שבת, 15/06/2024
האנשים שלי
עמוד הבית » חדשות

תבוסה קשה לליברמן: בג"ץ קבע כי גזרת המעונות תידחה שוב

השופטים בדיון טענו "כיצד ניתן לעשות שינויים שכאלו באבחה אחת באמצע שנת הלימודים וללא שניתן להורים זמן סביר בכדי להערך בהתאם".

13:06 ,12/01/22
קרדיט: לע"מ. בית המשפט העליון דחה את גזרת המעונות של ליברמן
בואו לכתוב בחבּוּרֶה!

חבּוּרֶה בנויה מתוכן גולשים.
גם אתם מעוניינים לכתוב ולהשפיע?
הצטרפו והעלו עכשיו את התוכן שלכם

הצטרפות

בדיון בבית המשפט היום (ד) קבעו השופטים כי ביטול סבסוד מעונות היום לילדי האברכים תתבטל עד לשנת הלימודים הבאה לפחות.

עורכי הדין מקלב, שטרן ופלדמן, שעתרו נגד גזירת המעונות של ליברמן ביקשו מבית המשפט לבטל את החלטת שר האוצר שלטענתם התקבלה משיקולים זרים, תוך פגיעה קשה ומכוונת בילדי לומדי התורה, ובעיתוי מאוחר – לאחר פתיחת שנת הלימודים במגזר החרדי.

במהלך הדיונים הקשו שופטי ההרכב על נציגת המדינה ואמרו "כיצד ניתן לעשות שינויים שכאלו באבחה אחת באמצע שנת הלימודים וללא שניתן להורים זמן סביר בכדי להערך בהתאם".

במהלך המשפט יצאו השופטים להתייעצות וכשחזרו נתנו למדינה צו על תנאי ואמרו "לבוא וליתן טעם מדוע לא לדחות את ביטול הסבסוד לשנת הלימודים הבאה", המדינה מנגד טענה שהודיעו כבר על דחיית ההחלטה לינואר ואים צורך בדחייה נוספת.

פסק הדין שניתן היום קבע כי סבסוד מעונות היום לילדים ימשך גם בשנת הלימודים תשפ"ב והגזירה תידחה לכל הפחות לשנה הבאה אם בכל.

מעורכי הדין אוריאל שטרן, יונתן פלדמן ושמואל מקלב המייצגים את העותרים נמסר: "אנו מברכים על החלטת בית המשפט לקבל את עמדתנו הבלתי מתפשרת כפי שהובאה על ידינו ובהרחבה בעתירה ובמהלך הדיונים בבית המשפט, על העדר הצדקה לתחולה מיידית של ביטול סבסוד המעונות. אנו קוראים לשר האוצר לקבל החלטות בענייניות במקצועיות ועל פי כל כללי המשפט המנהלי ולא בשרירות או מתוך שיקולים זרים. ככל והדבר לא ייעשה לא נהסס גם בעתיד לפנות לערכאות המתאימות לקבלת סעדים נוספים."

סיעת ש"ס בתגובה לפסיקת בג"צ בנושא המעונות אמרה "ההחלטה המבורכת של בית המשפט העליון לבטל את גזירת המעונות בשנה הנוכחית, מהווה אות קלון לממשלה ועדות נוספת לאופן השרירותי והמתעמר של שר האוצר ליברמן כנגד נשות האברכים. הוכח כי ליברמן פעל מתוך שיקולי נקמה פוליטיים ולהיטות לפגוע בלומדי התורה, כאשר אפילו את זמן ההיערכות המינימלי לא ניתן להם.

אנו מקווים כי פסיקה זו תסלול את הדרך לביטולה הסופי של הגזירה ולהסרת החרפה על מהלך שכולו עיוות הצדק והתעמרות קשה בנשים היוצאות לעבודה.

סיעת ש"ס תמשיך להיאבק בכלים המשפטיים ובכל האמצעים כדי לטרפד את גזירות הממשלה, בתקווה שעד השנה הבאה היא תיפול".

חבּוּרֶה מספקת פלטפורמה לכותבי תוכן ואינה אחראית על איכות ואמינות התוכן ובכלל. לדיווח על טעות או הפרת זכויות ולכל דיווח על התוכן לחץ כאן. ייתכן שהתמונות בכתבה יהיו כפופות לזכויות יוצרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות של אליעזר כץ
עוד באותו מדור
ajax loader
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
האפליקציה שלנו מחכה לכם התקינו עכשיו