יום ראשון, 19/05/2024
האנשים שלי
עמוד הבית » מעניין

41 טורבינות רוח יוקמו ברמת הגולן

טורבינות הגדולות והמתקדמות שיוקמו בישראל. הקמת הפרויקט תאפשר הספקת חשמל ירוק ונקי לעשרות אלפי משקי בית בישראל.

14:01 ,28/12/21
קרדיט: משרד הביטחון, טורבינות רוח
בואו לכתוב בחבּוּרֶה!

חבּוּרֶה בנויה מתוכן גולשים.
גם אתם מעוניינים לכתוב ולהשפיע?
הצטרפו והעלו עכשיו את התוכן שלכם

הצטרפות

אבן דרך משמעותית נוספת במהלך הלאומי לייצור חשמל מאנרגיות רוח: מנכ"ל משרד הביטחון, אלוף (מיל') אמיר אשל, חתם על הסכם שיאפשר הקמת טורבינות רוח בצפון רמת הגולן, תוך שמירה על צרכי הביטחון של מדינת ישראל. ההסכם נחתם עם חברת אר"ן (אנרגיית רוח נקיה), חברת בת של אנרג'יקס. ההסכם כולל הקמת חוות רוח של עד 41 טורבינות רוח בגובה של עד 200 מטרים כל אחת, הטורבינות הגדולות והמתקדמות שיוקמו בישראל. הקמת הפרויקט תאפשר הספקת חשמל ירוק ונקי לעשרות אלפי משקי בית בישראל.
מנכ"ל משרד הביטחון, אלוף (מיל') אמיר אשל: "קידום מיזמי אנרגיה ירוקה הן יעד לאומי גם עבור מערכת הביטחון. לקחנו סיכונים מחושבים, מתוך ראייה מאפשרת וגם השקענו בפיתוח פתרונות טכנולוגיים שיאפשרו לטורבינות לפעול בצוותא עם צה"ל. ההסכם שנחתם מאזן בין כלל הצרכים והוא עוד דוגמא לנכונות שלנו לחזק את הביטחון, גם באמצעות חיזוק הכלכלה והחברה".
מנכ"ל אנרג'יקס אנרגיות מתחדשות, אסא (אסי) לוינגר: "חתימת ההסכם עם משרד הביטחון מהווה אבן דרך משמעותית לקראת קבלת היתר בניה להקמת פרויקט אר"ן. אנו מודים למשרד הביטחון על שיתוף הפעולה ושמחים לקחת חלק במאמץ הלאומי לעמידה ביעדי ייצור החשמל מאנרגיה מתחדשת".
ההסכם נחתם בהובלת ד"ר יובל כנען, ראש חטיבת הנכסים ביחידת מתוו"ה שבאגף אמון (מבצעים, לוגיסטיקה ונכסים), בתיאום עם משרד האנרגיה ורשות החשמל. החווה תוקם בהתאם לסיכום הבינמשרדי משנת 2019, שאפשר את פריצת הדרך להקמת חוות לייצור חשמל מאנרגיית רוח, תוך שמירה על צרכי הביטחון.

חבּוּרֶה מספקת פלטפורמה לכותבי תוכן ואינה אחראית על איכות ואמינות התוכן ובכלל. לדיווח על טעות או הפרת זכויות ולכל דיווח על התוכן לחץ כאן. ייתכן שהתמונות בכתבה יהיו כפופות לזכויות יוצרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות של שמוליק מושקוביץ
עוד באותו מדור
ajax loader
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
האפליקציה שלנו מחכה לכם התקינו עכשיו