יום חמישי, 30/11/2023
האנשים שלי
עמוד הבית » חדשות

חסר תקדים – אין ראיות בבימ"ש והצעיר קיבל צו מעצר מנהלי

שר הביטחון בני גנץ, חתם היום (שישי) על צו מעצר מנהלי המורה כי צעיר יהודי כבן 21, יעצר במעצר מנהלי לחודשיים

10:34 ,11/03/22
קרדיט: שאטרסטוק אילוסטרציה
בואו לכתוב בחבּוּרֶה!

חבּוּרֶה בנויה מתוכן גולשים.
גם אתם מעוניינים לכתוב ולהשפיע?
הצטרפו והעלו עכשיו את התוכן שלכם

הצטרפות

הצעיר, עצור מזה כשלושה שבועות בשב"כ, שם ניסו לייחס לו עבירות של הצתה ותקיפה. תחילה היה הצעיר בצו חריג אשר אסר עליו לפגוש בעו"ד כשבוע, ולאחר מכן המשיכה חקירה השב"כ עוד כשבועיים, אשר בסיומה הצהירה הפרקליטות כי בכוונתה להגיש כתב אישום כנגד הצעיר. היום, לאחר שלא הצליחו לגבש כנגד הצעיר כתב אישום, חתם כאמור שר הביטחון על מעצרו המנהלי של הצעיר ללא כל אישום וללא הליך פלילי כנגד הצעיר.

עו"ד אסף גונן, אשר מייצג את הצעיר מטעם ארגון חוננו נמסר "אנחנו רואים בחומרה רבה את התנהלות, השב״כ, הפרקליטות ומשטרת ישראל בתיק הזה. התנהלות זו מתאימה למשטרים אפלים ולא למדינה דמוקרטית ומתוקנת. הלקוח שלנו היה עצור במשך 20 יום בתנאים קשים מאוד כאשר טענו לאורך כל הדרך שאין ראיות בתיק להגשת כתב אישום, למעשה אין ראיות בכלל. יובהר שאנחנו נילחם בהחלטה להשאיר את הלקוח שלנו במעצר מינהלי בכל האמצעים המשפטיים העומדים לרשותנו", הוסיף גונן.

ארגון חוננו הוסיפו "לא צריך להרחיק למזרח אירופה כדי לראות איך מתנהלות דיקטטורות. אוי למדינת ישראל ששר הביטחון שלה חותם על צו כל כך דיקטטורי ואנטי אנושי.
הדלת המסתובבת מבית היוצר של שב״כ וימ״ר ש״י הגיעה לשיא חדש – כשאין ראיות – יש דיקטטורה מנהלית. דבר שאינו קיים באף דמוקרטיה בעולם."

איתמר בן גביר אמר בתגובה  "מדובר בצעד חריג. בלי משפט, בלי הוכחות ובלי ראיות, ואחרי שהחקירה לא הניבה כלום, משתמש גנץ בצו מעצר מנהלי – כמו ברוסיה ובצפון קוריאה".

בן גביר הוסיף: "איפה אנשי השמאל? איפה אבירי זכויות האזרח? איפה כל אלה שמצקצקים בלשונם כאשר מדובר במחבלים? גנץ מוכיח בפעם המי יודע כמה שהוא איש שמאל קיצוני, ומי שהשלה את עצמו לממשלה עם גנץ – מבין היום שהימין לא יתן יד למי שרץ להתחבק עם אבו מאזן ועוצר נערים יהודים בלא משפט".

חבּוּרֶה מספקת פלטפורמה לכותבי תוכן ואינה אחראית על איכות ואמינות התוכן ובכלל. לדיווח על טעות או הפרת זכויות ולכל דיווח על התוכן לחץ כאן. ייתכן שהתמונות בכתבה יהיו כפופות לזכויות יוצרים

תגובה אחת
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  1. ציניקן הגיב:

    נו טוב, פלשתינאים נעצרים בכמויות באותו הליך. שתקתם… ואז זה הגיע ליהודי. אז התעוררתם…. לא בגלל הליך אלא בגלל הדת

כתבות נוספות של מאיר זר
עוד באותו מדור
ajax loader
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
האפליקציה שלנו מחכה לכם התקינו עכשיו