יום ראשון, 14/04/2024
האנשים שלי
עמוד הבית » חדשות

הרצוג לתלמידי המכינה: לא נחזור לימי השנאה שלפני השבת השחורה

נשיא המדינה יצחק הרצוג ביקר במכינת "בני דוד" בעלי, פגש תלמידים ומשפחות שכולות. הוא הביע אמון בצה"ל, קרא לאחדות ולא חזור לשנאה

14:18 ,18/03/24
דוברות
קרדיט: דוברות
בואו לכתוב בחבּוּרֶה!

חבּוּרֶה בנויה מתוכן גולשים.
גם אתם מעוניינים לכתוב ולהשפיע?
הצטרפו והעלו עכשיו את התוכן שלכם

הצטרפות

נשיא המדינה יצחק הרצוג ביקר היום במכינה הקדם-צבאית "בני דוד" בעלי, בעקבות מותם של 18 בוגרי המכינה במלחמת "חרבות ברזל". בביקורו, נפגש הנשיא עם כ-300 מתלמידי המכינה ושוחח עימם על מתקפת הטרור ב-7 באוקטובר, המלחמה שנכפתה בעקבותיה והאתגרים הצפויים להם כלוחמים בצה"ל.

בנאום לתלמידים, הזהיר הנשיא מפני חזרה לימי השנאה שקדמו לפרוץ האלימות. "אסור לנו, בשום אופן לחזור לימים שקדמו לשבת השחורה. אסור לנו לשוב למילים המשתלחות, לשנאה ולפילוג," אמר הרצוג. "אם יש משהו שנוכל להישבע בו לזכרם של הנופלים הוא שמותם לא היה לשווא. שנהיה ראויים שלא ניתן לעצמנו להידרדר שוב אל תהום של שנאת החינם."

הנשיא, שנפגש עם כל חלקי העם בזמן המערכה, ביקש לחזק מכאן "בשם העם כולו את החיילים והמפקדים – שגם הלילה פעלו ועדיין פועלים בשעה זו, בעוז רוח בשיפא ובעוד אינספור זירות בדרום, בצפון ובאיו"ש."

הוא הוסיף והביע אמון מלא בצה"ל ובמפקדיו. "אני סומך על צה"ל ומפקדיו, מאחרון החיילים ועד ראש המטה הכללי של צה"ל. אני מאמין שהם מקבלים החלטות שקולות, אחראיות ומקצועיות."

למרות חמישה חודשי לחימה ארוכים ומחיר כבד, הזכיר הנשיא את האתגרים הנותרים. "עדיין לא השבנו את אחינו ואחיותינו החטופים הביתה, עדיין לא ייבשנו את ביצת הטרור, עדיין לא חלפה סכנת ירי טילים מעזה."

חבּוּרֶה מספקת פלטפורמה לכותבי תוכן ואינה אחראית על איכות ואמינות התוכן ובכלל. לדיווח על טעות או הפרת זכויות ולכל דיווח על התוכן לחץ כאן. ייתכן שהתמונות בכתבה יהיו כפופות לזכויות יוצרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות של אליה מן
עוד באותו מדור
ajax loader
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
האפליקציה שלנו מחכה לכם התקינו עכשיו