יום חמישי, 13/06/2024
האנשים שלי
עמוד הבית » חדשות

3. תיקון המזח הצף בעזה: נשיא ביידן מתעקש להחזירו לפעולה

המזח הצף האמריקני בעזה, שהתפרק מול חופי עזה, תוקן בנמל אשדוד וצפוי לחזור לפעילות היום. הפרויקט, בעלות של 300 מיליון דולר, נבנה בהנחיית ביידן

15:51 ,07/06/24
צילום מסך לפי סעיף 27 א
קרדיט: צילום מסך לפי סעיף 27 א
בואו לכתוב בחבּוּרֶה!

חבּוּרֶה בנויה מתוכן גולשים.
גם אתם מעוניינים לכתוב ולהשפיע?
הצטרפו והעלו עכשיו את התוכן שלכם

הצטרפות

לאחר שהתפרק מול חופי עזה, המזח הצף האמריקני צפוי לחזור לפעילות בחוף הים של רצועת עזה. המזח, שנבנה בעלות של 300 מיליון דולר בהנחיית הנשיא ביידן, עבר תיקון בנמל אשדוד וצפוי לחזור היום למקומו בצפון רצועת עזה ולהמשיך לפעול.

המזח הצף, שנועד להקל על הכנסתו של סיוע הומניטרי לרצועת עזה מהנתיב הימי דרך קפריסין, התפרק שבוע בלבד לאחר שהחל לפעול. הרוחות החזקות והגלים הגבוהים גרמו להתפרקותו של המזח, מה שהוביל לצוותים אמריקניים לפעול בשבועיים האחרונים לתיקונו בנמל אשדוד.

התפרקות המזח לא הייתה האירוע היחיד שהתרחש. יחד עם המזח, נסחפה דוברה אמריקנית, מעין רפסודה שפועלת במזח, וכן ספינות מלחמה אמריקניות קטנות, לחופי אשדוד. הספינות נתפסו על החוף וגררו פעולות חילוץ ממושכות.

גורמים ישראלים ואמריקנים הגדירו את המזח הזמני כ"כישלון מוחלט". עם זאת, למרות הביקורת, הוחלט לתקנו ולהחזירו לעזה, בשל ההנחיה הישירה של הנשיא ביידן וההשקעה הגדולה שנעשתה בבנייתו.

המזח הצף הוא חלק ממאמצי ארה"ב לסייע במתן סיוע הומניטרי לרצועת עזה.

כעת, לאחר התיקונים שנעשו בנמל אשדוד, המזח מוכן לחזור לפעולה ולהמשיך במשימתו ההומניטרית. גורמים המעורבים בפרויקט מקווים שהפעם המזח יעמוד בתנאים הקשים של הים התיכון ויוכל לספק את הסיוע הדרוש לתושבי עזה.

ההחלטה להחזיר את המזח לפעילות היא גם עדות למחוייבותה של ארה"ב לסייע לפתרון המשבר ההומניטרי בעזה. ההשקעה הגדולה בפרויקט והמאמצים לתיקונו מצביעים על נחישותה של וושינגטון להמשיך ולסייע, למרות האתגרים והכישלונות הראשוניים.

הממשל האמריקני מקווה שהמזח המתוקן יוכל לעמוד בתנאים הקשים ולהמשיך לפעול בצורה יעילה לטובת התושבים.

חבּוּרֶה מספקת פלטפורמה לכותבי תוכן ואינה אחראית על איכות ואמינות התוכן ובכלל. לדיווח על טעות או הפרת זכויות ולכל דיווח על התוכן לחץ כאן. ייתכן שהתמונות בכתבה יהיו כפופות לזכויות יוצרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות של מאיר זר
עוד באותו מדור
ajax loader
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
האפליקציה שלנו מחכה לכם התקינו עכשיו