יום חמישי, 13/06/2024
האנשים שלי
עמוד הבית » יהדות

באומן נערכים לחג השבועות תחת עוצר ותקנות חירום

למעלה מ-3,000 חסידי ברסלב צפויים לחגוג את חג השבועות באומן. בשל המלחמה באוקראינה, יחול עוצר לילי ועזרת הנשים תיסגר למשך החג.

08:44 ,10/06/24
איחוד ברסלב אומן
קרדיט: איחוד ברסלב אומן
בואו לכתוב בחבּוּרֶה!

חבּוּרֶה בנויה מתוכן גולשים.
גם אתם מעוניינים לכתוב ולהשפיע?
הצטרפו והעלו עכשיו את התוכן שלכם

הצטרפות

בצל המלחמה המתמשכת באוקראינה ובישראל, למעלה מ-3,000 חסידי ברסלב צפויים לחגוג את חג השבועות בעיר אומן, ליד קברו של רבי נחמן מברסלב זצ"ל. במכתבו של הרב נתן בן נון, יו"ר איחוד ברסלב, מצויין כי נעשו הכנות רבות לקראת הגעתם של החסידים, כולל הסדרה ושיפורים במתחם הקבר והכנת לוח זמני הלכה מפורט לשימוש בשדות התעופה הבינלאומיים במזרח אירופה.

רקע היסטורי
מאז ימי חייו של רבי נחמן, נהגו חסידיו להתקבץ אצלו בשלוש מועדים קבועים: בראש השנה, שבת חנוכה וחג השבועות. לאחר פטירתו, המשיכו תלמידיו את המנהג והתקבצו בזמנים הקבועים על קברו באומן. גם כיום, חסידי ברסלב שומרים על המסורת הזו ומגיעים לאומן למרות הקשיים והאתגרים.

הכנות והנחיות בטיחות
בשל המלחמה באוקראינה, נקטו השלטונות בצעדי חירום הכוללים עוצר לילי מהשעה 12 בלילה עד 4 לפנות בוקר. במהלך שעות אלו אסור להימצא ברחובות העיר, ומי שיעבור על ההנחיות עלול להיענש בגירוש מאוקראינה. בנוסף, יש להיערך להפסקות חשמל יזומות המתרחשות מידי יום באומן, ולהצטייד באמצעי תאורה וחשמל ניידים.

סגירת עזרת נשים
אחד מהשינויים המשמעותיים השנה הוא סגירת עזרת הנשים במתחם הקבר במהלך חג השבועות. עזרת הנשים תיסגר החל מיום שני ד' סיון בשעה 22 בערב ועד ליום חמישי ז' סיון בשעה 23 בערב. הדבר נעשה בהתאם למסורת הנהוגה מזה שנים רבות בקברו של רבי נחמן.

התארגנות והכנות נוספות
צוותי עבודה מתוגברים נערכו במלוא המרץ לקראת התקבצות ההמונים בעיר אומן. בין השאר, נעשו עבודות הסדרה בדרך הכהנים ושיפורים במתחם הקבר. כמו כן, הופץ לוח זמני הלכה מפורט עבור שדות תעופה בינלאומיים במזרח אירופה, כדי להקל על ציבור הנוסעים.

ביקוש מרשים לכרטיסים
למרות המצב הביטחוני המורכב, סוכני הנסיעות מדווחים על ביקוש מרשים במיוחד לכרטיסים לאוקראינה. האדמו"ר מסערט ויז'ניץ אף פקד את ציון זקנו ואמו בבית העלמין בבני ברק לפני היציאה לאומן.

חבּוּרֶה מספקת פלטפורמה לכותבי תוכן ואינה אחראית על איכות ואמינות התוכן ובכלל. לדיווח על טעות או הפרת זכויות ולכל דיווח על התוכן לחץ כאן. ייתכן שהתמונות בכתבה יהיו כפופות לזכויות יוצרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות של אלחנן כהן
עוד באותו מדור
ajax loader
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
האפליקציה שלנו מחכה לכם התקינו עכשיו