יום שני, 20/05/2024
האנשים שלי
עמוד הבית » פוליטי

מלחמת הנרטיב

מלחמת הנרטיב

16:28 ,02/05/24
אישי
קרדיט: אישי
בואו לכתוב בחבּוּרֶה!

חבּוּרֶה בנויה מתוכן גולשים.
גם אתם מעוניינים לכתוב ולהשפיע?
הצטרפו והעלו עכשיו את התוכן שלכם

הצטרפות

לאחר חצי שנה מפרוץ המלחמה בעזה, האשראי הבינלאומי של ישראל הולך ודועך והוא לקראת סגירה הרמטית שתשאיר אותה בסופו של דבר להתמודד לבדה עם כל הסיכונים הכרוכים בכך, גם הגדלת האשראי החד צדדית שנתניהו קיבל 'בהתקפה' האיראנית נעלמה כלא הייתה.
ארה"ב, שהיא בת הברית הכי גדולה של ישראל אומרת מחד מעל כל במה שיש לה הזכות להגן על עצמה בכוחות עצמה, ומאידך עושה הכל כדי למנוע ממנה את זה, בדומה לנתניהו בענין רפיח, העיקר שתאריך יש אבל כניסה לרפיח אין, ביידן ובלינקן אומרים משהו אחד ועושים בפועל משהו אחר, ככה זה שאת ביידן מעניין רק הבחירות לנשיאות והוא משווע להציג משהו לציבור האמריקני שמיום ליום מתאכזב מהדוד סם המתבגר, ועובר לתמוך ביריב הדומיננטי דולנד טראמפ.
העסקה המצרית המתרקמת לשחרור חטופינו מסבכת את נתניהו מצד אחד עם בן גביר וסמוטריץ' שהבהירו לו שאין לו מנדט לכך, ומסבכת אותו מהצד השני בתוך הליכוד פנימה, לנתניהו נותר לקוות שסינוואר יפתור לו את הפלונטר הפוליטי ויתנגד גם הפעם לעסקה השנויה במחלוקת, ובא לנתניהו גואל (בינתיים).
היחיד שנהנה מכל רגע, זה סינוואר שהצליח להעמיד חצי עולם על הרגליים שיצילו אותו 'מהג'נוסייד' שישראל עושה לו, ובמלחמת הנרטיב הוא הצליח לקבע נרטיב הפוך מאז השבעה באוקטובר, וכל הטוב הזה נשפך עליו לא רק  ממדינות ערב, אלא מבת הברית הכי גדולה של ישראל, הוא קיבל סיוע הומניטרי שיכול להספיק לו לפחות לעשרה סבבים נוספים, ולראשונה מפרוץ המלחמה, בהנחיית הדרג המדיני מעבר ארז נפתח כחלק מהמאמץ להגברת הכמות ונתיבי הסיוע לרצועת עזה, זה אותו מעבר ארז שדרכו נכנסו מחבלי הנוחב'ה לרצוח את אזרחי ישראל, שכאמור נפתח ושופץ עבור מתן סיוע ואספקה בדיוק בשבילם, כמה אבסורד !!
בינתיים, באמריקה הלטינית משלבים ידיים נגד ישראל, בוליביה וקולומביה הפרו פלסטיניות הודיעו על ניתוק היחסים עם ישראל, גם ציל'ה תקפה בחריפות את ישראל והחזירה את השגריר, לא פלא שסינוואר מתנגד לכל עסקה שבאה לפתחו, מבחינתו כל עוד הלחימה נמשכת הוא קוטף אהדה ותמיכה ממקומות לא צפויים, ובעיקר מרוויח מנוף לחץ בינלאומי אדיר על ישראל  לסיים את הלחימה ללא ניצחון, בטח שלא מוחלט כלשון נתניהו.
הדובדבן שבקצפת מבחינת סינוואר, זה צווי המעצר שבית הדין בהאג הולך להוציא נגד מפקדי הצבא ומנהיגי המדינה שבראשם נתניהו עצמו, בגלל 'פשעי מלחמה' שישראל מבצעת בעזה, הזויי !!
כל הניסיונות של נתניהו מול מנהיגי העולם החופשי להסיר את הגזרה שנחתה עליו לבינתיים עלו בתוהו, ואם זה לא מספיק, סינוואר קיבל עוד ניצחון תודעתי שימי הזיכרון והעצמאות הלאומיים יתנהלו השנה אחרת, הוא מצידו יחגוג וימשיך בדרכו לניצחון הבא.
החלום הרטוב של ביידן זה לסיים את הלחימה דרך עסקה לשחרור חטופים ולקדם נרמול בין ישראל לסעודים לפני הבחירות בארה"ב, בביקורו השבוע של שר החוץ בלינקן, הוא הבהיר לנתניהו בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים, שכניסה לרפיח פירושה איבוד הנרמול עם סעודיה, על כל המשתמע מזה, נתניהו נמצא בפלונטר והוא יצטרך לבחור בין נרמול עם הסעודים לבין נרמול עם הבייס הימני שרותח מהסיסמאות בעניין רפיח.
סביר להניח שנירמול עם הבייס ינצח, אבל לא אחד כמו נתניהו יפספס הזדמנות, וכהרגלו ינסה להרויח מכל העולמות, גם ירַצה את הבייס הכעוס בממשלתו ובהודעה מראש לנשיאים ביידן וא-סיסי הוא יורה לצבא לעשות טיול קטן ברפיח כדי לוודא שהעזתים 'המסכנים' המתרחצים בים מקבלים הכל ולא חסר להם כלום, הוא  יפמפם את העניין שלמרות הלחץ הכבד מצד הבית הלבן הוא נכנס לרפיח ושמר בהדיקות על חוקי המלחמה הבנילאומי, וגם ינסה לקדם נרמול עם הסעודים.
נתניהו מבין שבתנאים הנוכחיים, בעיקר מצד הרכב ממשלתו, הסיכוי שיצליח לנרמל יחסים דומה לסיכוי שיצליח להשיג ניצחון מוחלט על סינוואר, ולכן לא בוער לו לנרמל את היחסים בזמן הקרוב, הוא רואה את הסקרים באמריקה ומריח שביידן נמצא בשלהי הקדנציה שלו ולא בטוח שימשיך לעוד אחת, לכן הוא ינסה למרוח זמן עד נובמבר בתקווה שטראמפ ייבחר, התנאים לנרמול ישתנו, ואולי זה יעבור יותר חלק בגרון של חכ"י ושרי הימין בממשלה וגם בדעת הקהל בישראל.

