יום ראשון, 19/05/2024
האנשים שלי
עמוד הבית » חדשות

נעצר בדרך להפגנה נגד מצעד הגאווה בשל חזותו הדתית ויפוצה

ביה"מש לתביעות קטנות בירושלים פסק כי המשטרה תפצה באלפי שקלים צעיר יהודי שנעצר בדרכו להפגנה מאושרת וחוקית כנגד מצעד הגאווה רק בשל חזותו הדתית

18:13 ,03/01/23
בואו לכתוב בחבּוּרֶה!

חבּוּרֶה בנויה מתוכן גולשים.
גם אתם מעוניינים לכתוב ולהשפיע?
הצטרפו והעלו עכשיו את התוכן שלכם

הצטרפות

בית המשפט לתביעות קטנות בירושלים פסק כי על המשטרה צעיר יהודי אשר נעצר בדרכו להפגנה כנגד מצעד הגאווה לפני כשנתיים בשל חזותו הדתית בסכום של 8,000 , וזאת למרות שההפגנה אושרה ע"י המשטרה.

בחודש יוני 2021 התקיים מצעד הגאווה בירושלים. הצעיר עשה את דרכו להפגנה כנגד המצעד אשר אושרה ע"י המשטרה. בעודו צועד ניגש אליו שוטר סמוי ודרש ממנו להזדהות. הצעיר הזדהה בפניו, לאחר מכן תשאל אותו השוטר על מעשיו, לאחר התשאול החליט השוטר לעכב אותו לתחנת המשטרה. בתחנת המשטרה נערך עליו חיפוש והוא עוכב למשך שעות ללא סיבה עד סיום המצעד אז שוחרר. הצעיר הגיש תביעה כנגד המשטרה באמצעות עו"ד אלעדי ויזל מארגון חוננו על עיכוב וחקירה ללא עילה.

בפסק הדין כתב בין היתר השופט טדי ארז כי: "התנהלות הנתבעת במקרה זה לא עמדה בסטנדרט הנדרש. הנתבעת לא הציגה יסוד סביר לחשד שהתובע עומד לבצע עבירה שתסתכן שלום אדם או שלום ציבור. משכך, העיכוב ומשכו נעשו שלא כדין באופן שיש לחייב אותה בפיצוי התובע", כתב השופט ארז.

עוד כתב השופט בפסק הדין: "הנתבעת לא העלתה גרסה סדורה באשר לגורמים שהביאו להחלטה לעכבו בחשד לביצוע עבירה, כל אלה מלמדים כי לא היה צידוק של ממש לעיכוב, ודאי לא ברמה של הסתברות גבוהה". השופט ארז קבע כי יש לפצות את הצעיר ברף הגבוה של הפיצווים ופסק כי המשטרה תפצה אותו ב 7,500 ותשלם לו הוצאות משפט בגובה 500 .

עו"ד אלעדי ויזל מסר לאחר פסק הדין: "אנו מברכים על החלטת בית המשפט לפצות את התובע בגין הפגיעה אשר נגרמה לו עת "נקטף" לתחנת המשטרה על לא עוול בכפיו, רק כי רצה למחות כחוק כנגד מצעד הגאווה. מדובר בעיכוב שווא אשר בוצע תוך הפרת החוק, פגיעה בחופש הביטוי ורמיסת זכיותיו של התובע. החלטה זו מצטרפת לעוד שורה של פסקי דין שקיבלנו ובהם נקבע כי הפרקטיקה בה נוקטת המשטרה כנגד ציבור המוחים לקויה ואינה חוקית. בית המשפט ציין כי ניכר שיש למשטרה מדיניות לפיה יש להמשיך להחזיק את המפגינים בתחנה עד לתום המצעד, וזאת למרות שהסתיימו כל פעולות החקירה בעניינם. מדובר על כליאה אשר כל מטרתה הינה שלילת זכות המחאה אשר מהווה פגיעה קשה נעדרת הצדקה ולא חוקית בחופש הביטוי, זכות אשר הינה זכות יסוד אלמנטרית וחשובה לאין ערוך במדינת חוק. אנו קוראים למשטרת ישראל להפנים את פסקי הדין החוזרים ונשנים, להיצמד להוראות החוק, ולהפסיק לאלתר את הפגיעה השיטתית בחופש המחאה של מתנגדי המצעד", אמר עו"ד ויזל.

חבּוּרֶה מספקת פלטפורמה לכותבי תוכן ואינה אחראית על איכות ואמינות התוכן ובכלל. לדיווח על טעות או הפרת זכויות ולכל דיווח על התוכן לחץ כאן. ייתכן שהתמונות בכתבה יהיו כפופות לזכויות יוצרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות של יוסף ורדיגר
עוד באותו מדור
ajax loader
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
האפליקציה שלנו מחכה לכם התקינו עכשיו