יום שישי, 14/06/2024
האנשים שלי
עמוד הבית » פוליטי

סמוטריץ' דורש: שליטה קבועה של צה"ל בעזה וכיבוש רפיח

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' יצא בנאוםחריף נגד "דשדוש המלחמה" והציג תוכנית צבאית להכרעה מול חמאס וחיזבאללה. הוא קרא להחזיק בשליטה קבועה בעזה

14:33 ,19/05/24
צילום מסך
קרדיט: צילום מסך
בואו לכתוב בחבּוּרֶה!

חבּוּרֶה בנויה מתוכן גולשים.
גם אתם מעוניינים לכתוב ולהשפיע?
הצטרפו והעלו עכשיו את התוכן שלכם

הצטרפות

שר האוצר בצלאל סמוטריץ', יו"ר הציונות הדתית וחבר קבינט המלחמה, יצא היום בנאום חריף נגד "דשדוש המלחמה" בעזה ובצפון וקרא לעבור להכרעה צבאית מול חמאס וחיזבאללה. סמוטריץ' הציג תוכנית צבאית מפורטת שלדבריו היא "הדרך היחידה להחזיר את החטופים הביתה ולהשיג את יעדי המלחמה".

בנאום בפני סיעתו בצפון, סמוטריץ' הבהיר כי "נגמר העידן שהתושבים יסמכו על ניירות והבטחות שאין מאחוריהן דבר". הוא קרא לממשלה לאמץ גישה תקיפה יותר ולא להסתפק ב"ויתורים מופקרים וכניעה".

התוכנית שהציג סמוטריץ' כללה שלושה צעדים מרכזיים: ראשית, החלטת קבינט על נוכחות קבועה של צה"ל בכל רצועת עזה ושליטה מלאה בשטח, כולל הקמת מוצבים ישראליים נוספים בצפון, מרכז ודרום הרצועה. "זו הדרך למנוע שחמאס ישוב ויחזור לשקם את יכולותיו", אמר.

שנית, סמוטריץ' קרא להשלים את הפעולה לכיבוש מלא של רפיח ולהשאיר נוכחות קבועה במעבר הגבול ולאורך ציר פילדלפי, כדי "לקטוע את צינור החמצן למחבלים".

השלב השלישי שהציג הוא הצבת אולטימטום פומבי לחיזבאללה – להפסיק לחלוטין את הירי ולנסוג עד לנהר הליטני, ובמידה ולא יענה על כך – צה"ל יצא למתקפה צבאית כוללת בלבנון. "הבחירה בידיים של ראש הממשלה נתניהו", אמר סמוטריץ' בסיום נאומו.

חבּוּרֶה מספקת פלטפורמה לכותבי תוכן ואינה אחראית על איכות ואמינות התוכן ובכלל. לדיווח על טעות או הפרת זכויות ולכל דיווח על התוכן לחץ כאן. ייתכן שהתמונות בכתבה יהיו כפופות לזכויות יוצרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות של שמחה קנר
עוד באותו מדור
ajax loader
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
האפליקציה שלנו מחכה לכם התקינו עכשיו