יום ראשון, 19/05/2024
האנשים שלי
עמוד הבית » חדשות

היערכות מבצעית מוגברת של המשטרה לאירוע "ברכת הכהנים" בכותל

מחוז ירושלים נערך בכוחות מוגברים לאבטח את אירוע "ברכת הכהנים" בכותל. יוצבו אלפישוטרים, צירים ייחסמו לרכבים והקהל יוותר בכניסה לרחבת הכותל.

08:52 ,24/04/24
משטרת ישראל
קרדיט: משטרת ישראל
בואו לכתוב בחבּוּרֶה!

חבּוּרֶה בנויה מתוכן גולשים.
גם אתם מעוניינים לכתוב ולהשפיע?
הצטרפו והעלו עכשיו את התוכן שלכם

הצטרפות

משטרת ישראל השלימה את היערכותה המבצעית המיוחדת לקראת אירוע "ברכת הכהנים" שיתקיים ביום חמישי הקרוב בכותל המערבי בירושלים. בפיקודו של ניצב דורון תורג'מן, מפקד מחוז ירושלים, אלפי שוטרים, לוחמי משמר הגבול ומתנדבים יפרסו כוחות מוגברים בעיר העתיקה ובצירי התנועה הסמוכים.

מטרת ההיערכות המשטרתית היא לתת מענה לכל תרחיש, לשמור על הסדר הציבורי והביטחון לאורך האירוע החגיגי. במסגרת זו יבוצע ויסות קהל כדי לנתב את הצפוי להגיע לרחבת הכותל בהתאם למגבלות הקיבולת.

על מנת לאפשר את פעילות הכוחות, יוטלו מגבלות תנועה חריגות בירושלים במשך שעות האירוע. כלי רכב פרטיים לא יוכלו להיכנס לרחובות העיר העתיקה והצירים הסמוכים כמו דרך מעלה שלמה וגשר המיתרים.

הכניסה לעיר העתיקה תיחסם, וכביש 1 יחסום חלקית מכיוון מטה המשטרה הארצי כדי לנתב מבקרים מהכביש הראשי. המשטרה ממליצה לציבור להגיע בתחבורה ציבורית ולהשתמש בחניוני "חנה וסע" הפרוסים ברחבי העיר.

הרכבת הקלה תופעל בתדירות מוגברת כדי להסיע מבקרים. הציבור יתבקש לגלות ערנות ולדווח על כל אירוע חריג למוקד 100. המשטרה מבטיחה לפעול על מנת לאפשר חופש פולחן ונגישות בטוחה לכותל לכל רוצה.

ההיערכות המוגברת מגיעה על רקע חששות ביטחוניים וצפיפות קהל צפויה בירושלים בחג הפסח, במיוחד לקראת האירוע החגיגי של "ברכת הכהנים" המתקיים מדי שנה בכותל.

חבּוּרֶה מספקת פלטפורמה לכותבי תוכן ואינה אחראית על איכות ואמינות התוכן ובכלל. לדיווח על טעות או הפרת זכויות ולכל דיווח על התוכן לחץ כאן. ייתכן שהתמונות בכתבה יהיו כפופות לזכויות יוצרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות של אוריה ליבוביץ
עוד באותו מדור
ajax loader
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
האפליקציה שלנו מחכה לכם התקינו עכשיו