשר מאיר פרוש על ההתנהלות היעילה, המקצועית והבטוחה בנושא ההילולה במירון. ברכות מאיר בשם כולנו ובשם רבים רבים בעם ישראל."

לסיום אמר נתניהו את מתמודדת ישראל באירוויזיון, נועה קירל ואמר "ומההישגים במדיניות החוץ, בכלכלה ובביטחון, להישג פנומנלי נוסף באירוויזיון: אני מבקש לברך את נועה קירל על המקום השלישי והמכובד. נועה, בשבילנו את תמיד מספר 1. כל הכבוד! תודה רבה."

חבּוּרֶה מספקת פלטפורמה לכותבי תוכן ואינה אחראית על איכות ואמינות התוכן ובכלל. לדיווח על טעות או הפרת זכויות ולכל דיווח על התוכן לחץ כאן. ייתכן שהתמונות בכתבה יהיו כפופות לזכויות יוצרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות של שמחה קנר
עוד באותו מדור
ajax loader
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
האפליקציה שלנו מחכה לכם התקינו עכשיו