יום ראשון, 19/05/2024
האנשים שלי
עמוד הבית » חדשות

חשד לכתם שמן מול חופי ישראל • מטוס סיור של צה"ל הוזנק לאוויר

נכון לשעה זו, לא איתרו כלי השיט אינדיקציה לדלק או זיהום ים אחר • "אנו ממשיכים לבצע סריקות בים יחד עם כל כוחות הביטחון, נקודה אחר נקודה"

11:22 ,02/02/22
קרדיט: המשרד להגנת הסביבה / חדר המצב שנפתח בעקבות החשד לכתם השמן
בואו לכתוב בחבּוּרֶה!

חבּוּרֶה בנויה מתוכן גולשים.
גם אתם מעוניינים לכתוב ולהשפיע?
הצטרפו והעלו עכשיו את התוכן שלכם

הצטרפות

בעקבות חשד להימצאות כתם שמן מול חופי ישראל, והגדרת האירוע כ-Tier-3 על ידי השרה להגנת הסביבה, תמר זנדברג, פועלים המשרד להגנת הסביבה ומערכת הביטחון וגופי הממשלה השונים לגילוי ולאיתור הכתמים החשודים מול חופי ישראל.

האירוע מנוהל מחדר המצב שנפתח בחיפה עם השרה להגנת הסביבה, תמר זנדברג; מנכל"ית המשרד, גלית כהן; סמנכ"ל בכיר לאכיפה יצחק (בנדה) בן-דוד וצוות היחידה הארצית להגנת הסביבה הימית של המשרד להגנת הסביבה. את האירוע מנהל רני עמיר, מנהל היחידה הארצית להגנת הסביבה הימית של המשרד להגנת הסביבה.

בהערכת מצב שקיים המשרד להגנת הסביבה הבוקר (ד'), הוחלט על היערכות מוגברת לקראת הגעת הכתם החשוד לחופי ישראל. המשרד הנחה את הרשויות החופיות, רשות הטבע והגנים, חברת החשמל, מתקני ההתפלה והחברות והמפעלים לאורך קו החוף, להפעיל את תוכנית החירום המקומיות (תח"מ), על פי התכנית למוכנות ותגובה לאירועי זיהום ים בשמן (תלמ"ת) ולהיערך בהתאם. בשעה הקרובה תתקיים הערכת מצב עם ראשי הרשויות החופית והשרה להגנת הסביבה.

בשלב זה, עורכים מטוס סיור של צה"ל וכלי שיט, וכן אוניית הבת גלים של המשרד להגנת הסביבה, משרד האנרגיה וחיא"ל, סיורים מול חופי ישראל לאיתור הכתם החשוד. נכון לשעה זו, לא איתרו כלי השיט אינדיקציה לדלק או זיהום ים אחר.

השרה להגנת הסביבה, תמר זנדברג, אמרה בחדר המצב: "כלל הגורמים עובדים בשטח ובחדר המצב, עוקבים אחר המתרחש ומנהלים את האירוע. החשד לכתם השמן בים עדיין לא אושש או הופרך, ואנו ממשיכים לבצע סריקות בים יחד עם כל כוחות הביטחון, נקודה אחר נקודה. אנו מקווים לתרחיש הטוב ביותר, אך ערוכים לכל מצב".

פעולות האיתור והגילוי נמשכות בשלב זה, בשיתוף כלל הגורמים הרלוונטיים. המשרד להגנת הסביבה, יחד עם כלל הגורמים, ערוך בחופי ישראל ובים עם כלי שיט לשאיבה של כתם נפט בלב ים, ככל שיתגלה כתם.

המשרד להגנת הסביבה נמצא בקשר רציף מול הרשויות המקומיות, מערכת הביטחון, רח"ל, משטרת ישראל גורמים נוספים להיערכות וטיפול באירוע.

המשרד להגנת הסביבה ומערך ההסברה הלאומי מרכזים את פעילות ההסברה ויעדכנו בהמשך ככל שיידרש.

חבּוּרֶה מספקת פלטפורמה לכותבי תוכן ואינה אחראית על איכות ואמינות התוכן ובכלל. לדיווח על טעות או הפרת זכויות ולכל דיווח על התוכן לחץ כאן. ייתכן שהתמונות בכתבה יהיו כפופות לזכויות יוצרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות של אלחנן כהן
עוד באותו מדור
ajax loader
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
האפליקציה שלנו מחכה לכם התקינו עכשיו