יום ראשון, 19/05/2024
האנשים שלי
עמוד הבית » קורונה

בשיא התחלואה: מחצות אין יותר מדינות אדומות.

מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' נחמן אש: "אני מקווה שנוכל להמשיך עם מערכת חינוך פתוחה לאורך הגל"

16:36 ,06/01/22
קרדיט: באדיבות המצלם. מחצות לילה אין יותר מדינות אדומות
בואו לכתוב בחבּוּרֶה!

חבּוּרֶה בנויה מתוכן גולשים.
גם אתם מעוניינים לכתוב ולהשפיע?
הצטרפו והעלו עכשיו את התוכן שלכם

הצטרפות

משרד הבריאות ממליץ לממשלה להסיר בשלב זה מרשימת המדינות האדומות את כל המדינות, וזאת לנוכח שיעור התחלואה בכניסה לישראל לעומת שיעור התחלואה בקהילה. ההחלטה תיכנס לתוקף היום בחצות (7/1/2022, בלילה שבין חמישי לשישי), בכפוף לאישור הממשלה וועדת החוקה של הכנסת.

המלצת משרד הבריאות התקבלה לנוכח המדיניות שהוגדרה מראש על ידי הממשלה, לפיה מנגנון המדינות האדומות יושהה במצב בו מספר המאומתים הנכנסים מחו"ל יורד מתחת ל-5% מכלל התחלואה במדינה.

המדינות שיוסרו מרשימת המדינות האדומות ויעברו לכתומות: איחוד האמירויות, ארה"ב, אתיופיה, הממלכה המאוחדת, טנזניה, מקסיקו, שווייץ ותורכיה.

חרף שינוי מנגנון הגדרת המדינות, יצוין כי במדינות רבות בעולם מצב התחלואה גבוה יותר מאשר בישראל, ולכן רצוי להימנע מהגעה למקומות אלו שלא לצורך ככל הניתן.

השבים ממדינה כתומה:

מחוסן או מחלים – יוכלו לצאת מבידוד לאחר קבלת תוצאת בדיקה שלילית בנתב"ג או לאחר 24 שעות (המוקדם מביניהם)

מי שאינו מחוסן או מחלים – יוכל לצאת מבידוד רק לאחר קבלת תוצאת שתי בדיקות שליליות- בנחיתה ולאחר שבוע בידוד. הבדיקה לסיום הבידוד ביום 7 תהיה לפי האדם הנבדק:
אוכלוסיה בסיכון – pcr
יתר האוכלוסיה – אנטיגן מוסדי

‏מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' נחמן אש אמר: "מחצות אין יותר מדינות אדומות. באמצעות הבדיקות והבידודים אנחנו מנסים להתמודד עם ההדבקות ואני מקווה שנוכל להמשיך עם מערכת חינוך פתוחה לאורך הגל"

חבּוּרֶה מספקת פלטפורמה לכותבי תוכן ואינה אחראית על איכות ואמינות התוכן ובכלל. לדיווח על טעות או הפרת זכויות ולכל דיווח על התוכן לחץ כאן. ייתכן שהתמונות בכתבה יהיו כפופות לזכויות יוצרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות של חיים וולף
עוד באותו מדור
ajax loader
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
האפליקציה שלנו מחכה לכם התקינו עכשיו