יום חמישי, 13/06/2024
האנשים שלי
עמוד הבית » מעניין

אפקט ולדר? 13 חוקרות חרדיות יגויסו השנה למשטרה

הן יצטרפו ל-12 חוקרות חרדיות ו-4 חוקרים שכבר פועלים כחוקרי עבירות וכיועצים לענייני חרדים למפקדי התחנות

12:41 ,05/01/22
קרדיט: דוברות המשטרה, לשוטרים אין קשר לכתבה
בואו לכתוב בחבּוּרֶה!

חבּוּרֶה בנויה מתוכן גולשים.
גם אתם מעוניינים לכתוב ולהשפיע?
הצטרפו והעלו עכשיו את התוכן שלכם

הצטרפות

במהלך השנה הקרובה תגייס המשטרה לשורותיה 13 חוקרות חרדיות, שיחקרו תלונות של נפגעות עבירות מין מהחברה החרדית, כך דיווח אתמול רב המשטרה נצ"מ רמי ברכיהו לוועדה לביטחון פנים בראשות ח"כ מירב בן ארי בדיון על הטרדות מיניות בחברה החרדית.

כבר ב-2014 גויסו למשטרה שוטרים ושוטרות חרדיים עם אוריינטציה לפעילות קהילתית, במטרה להנגיש את עבודת המשטרה לחברה החרדית. כיום משרתות במשטרה 12 חוקרות חרדיות ו-4 חוקרים חרדים. רוב השוטרות שגויסו אז עובדות כחוקרות, ושתיים מהן קודמו לתפקידי קצונה. כולן הוצבו בערים שיש בהן אוכלוסייה חרדית, והן משמשות כיועצות לענייני חרדים של מפקדי התחנות. אתמול דיווח רב המשטרה נצ"מ רמי ברכיהו על הכוונה לגייס בשנה הקרובה עוד 13 חוקרות חרדיות, ואולי מספרן יוגדל ל-20 חוקרות.
רב המשטרה, נצ"מ ברכיהו: "אנו פועלים ב'שיטור מתווך'. הבסיס הוא יצירת אמון בין המשטרה לחברה החרדית על גווניה. רקמתי קשרים עם מגוון מנהיגי קהילות, מהפלג הירושלמי ועד הקיצונים במאה שערים. יחסי האמון הם כאלה שהיום הם מבקשים שרב המשטרה יבוא לפשר. כשהייתה שאלה בעניין ההילולה של הבאבא סאלי, הכנתי מתווה שיאפשר את קיום ההילולה בביטחה, והמתווה אושר על ידי פיקוד המשטרה והתקל על ציבור המתפללים.
יצירת האמון הזו היא לא פחות ממהפכה. התפיסה היא שהמגע עם הציבור הוא קהילתי. בשיח שיצרתי מתגבש עכשיו מכתב שרבנים חשובים חותמים עליו, לפיו אם שומעים צעקות מבית השכנים יש להתקשר למשטרה, אפילו בשבת. זאת בעקבות שני מקרי רצח טרגיים בהם נערים רצחו את הוריהם לפני 3 חודשים בבית שמש. הרצח היה על רקע נפשי, אבל הסתבר שהשכנים שמעו צעקות, ולו היו מזעיקים משטרה, אפשר היה אולי למנוע".
רפ"ק גל ספן: "לכל קהילה יש חוקים משלה ולא פשוט להגיע אליהם. בעזרת קשרים וחיבורים שהרב רמי יצר עם רבנים, בשנתיים האחרונות רבנים החלו לבקש מהמשטרה לסייע. היום אנחנו ערים יותר לרגישויות. מבינים כמה חשוב למשפחה ששום דבר לא יתפרסם כי זה מזיק לשידוך. עוסקים בדיני נפשות. רבים מהנפגעים הצעירים לא מכירים את גוף האדם וקשה להם אפילו להסביר איפה הפוגע פגע. הם לא מבינים את שפת החוקרים. לכן יש הדרכות לשוטרים שיבינו מה הקשיים".

חבּוּרֶה מספקת פלטפורמה לכותבי תוכן ואינה אחראית על איכות ואמינות התוכן ובכלל. לדיווח על טעות או הפרת זכויות ולכל דיווח על התוכן לחץ כאן. ייתכן שהתמונות בכתבה יהיו כפופות לזכויות יוצרים

תגובה אחת
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  1. משה הגיב:

    במשטרה יש הרבה ולדרים …

כתבות נוספות של מאיר זר
עוד באותו מדור
ajax loader
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
האפליקציה שלנו מחכה לכם התקינו עכשיו