יום חמישי, 13/06/2024
האנשים שלי
עמוד הבית » בעולם

CNN: ארה"ב דורשת מקטאר לאיים בגירוש בכירי חמאס

רשת CNN מדווחת שארה"ב לוחצת על קטאר לאיים בגירוש בכירי חמאס אם לא יסכימו לעסקה, וכן על מצרים לאיים בניתוק יחסים עם חמאס לצמיתות.

07:22 ,07/06/24
דובר צהל
קרדיט: דובר צהל
בואו לכתוב בחבּוּרֶה!

חבּוּרֶה בנויה מתוכן גולשים.
גם אתם מעוניינים לכתוב ולהשפיע?
הצטרפו והעלו עכשיו את התוכן שלכם

הצטרפות

ארצות הברית מגבירה את הלחץ על חמאס באמצעות מדינות המזרח התיכון. רשת CNN דיווחה כי הממשל האמריקני הפציר בקטאר לאיים על בכירי חמאס בגירוש מהמדינה אם לא יסכימו לעסקה המתגבשת, כמו כן, הופעל לחץ על מצרים לאיים בניתוק יחסים עם חמאס לצמיתות. הדיווח של CNN מצביע על מאמצים דיפלומטיים אינטנסיביים שמנהלת ארה"ב כדי להשיג התקדמות במגעים עם חמאס.

לפי הדיווח, קטאר ומצרים ממלאות תפקיד מרכזי במאמצי התיווך בין ארה"ב לחמאס. קטאר מארחת את הנהגת חמאס ומספקת תמיכה כלכלית משמעותית לרצועת עזה, בעוד מצרים משמשת כמתווכת מרכזית בין ישראל לחמאס בשל קרבתה הגיאוגרפית והשפעתה האזורית.

הדרישה האמריקנית מקטאר להפעיל לחץ על בכירי חמאס נועדה להגביר את הלחץ על הארגון להסכים לתנאים המוצעים בעסקה. קטאר, שהיא אחת המדינות העשירות בעולם ומקורבת לארה"ב, מחזיקה בקשרים קרובים עם הנהגת חמאס. על פי הדיווח, האיום בגירוש בכירי חמאס עשוי להוות אמצעי לחץ משמעותי על הנהגת הארגון, שכן קטאר מהווה בסיס חשוב לפעילותם המדינית והפוליטית.

בנוסף, הממשל האמריקני לוחץ על מצרים לאיים בניתוק יחסים עם חמאס לצמיתות אם הארגון לא ייענה לדרישות. מצרים, שמנהלת קשרים מורכבים עם חמאס, יכולה להשפיע רבות על הארגון בשל תלותם במעבר רפיח ובתמיכה המצרית. ניתוק יחסים עם מצרים עלול להקשות על חמאס לנהל את ענייניו המדיניים והצבאיים ולהגביר את הלחץ על הארגון להסכים לעסקה.

המהלכים האמריקניים מגיעים על רקע מאמצים בינלאומיים מוגברים להשגת יציבות ברצועת עזה ולהפחתת המתיחות באזור. הממשל האמריקני, תחת הנהגתו של הנשיא ג'ו ביידן, מבקש להשיג פריצת דרך משמעותית במאמצים הדיפלומטיים ולצמצם את השפעתם של ארגוני הטרור באזור.

המאמצים האמריקניים כוללים גם לחצים על מדינות נוספות במזרח התיכון, במטרה ליצור קואליציה רחבה שתפעל יחדיו למען יציבות אזורית. ארה"ב שואפת להשיג הבנות והסכמות בין ישראל לחמאס, שיאפשרו הפסקת אש ממושכת ושיקום של רצועת עזה, תוך הגברת הפיקוח הבינלאומי על הפעילות ברצועה.

בעוד המאמצים הדיפלומטיים נמשכים, קיימת דריכות גבוהה בקרב הקהילה הבינלאומית בנוגע לתגובות של חמאס, קטאר ומצרים ללחצים האמריקניים. הצעדים הללו עשויים להביא לשינויים משמעותיים במצב הפוליטי והביטחוני באזור, וביכולת להשיג הסכם שיביא לשקט וליציבות בעזה ובסביבתה.

גורמים מדיניים מציינים כי השגת הסכם בין ישראל לחמאס תלויה במידה רבה ביכולתן של קטאר ומצרים להשפיע על חמאס ולהפעיל עליו את הלחץ הנדרש. עם זאת, קיימת הבנה כי הדרך להשגת הסכם אינה פשוטה ודורשת מאמצים מרובים מצד כל הצדדים המעורבים.

בהקשר זה, הממשל האמריקני ממשיך במאמציו הדיפלומטיים ומעביר מסרים ברורים לקטאר ומצרים לגבי הצורך בפעולה נחושה ומיידית. נותר לראות כיצד יתפתחו העניינים ומה תהיה תגובת חמאס ללחצים הגוברים מצד הקהילה הבינלאומית.

חבּוּרֶה מספקת פלטפורמה לכותבי תוכן ואינה אחראית על איכות ואמינות התוכן ובכלל. לדיווח על טעות או הפרת זכויות ולכל דיווח על התוכן לחץ כאן. ייתכן שהתמונות בכתבה יהיו כפופות לזכויות יוצרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות של ג'ק סלומון
עוד באותו מדור
ajax loader
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
האפליקציה שלנו מחכה לכם התקינו עכשיו