יום שישי, 14/06/2024
האנשים שלי
עמוד הבית » חדשות

צה"ל סוגר את שטח מירון לרגל הילולת הרשב"י: "הכניסה אסורה"

דובר צה"ל הודיע כי מפקד פיקוד העורף חתם על צו לסגירת שטח מרחב מירון לתקופת אירועי הילולת רבי שמעון בר יוחאי. הסגירה נכנסת לתוקף מהערב

08:02 ,22/05/24
דובר צהל
קרדיט: דובר צהל
בואו לכתוב בחבּוּרֶה!

חבּוּרֶה בנויה מתוכן גולשים.
גם אתם מעוניינים לכתוב ולהשפיע?
הצטרפו והעלו עכשיו את התוכן שלכם

הצטרפות

לקראת אירועי הילולת רבי שמעון בר יוחאי הצפויים להתקיים השנה במתכונת מצומצמת במירון, חתם מפקד פיקוד העורף אמש (שלישי) על צו לסגירת שטח מרחב מירון. כך הודיע הערב דובר צה"ל.

על פי הצו, סגירת השטח במרחב מירון תיכנס לתוקף החל מיום ג' (21.5) בשעה 23:00, ועד ליום שני הבא (27.5) בשעה 12:00 בצהריים.

במסגרת ההכרזה על סגירת השטח קרא פיקוד העורף לציבור "לגלות עירנות ולא להיכנס למרחב". כמו כן, הוזהר הציבור כי "הגעה לשטח הסגור ללא תיאום ואישור מראש מסכנת את ביטחון הציבור וחיי אדם".

הסגירה נועדה לאפשר את קיומם של אירועי ההילולה המצומצמים במתכונת החדשה שאושרה לאחרונה בחקיקת "חוק הילולת מירון". על פי ההסדרים שנקבעו בחוק, יותרו להשתתף באירועים במתחמי ההילולה השונים רק כ-90 איש שיקבלו היתרים מיוחדים מראש. זאת, לאור המצב הביטחוני וכדי למנוע אירוע המוני וחוזר על האסון שאירע במירון בשנת 2021.

לפי דובר צה"ל, "הכניסה למרחב מירון אסורה בהחלט", ורק "הגעה לשטח הסגור היא בהתאם להיתרים שניתנו מכוח החוק". צה"ל מתכוון לאכוף את הסגירה והגבלות הכניסה באמצעות סגירת דרכים וחסימת כוחות בשטח.

בכך נערך הצבא לתרחיש של מאות אלפי משתתפים שצפויים לנסות ולהגיע למירון למרות ההגבלות, כפי שקרה בשנים עברו.

לפני כשבועיים חששו גורמים במשטרה כי השר לירושלים ומסורת ישראל לא ישיג את האישור הנדרש מצה"ל להגבלת הכניסה. לבסוף הושגה ההסכמה למהלך.

חבּוּרֶה מספקת פלטפורמה לכותבי תוכן ואינה אחראית על איכות ואמינות התוכן ובכלל. לדיווח על טעות או הפרת זכויות ולכל דיווח על התוכן לחץ כאן. ייתכן שהתמונות בכתבה יהיו כפופות לזכויות יוצרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות של אליעזר כץ
עוד באותו מדור
ajax loader
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
האפליקציה שלנו מחכה לכם התקינו עכשיו