חבּוּרֶה מספקת פלטפורמה לכותבי תוכן ואינה אחראית על איכות ואמינות התוכן ובכלל. לדיווח על טעות או הפרת זכויות ולכל דיווח על התוכן לחץ כאן. ייתכן שהתמונות בכתבה יהיו כפופות לזכויות יוצרים

9 תגובות
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

 1. חמודי הגיב:

  טור מושקע!

 2. רונית הגיב:

  לא יעזור לביידן עסקה לא תהיה פה

  1. אם חמאס יגידו לבסוף כן
   נתניהו למרות התנגדותו לעסקה
   יצטרך לאשר אותה בעל כורחו
   התקווה שלו שסינוואר יתנגד

   1. רונית הגיב:

    אל תהיה בטוח, אני מאמינה שגם לנתניהו יש קו אדום והוא מחוייב למוסריות שלו ולבוחריו מהימין הוא לא יכנע לכל דרישות חמאס או ביידן ככול שיהיו

    1. לצערי בגלל הלחץ הכבד מצד משפחות החטופים הלחץ הציבורי פלוס הלחץ הבינלאומי הוא יצטרך לקדם את העסקה
     למורת רוחם של שותפיו לקואלציה
     אני מסכים איתך שגם אם יעשה זאת
     זה יהיה בלית ברירה ולא מתוך רצון טוב
     העסקה המדוברת מורידה את ישראל על הברכיים והיא קשה לעיכול
     לכן כתבתי שנתניהו מעדיף שהסירוב יבוא מצידם ולא מצידו
     אגב סינוואר קלט את זה והוא ככל הנראה יסכים על חלק ניכר וישאיר סעיף בעייתי
     ויגלגל אותו לנתניהו ובזה הוא מסבך אותו יותר

   2. מאיר הגיב:

    חמאס לא יגיד גן לעסקה יותר בחיים שלו, הוא מבחינתו מנצח כל עוד הם אצלו

 3. שרון הגיב:

  המצב במדיהץנה מורכב מאוד , מצפון ומדרום מדיני וצבאי , כל מה שרשמת נכון.נקווה מאוד שהישועה תגיעה מהר .

 4. משה הגיב:

  טור יפה מאד. לצערינו הוא אמיתי מאד

כתבות נוספות של רועי ויזאן
עוד באותו מדור
ajax loader
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
האפליקציה שלנו מחכה לכם התקינו עכשיו