שבת, 18/05/2024
האנשים שלי
עמוד הבית » פוליטי

סמוטריץ' לנתניהו: "פקודתך לא לחלט כספי טרור מונעת הקלות"

שר האוצר סמוטריץ' שיגר מכתב תקיף לנתניהו ובו האשים אותו בחסימת חילוט כספי טרור מהרשות שאמור היה לשמש למימון הקלות לאזרחים במאבק ביוקר המחיה.

10:42 ,08/05/24
דוברות הכנסת
קרדיט: דוברות הכנסת
בואו לכתוב בחבּוּרֶה!

חבּוּרֶה בנויה מתוכן גולשים.
גם אתם מעוניינים לכתוב ולהשפיע?
הצטרפו והעלו עכשיו את התוכן שלכם

הצטרפות

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' שיגר היום מכתב חריף לראש הממשלה בנימין נתניהו, שבו האשים אותו בחסימת מהלך חקיקה לחילוט כספי טרור של הרשות הפלסטינית – כספים שאמורים היו לשמש למימון תכניות להקלה על האזרחים במסגרת המאבק ביוקר המחיה.

במכתבו כתב סמוטריץ' לנתניהו כי "המאבק ביוקר המחיה הוא אחד האתגרים הגדולים של הממשלה שלנו", אך טען כי נתניהו מונע ממנו ומאזרחי ישראל את המקור התקציבי שסוכם לטובת מהלכים כאלה. "במסגרת דיוני התקציב סיכמנו על מקור תקציבי של 3 מיליארד שקלים מחילוט כספי הטרור של הרשות הפלסטינית", הסביר.

על פי סמוטריץ', סוכם כי כספי הטרור שיחולטו ישמשו למימון שיקום באזור חבל התקומה, באופן שישחרר 3 מיליארד שקלים שיופנו להקלות על האזרחים. "התחייבת לי יחד עם ראש המל"ל והמזכירות הממשלתית כי תאפשר את קידום החוק, ובהתבסס על כך בנינו על התקציב הזה למאבק ביוקר המחיה. למרבה הצער, מזה שלושה חודשים ובניגוד להתחייבותך אתה מונע את קידום החוק מסיבות לא ברורות".

בנוסף לטענות אלו, האשים סמוטריץ' את נתניהו בכך שהוא נותן עדיפות לרשות הפלסטינית על פני טובת האזרחים. "לא יתכן שהדאגה לרש"פ ולתקציבי הטרור שהיא משלמת למשפחות מחבלים יהיו חשובים יותר מאזרחי ישראל הנאנקים תחת יוקר המחיה", קבע.

בסיום המכתב ביקש סמוטריץ' מנתניהו "לאשר לאלתר את קידום החקיקה מיד עם פתיחת כנס הקיץ של הכנסת. על בסיס מקור זה נוכל לגבש תכניות להקלה על נוטלי המשכנתאות ועל אזרחי ישראל".

חבּוּרֶה מספקת פלטפורמה לכותבי תוכן ואינה אחראית על איכות ואמינות התוכן ובכלל. לדיווח על טעות או הפרת זכויות ולכל דיווח על התוכן לחץ כאן. ייתכן שהתמונות בכתבה יהיו כפופות לזכויות יוצרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות של שמחה קנר
עוד באותו מדור
ajax loader
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
האפליקציה שלנו מחכה לכם התקינו עכשיו