יום חמישי, 30/11/2023
האנשים שלי
עמוד הבית » חדשות

נשיא המדינה ברך את בוגרי קורס טיס 183

את סכנת הגרעין האיראני יש לנטרל אחת ולתמיד, עם הסכם או בלעדיו. אסור לאפשר לאיראן להשיג יכולת גרעינית

22:00 ,22/12/21
קרדיט: קובי גדעון/לע״מ. הנשיא בטקס היום
בואו לכתוב בחבּוּרֶה!

חבּוּרֶה בנויה מתוכן גולשים.
גם אתם מעוניינים לכתוב ולהשפיע?
הצטרפו והעלו עכשיו את התוכן שלכם

הצטרפות

נשיא המדינה יצחק הרצוג העניק היום, יום רביעי, י"ח בטבת, 22 בדצמבר, את כנפי הטיסה לסגן ת׳, מצטיין קורס טיס מספר 183 ומגמת קרב, בבסיס חצרים. הנשיא היה האורח המרכזי בטקס המצומצם שהתקיים בהשתתפות שר הביטחון בני גנץ, הרמטכ"ל רב-אלוף אביב כוכבי ומפקד חיל האוויר אלוף עמיקם נורקין.

הנשיא פתח את דבריו בפנייה לבוגרות ובוגרי הקורס ואמר: "בתום מסע תובעני וארוך ותהליך הכשרה מורכב, אתם מקבלים היום את הכנפיים הנכספות ופורשים כנף. אני יודע, ועם ישראל יודע, שהמשימה נמצאת בידיים הכי טובות, ושיש לנו על מי לסמוך. כל הכבוד לכם."

הנשיא הוסיף: "פעולות רבות ומבצעים רבים שהשתיקה יפה להם, מוכיחים את היכולת של חיל האוויר שלנו להגיע לכל מקום בכל מצב, הן בשעת מלחמה או מבצע, והן – ולפעמים אפילו ביתר שאת – במלחמה העיקשת והחשובה המכונה המב"מ –  המערכה שבין המלחמות, בה נוטל חיל האוויר בהצלחה תפקיד חיוני מאין כמותו."

הנשיא התייחס לאיום האיראני והדגיש: "היכולת הזו חשובה לנו פי כמה בעת הזאת, כשבימים אלה ממש התמנון האיראני ממשיך לשלוח זרועות בכל רחבי המזרח התיכון. איראן היא פצצת זמן מתקתקת שמאיימת על ישראל ועל המזרח התיכון כולו. הנושא הזה מוסכם בקרב החברה הישראלית ובקרב הנהגתה. אני עוקב אחרי המשא ומתן שמתנהל סביב הסכם הגרעין, וקורא לקהילה הבינלאומית לא ללכת שולל ולא להקל ראש בחומרת האיום. את סכנת הגרעין האיראני יש לנטרל אחת ולתמיד, עם הסכם או בלעדיו. אסור לאפשר לאיראן להשיג יכולת גרעינית."

הנשיא פנה למפקד חיל האוויר ואמר לרגל מסדר הכנפיים האחרון שלו כמפקד החיל: "ידידי היקר האלוף עמיקם נורקין, מפקד חיל האוויר. בעוד כמה חודשים אתה מסיים את תפקידך.  בדמותך אתה מייצג את כל מה שטוב ויפה בארץ הברוכה הזאת. אתה שוזר בנשמתך ישן וחדש. שורשיך העמוקים – כנצר למייסדי נהלל ומייסדי אגודת השומרים; היו לבסיס איתן לפירות הקידמה והחדשנות שאותם הובלת כמפקד החיל. תחת הכנפיים החסונות שלך נערך חיל האוויר היטב כדי להגן על מדינת ישראל והוא ערוך ומוכן לכל תרחיש ולכל איום. אני מבקש בשם העם בישראל להודות גם לבני משפחתך, להוריך – תלמה ואבשלום שיזכו לבריאות איתנה, לרעייתך אביבה, ולבנותיך. אני מאחל לך ולנו – שתמשיך לתרום לעם ישראל ולמדינת ישראל. אני מבקש גם לאחל הצלחה לאלוף תומר בר – שייכנס לתפקידו בעוד כמה שנים.

חבּוּרֶה מספקת פלטפורמה לכותבי תוכן ואינה אחראית על איכות ואמינות התוכן ובכלל. לדיווח על טעות או הפרת זכויות ולכל דיווח על התוכן לחץ כאן. ייתכן שהתמונות בכתבה יהיו כפופות לזכויות יוצרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות של שמוליק מושקוביץ
עוד באותו מדור
ajax loader
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
האפליקציה שלנו מחכה לכם התקינו עכשיו