יום חמישי, 13/06/2024
האנשים שלי
עמוד הבית » חדשות

ועדת השרים אישרה את הצעת החוק לאיחוד מוקדי החירום בישראל

ועדת השרים לחקיקה אישרה את הצעת חוק 'מוקד 911' של יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני לאיחוד מוקדי החירום בישראל | ההצעה הוגשה בעבר ע"י ח"כ סילמן

15:34 ,07/05/23
דוברות הכנסת
קרדיט: דוברות הכנסת
בואו לכתוב בחבּוּרֶה!

חבּוּרֶה בנויה מתוכן גולשים.
גם אתם מעוניינים לכתוב ולהשפיע?
הצטרפו והעלו עכשיו את התוכן שלכם

הצטרפות

ועדת השרים לחקיקה אישרה את הצעת חוק 'מוקד 911' של יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני לאיחוד מוקדי החירום בישראל. הצעת החוק תעלה ביום רביעי למליאת הכנסת בקריאה טרומית.

ח"כ גפני: מוקדי החירום הרפואיים הטלפוניים במדינת ישראל והזנקת כוננים לשם מתן עזרה ראשונה וטיפול רפואי ראשוני הם נדבכים משמעותיים במערך העזרה הראשונה במדינת ישראל. ואולם, פעילות מוקדי החירום ומערך הכוננים לא הוסדרה עד היום בחקיקה ראשית.

במילוי תפקידיה נותנת אגודת מגן דוד אדום בישראל שירותי עזרה ראשונה ובין היתר מפעילה לשם כך כוננים. מלבד מד"א יש עוד ארגוני עזר, כגון עמותת 'איחוד הצלה', שמטרתם מתן טיפול רפואי ראשוני ואף הם מפעילים כוננים לשם כך. הכוננים של מד"א ושל ארגוני העזר נותנים טיפול ראשוני מציל חיים.

בשל חשיבות פעילות הכוננים ונחיצות שיתוף הפעולה והתיאום בין מד"א לארגוני העזר לעניין מערך הכוננים, מוצע להסדיר את פעולתו של מוקד חירום רפואי לאומי שיאחד את פעילות הזנקת הכוננים, ולייעל את שיתוף הפעולה והסנכרון בין מד"א לארגוני העזר בעניין הזנקת הכוננים ובעניין הפעלתם במקצועיות במטרה להציל חיים.

הצעת החוק אושרה להכנה לקריאה ראשונה בכנסת הקודמת תחת יו"ר ועדת הבריאות דאז עידית סילמן ולא קודמה בשל התפזרות הכנסת וכעת זה מובא לאישור מחדש בכנסת הנוכחית.

חבּוּרֶה מספקת פלטפורמה לכותבי תוכן ואינה אחראית על איכות ואמינות התוכן ובכלל. לדיווח על טעות או הפרת זכויות ולכל דיווח על התוכן לחץ כאן. ייתכן שהתמונות בכתבה יהיו כפופות לזכויות יוצרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות של אוריה ליבוביץ
עוד באותו מדור
ajax loader
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
האפליקציה שלנו מחכה לכם התקינו עכשיו