יום ראשון, 14/04/2024
האנשים שלי
עמוד הבית » חדשות

הותר לפרסום: נעצרו ישראלים שהעבירו עשרות אלפי שקלים לחמאס

השב״כ והמשטרה עצרו זוג ישראלים, שנפגשו בתורכיה עם בכיר חמאס צאלח ערורי והעביר עשרות אלפי שקלים לחמאס ברצועת עזה

15:31 ,19/02/24
דובר צה"ל
קרדיט: דובר צה"ל
בואו לכתוב בחבּוּרֶה!

חבּוּרֶה בנויה מתוכן גולשים.
גם אתם מעוניינים לכתוב ולהשפיע?
הצטרפו והעלו עכשיו את התוכן שלכם

הצטרפות

הותר לפרסום כי במסגרת פעילות משותפת של שירות הביטחון הכללי ומחוז דרום במשטרת ישראל, במהלך חודש ינואר 2024 נעצרו אוסאמה אלעוקבי ואשתו סמאח, אזרחים ישראלים תושבי הנגב/חורה, בחשד לקשר עם פעילי חמאס בחו"ל.

אוסאמה אלעוקבי, בעברו פעיל בפלג הצפוני של התנועה האסלאמית, עד להכרזתה בשנת 2015 כהתאחדות בלתי מותרת, בין היתר, לאור פעילות משותפת עם תנועת החמאס. אוסאמה מוכר לאורך השנים כמי שמזדהה עם אידיאולוגיה קיצונית כנגד מדינת ישראל ומוסדותיה ואף מעורב בנשיאת דרשות במסגדים ופרסומים ברשתות החברתיות, תוך עידוד השתתפות בפעילות אלימה במסגד אלאקצא.

במסגרת חקירתו בשב"כ ובימ״ר נגב וממצאים שנתפסו בביתו, נחשפה תמיכה והזדהות עם אידיאולוגית החמאס, לצד ראיות כי העביר סיוע כספי לפעיל חמאס ברצועת עזה בהיקף של עשרות אלפי ש"ח במשך שנים.

עוד עולה מהחקירה כי ביצע שימוש ציני באיסוף תרומות לטובת צדקה ממסגדים בנגב, תוך שבפועל הכספים הועברו על ידו לפעיל חמאס ברצועת עזה.

ממצאי החקירה בשב"כ ובימ״ר נגב העלו כי אוסאמה עמד בקשר עם בכירי חמאס בחו"ל במספר הזדמנויות, נפגש עימם באופן אישי במסגרת טיסותיו לתורכיה, זאת תוך שימוש באשתו ככיסוי למצג שווא של טיול זוגי. במסגרת פגישות אלו גייס אוסאמה כספים מפעילי החמאס בעבור פעילותו בנגב.

במהלך ביקורו האחרון בתורכיה בחודש יוני 2023, השתתף אוסאמה בפורום מצומצם בו נפגש, הן עם בכיר חמאס המקורב לצמרת הנהגת החמאס בחו"ל, והן עם צאלח עארורי, סגן ראש הלשכה המדינית של חמאס, אשר נהרג בלבנון בחודש ינואר 2024.

עם תום חקירתו בשב"כ ובמשטרה, הגיש עו״ד יריב צרי מפרקליטות מחוז דרום כתב אישום לבית המשפט המחוזי בבאר שבע נגד אלעוקבי המייחס לו עבירות של מגע עם סוכן חוץ, איסור פעולה ברכוש למטרות טרור.

שירות הביטחון הכללי רואה בחומרה רבה כל מעורבות של אזרחים ישראלים בפעילות טרור, ויפעל לסכל כל פעילות שכזו תוך מיצוי הדין עם מי אשר מבקשים לפגוע בביטחונם של אזרחי המדינה.

חבּוּרֶה מספקת פלטפורמה לכותבי תוכן ואינה אחראית על איכות ואמינות התוכן ובכלל. לדיווח על טעות או הפרת זכויות ולכל דיווח על התוכן לחץ כאן. ייתכן שהתמונות בכתבה יהיו כפופות לזכויות יוצרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות של אביחי בוחבוט
עוד באותו מדור
ajax loader
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
האפליקציה שלנו מחכה לכם התקינו עכשיו