יום ראשון, 19/05/2024
האנשים שלי
עמוד הבית » חדשות

20 שנה לפיגוע בצומת המשטרה הבריטית: גנץ-"בנימין תמשיך לצמוח"

בנוכחות נציגי משפחות הנופלות ואנשי כוחות הבטיחון ציינו בבנימין 20 שנה לפיגוע הקשה בצומת המשטרה הבריטית בו נהרגו 10 חיילים ואזרחים

12:37 ,22/03/22
קרדיט: מועצה אזורית בנימין.
בואו לכתוב בחבּוּרֶה!

חבּוּרֶה בנויה מתוכן גולשים.
גם אתם מעוניינים לכתוב ולהשפיע?
הצטרפו והעלו עכשיו את התוכן שלכם

הצטרפות

20 שנה לפיגוע הקשה בו נהרגו עשרה ישראלים מתוכם שבעה חיילים ושלושה אזרחים, נערך הבוקר טקס מיוחד של מועצת בנימין ומתנ"ס בנימין לציונו. הטקס נערך בנוכחות ראש מועצת בנימין ישראל גנץ, נציגי משפחות הנופלים, מפקד חטיבת בנימין, ראש מועצת בנימין בימי הפיגוע פנחס ולרשטיין, חיילי וקציני צה"ל, עובדי מועצת בנימין והנהגות היישובים ותלמידי מכינת בני דוד בעלי.

במהלך הטקס שיתפו לוחמים בקרב את שאירע בבוקר הקשה, וצימררו המשתתפים. ראש אגף הביטחון של מועצת בנימין בימי האינתיפאדה השנייה, אביגדור שץ, נפצע קשה בפיגוע ונשא דברים: "ברוך אתה ה' אלוהינו מלך העולם, שעשה לי נס במקום הזה. בחסדי השם נציגי הרפואה הצליחו להציל את חיי כאן. זה המקום לעלות על נס את גבורת החיילים שהגנו עליו, וחלקם נפלו על קדושת הארץ.

 

עובדי מחלקת הביטחון בבנימין היו בקו העורף תוך סיכון חיים והגנה על המולדת. בתקופה של סכנת חיים לאנשי ההתיישבות ואי וודאות שעטפה את המדינה, מקצת יותר מ 30 אלף תושבים ב2002, אנחנו זוכים להיות היום מועצה עם 80 אלף תושבים. זהו הניצחון של אוהבי הארץ הטובה הזאת.

זה אירוע שנמשך איתי לאורך כל חיי. במסירות נפש של הצלת חיי אדם והגנת המדינה נפלו כאן חברים לנשק ואזרחים שנסעו לעבודתם.
זה קשה לדבר עליו באירוע כזה, אני נושא את האירוע איתי בכל יום ומתעצם בכל פעם שאני עובר כאן. רמת גבורה כזאת לא מכירים מי שלא חלק מהעם הנפלא שלנו. נמשיך לחזק את המשפחות השכולות ומערך הביטחון האזרחי שפועלים מתוך מסירות נפש."

ראש מועצת בנימין, ישראל גנץ: ״ביום המיוחד הזה אני מתכנסים כאן ביחד עם משפחות הנופלים, לוחמים וגיבורים שלחמו כאן כדי להנציח את זכר יקירנו שנפלו על קידוש השם וביטחון תושבי בנימין. הזיכרון הוא חובה שלנו לנופלים, למשפחות ובעיקר לעצמנו. משנה לשנה הזיכרון חי ומתגבר, ולצד זאת היישובים גדלים, ההתיישבות מתעצמת וחשוב לנו להראות למשפחות שהגיבורים שנפלו הם חלק בלתי נפרד מכוחה של בנימין לאורך כל הדרך. נמשיך להגן על הדרך של הקדושים שנפלו בפיגוע, נמשיך בשגרת החיים ונעשה הכל שהדם שנפל כאן ישקה את השורשים ובנימין תמשיך לצמוח ולגדול.
תהא נשמת הנופלים בצרור החיים."

 

מפקד חטיבת בנימין, אל"מ אליאב אלבז: "בחלוף 20 שנה לפיגוע, המצב מאז שינה לחלוטין. חיילי צה"ל פועלים לילות וימים על מנת להבטיח בטחון בצירים ובטחון התושבים. החטיבה והמוצעה משפחה אחת והיא שקושרת אותנו חזקים בכל דבר. ההתיישבות שולחת את בניה לצה"ל וזאת זכות גדולה לקחת חלק בשותפות זאת כמפקד בצה”ל. כולנו כאן שותפי גורל ונוגעים בשכול. בשמי ובשם כל חטיבת בנימין, אנו משתתפים בכאב המשפחות היקרות ומבטיח כי נגיע לכל מקום שינסה לפגוע בשגרת חיינו."

בסיום האירוע, נציגי המשפחות חנכו עשרה עצי ברוש שיקבלו את פני הבאים לאתר יד לבנים בצומת המשטרה הבריטית.

חבּוּרֶה מספקת פלטפורמה לכותבי תוכן ואינה אחראית על איכות ואמינות התוכן ובכלל. לדיווח על טעות או הפרת זכויות ולכל דיווח על התוכן לחץ כאן. ייתכן שהתמונות בכתבה יהיו כפופות לזכויות יוצרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות של אביחי בוחבוט
עוד באותו מדור
ajax loader
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
האפליקציה שלנו מחכה לכם התקינו עכשיו