יום חמישי, 13/06/2024
האנשים שלי
עמוד הבית » חדשות

הרצוג העניק למלך בחריין מזוזה העשויה מכסף טהור

המזוזה עוצבה בהשראת כתרים של ספרי תורה ומסמלת את הכתרת ה׳ כמלך. נהוג להעניק מזוזה בכדי לבטא ברכה ורצון לשמור על שלומם של מקבליה.

14:07 ,04/12/22
קרדיט: עמוס בן גרשום/ לע"מ
בואו לכתוב בחבּוּרֶה!

חבּוּרֶה בנויה מתוכן גולשים.
גם אתם מעוניינים לכתוב ולהשפיע?
הצטרפו והעלו עכשיו את התוכן שלכם

הצטרפות

נשיא המדינה יצחק הרצוג התקבל היום בטקס קבלת פנים ממלכתי על ידי משמר כבוד בארמון יורש העצר, ארמון "אל-קודאיביה" שבמנאמה, בירת ממלכת בחריין ולאחר מכן קיים פגישה עם מלך בחריין.

בפתח הטקס התקבל נשיא המדינה על ידי מלך בחריין, הוד מלכותו, המלך חמד בן עיסא אל ח'ליפה. בהמשכו, נוגנו ההמנונים הלאומיים.

לאחר מכן בפתח פגישתם של השניים העניק נשיא המדינה מתנה מיוחדת למלך בחריין- מזוזה העשויה מכסף.

המזוזה עוצבה בהשראת כתרים של ספרי תורה ומסמלת את הכתרת ה׳ כמלך. נהוג להעניק מזוזה בכדי לבטא ברכה ורצון לשמור על שלומם של מקבליה.

בפגישתם, דנו הנשיאים בחשיבות שמייחסות המדינות ליחסים הבילטרליים, ובהרחבת שיתוף הפעולה בין המדינות.

נשיא המדינה הודה להוד מלכותו, המלך חמד בן עיסא אל ח'ליפה, פתח את דבריו בערבית ואמר: "הוד מלכותך, מלך בחריין, אני מודה לך על קבלת הפנים בממלכת בחריין המכובדת, כנשיא מדינת ישראל הראשון המבקר בממלכת בחריין.״

הנשיא המשיך את דבריו: "הוד מלכותך, זהו רגע גדול ואני מתכבד להיות כאן בממלכת בחריין. אתה עומד בחזית עשיית ההיסטוריה באיזור, באיזור בו יהודים ומוסלמים יכולים לגור ביחד, בני אברהם, ולנוע קדימה בדרכי בשלום. זהו תהליך ארוך, אך ניתן לחלום עליו ולראות אותו. עמינו הצטרפו לדרך השלום וממלכת בחריין היא באמת אחת החלוצות בתהליך הזה, בכך שהצטרפה לעוד אומות הממשות שלום לטובת ורווחת כל העמים והאומות באיזור, והעולם כולו.

הוד מלכותך, באתי הנה עם משלחת נכבדת של ראשי המגזר העסקי בישראל, שנלהבים להתחבר ולעשות עסקים עם אזרחי בחריין. זהו מסר של רצון טוב וידידות בין העם בישראל לעם הבחרייני. אז תודה רבה לך על האירוח, על המנהיגות שלך, על הידידות שלך. אני סבור ובטוח כי ביקור זה ישדרג את היחסים בנינו לטובת עמינו.״

מלך בחריין, הוד מלכותו, המלך חמד בן עיסא אל ח'ליפה: "אנחנו מברכים אותך כבוד הנשיא בביקורך בממלכת בחריין, ואנו סבורים כי לביקור זה תפקיד חשוב בהידוק היחסים בין שתי המדינות שלנו ובתמיכה בשאיפותנו המשותפות במובן של חיזוק השלום ופיתוח בר-קיימא, באיזור ובעולם. הביקור מהווה הזדמנות עבורך להיחשף ליופי של המגוון הדתי והתרבותי במדינתי ולרוח הידידות, הסובלנות ודו הקיום השליו בין חברי העם שלנו מכל הדתות והעדות ולשוב ולהדגיש את אמונתנו בערכי השלום, האחווה ושיתוף הפעולה בין בני אדם."

קרדיט: עמוס בן גרשום/ לע"מ

קרדיט: עמוס בן גרשום/ לע"מ

קרדיט: עמוס בן גרשום/ לע"מ

חבּוּרֶה מספקת פלטפורמה לכותבי תוכן ואינה אחראית על איכות ואמינות התוכן ובכלל. לדיווח על טעות או הפרת זכויות ולכל דיווח על התוכן לחץ כאן. ייתכן שהתמונות בכתבה יהיו כפופות לזכויות יוצרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות של אלחנן כהן
עוד באותו מדור
ajax loader
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
האפליקציה שלנו מחכה לכם התקינו עכשיו