יום ראשון, 14/04/2024
האנשים שלי
עמוד הבית » חדשות

גלנט מזהיר: מזהים רצון להפוך את הרמדאן ל 7 באוקטובר השני

שר הביטחון גלנט הזהיר בהערכת מצב כי קיים חשש שאיראן, חיזבאללה וחמאס ינסו להצית את האזור במהלך חודש הרמדאן. גלנט קרא למפקדי צה"ל לפעול נחרצות

18:48 ,27/02/24
תקשורת שר הביטחון
קרדיט: תקשורת שר הביטחון
בואו לכתוב בחבּוּרֶה!

חבּוּרֶה בנויה מתוכן גולשים.
גם אתם מעוניינים לכתוב ולהשפיע?
הצטרפו והעלו עכשיו את התוכן שלכם

הצטרפות

שר הביטחון יואב גלנט קיים היום שתי הערכות מצב בנוגע להיערכות לקראת חודש הרמדאן. בהערכת המצב הראשונה, שכללה בכירים במערכת הביטחון, הזהיר גלנט כי ישראל מזהה עיסוק גובר מצד איראן, חיזבאללה וחמאס לנצל את חודש הרמדאן ו"להפוך אותו לשלב השני של ה-7 באוקטובר", כלומר לנסות ולהצית מחדש את האזור לאחר המבצע בעזה.

בהערכת המצב השנייה עם מפקדי צה"ל, אמר גלנט "היעד המרכזי של חמאס זה לקחת את הרמדאן, בדגש על הר הבית וירושלים ולהפוך אותו לשלב השני של התוכנית שלהם שהחלה ב- 7 באוקטובר – זה היעד המרכזי של חמאס, זה מפומפם על ידי איראן וחיזבאללה״.

״לנו אסור לתת להם את הדבר הזה, והמשמעות היא להרגיע את השטח בכל דבר שניתן, ובהיבט הזה הפעולה צריכה להיות מחולקת לשני חלקים פשוטים, אתם מכירים אותם היטב והם יוצרים את הדיפרנציאציה, מי שמחבל או חשוד, או בדרך ל, צריך להגיע איתו למגע ולעצור אותו או לחסל אותו, אין פה חוכמות. הדבר השני – איפה שניתן לתת ולשחרר, מדוע? כי אנחנו לא רוצים שהלחץ הזה יהפוך להיות מאירועי בודדים, עד כמה שהם מסוכנים – לאירוע אחר״.

״אני מודע לרעש שמסתובב מסביב מכל הכיוונים, זו מדינה דמוקרטית, עולם רשתי, דיגיטלי, בתקופת מלחמה, כל אחד אומר מה שהוא רוצה כולל אנשים שאמורים להיות אחראים, אבל הם לא אחראים. התוצאה של העניין זה פוטנציאל היסחפות שיכול להגיע בזמן קצר, והמשמעות היא שמבחינתנו זה נעצר בש"ג, כל הרעשים האלה – עושים מה שצריך, מול מי שצריך, עושים מה שצריך ופועלים״.

״המערערים בשטח גדולים והתוצאה עלולה להיות בעייתית. תוסיפו על זה את הפעולה המוצלחת שלכם לאורך חודשים לחיסול מחבלים והמשמעות היא הגברת הלחצים״.

״לכן, אנחנו צריכים לדעת לנהל את העניין הזה כמו שצריך. לתת כבוד לאנשים איפה שצריך, לא ליצור לחצים במקומות מיותרים, ומצד שני, אם הדבר הזה הופך למשהו אחר אז לדעת לפעול. בתקופה הזאת – צריך להיות מצד אחד נחושים מאוד על טרור, אבל זהירים בדברים אחרים. בעניין הזה צריך לדעת איך לסדר את הדברים ואיך לנהוג וכל דבר שאפשר לעשות מבעוד מועד – יפה שעה אחת קודם. מה שאפשר לפתור בהיערכות – צריך לפתור בהיערכות, מה שנקרא כשאתה צריך סיוע תזמין אותו אחרת תצטרך חילוץ״.

חבּוּרֶה מספקת פלטפורמה לכותבי תוכן ואינה אחראית על איכות ואמינות התוכן ובכלל. לדיווח על טעות או הפרת זכויות ולכל דיווח על התוכן לחץ כאן. ייתכן שהתמונות בכתבה יהיו כפופות לזכויות יוצרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות של אריאל לוי
עוד באותו מדור
ajax loader
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
האפליקציה שלנו מחכה לכם התקינו עכשיו