יום ראשון, 14/07/2024
האנשים שלי
עמוד הבית » חדשות

הוגש כתב אישום נגד השוטרים שהכו את חיים מזרחי

חודשים לאחר האירוע המסעיר בו הוכה הצעיר חיים מזרחי ע"י שוטרים כשהעיר להם, היום הוגש נגד הקצין והבלש כתב אישום על עבירות תקיפה

11:57 ,28/02/22
קרדיט: צילומסך כאן 11 / חיים מזרחי
בואו לכתוב בחבּוּרֶה!

חבּוּרֶה בנויה מתוכן גולשים.
גם אתם מעוניינים לכתוב ולהשפיע?
הצטרפו והעלו עכשיו את התוכן שלכם

הצטרפות

המחלקה לחקירות שוטרים הגישה היום לבית משפט השלום בירושלים כתב אישום נגד קצין הבילוש שי עזרא אליהו ושוטר הבילוש יותם גרגיר, בגין תקיפה של הבחור חיים מזרחי בחודש ינואר האחרון בהפגנות הסלולאר בשכונת גאולה בירושלים. בנוסף, קצין הבילוש הואשם אף בעבירה של שיבוש הליכי משפט וזאת בגין כתיבת דו"ח פעולה כוזב.

על פי כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד שקד דהן, בתחילת חודש ינואר התקיימה הפגנה של הציבור החרדי בשכונת גאולה בירושלים. אותה עת, במרחק מה מההפגנה, יצא המתלונן מהחנות בה הועסק ועמד על המדרכה הסמוכה אליה. סמוך לאחר מכן, חלפה במקום ניידת "סמויה" שהייתה בדרכה לאזור ההפגנה, בה נהג קצין הבילוש ועל ידו, במושב הנוסע, ישבה שוטרת. השניים היו לבושים בבגדים "אזרחיים" וללא כל סימני זיהוי המעידים על כך כי הם שוטרים בתפקיד, כפי שהיה אותה שעה. בשל פקק תנועה שנוצר ברחוב, עקף קצין הבילוש את טור המכוניות שעמד לפניו ופגע ברכב אחר שעמד בפקק.

חיים מזרחי, שנכח במקום והבחין בפגיעה, ניגש אל הניידת הסמויה ואמר לקצין הבילוש כי הוא פגע ברכב. בתגובה, יצא קצין הבילוש מהרכב, אמר לחיים כי הוא עתיד לחזור למקום וכי "מדובר בניידת", כלשונו, והדף את חיים מזרחי אחורנית. קצין הבילוש חזר לרכב ואילו חיים מזרחי התרחק מעט מהמקום, תוך שהוא מביע מורת רוח מהתנהלותו של קצין הבילוש. בשלב זה עצר קצין הבילוש את הרכב, יצא ממנו במהרה, ניגש אל חיים מזרחי והחל לנהוג כלפיו באלימות, בין היתר באמצעות חניקתו ומתן אגרוף לראשו, וזאת מתוך רצון "ללמדו לקח".

שוטרים נוספים שהבחינו במתרחש, ביניהם שוטר הבילוש, ניגשו למקום וסייעו לקצין הבילוש להכניס את חיים מזרחי אל המושב האחורי של הניידת הסמויה. בעוד חיים שכוב עם בטנו על המושב האחורי, התיישב עליו שוטר הבילוש, שלא כדין, באזור הגב התחתון. במהלך הנסיעה ולמרות שהמתלונן כבר היה אזוק, המשיך שוטר הבילוש לשבת על חיים ואף הכה בו באמצעות מספר אגרופים לחלק האחורי של ראשו, בעודו זועק ואומר כי לא עשה דבר. אף בתחנת המשטרה, בעת שהוביל שוטר הבילוש את חיים לתא המעצר, הכה בו באמצעות מכת ידו על גבו.

בעיקר על סמך הדיווח של קצין הבילוש, שחלקו היה כוזב, נחקר חיים מזרחי בתחנת המשטרה ואף הוחלט להמשיך את מעצרו למשך הלילה. למחרת היום, עם הבאתו בפני שופט, הורה בית המשפט לשחררו לאלתר וללא כל תנאים. כתוצאה מהתנהגותם של השוטרים כלפיו, סבל חיים מזרחי מכאבים עזים, נזקק לטיפול רפואי ואף בעת שפנה לבית החולים איבד את הכרתו וטופל במקום. ואף נזקק לטיפול נפשי בעקבות הנזקים הנפשיים אשר נגרמו לו כתוצאה מהתנהגותם של השוטרים כלפיו.

חבּוּרֶה מספקת פלטפורמה לכותבי תוכן ואינה אחראית על איכות ואמינות התוכן ובכלל. לדיווח על טעות או הפרת זכויות ולכל דיווח על התוכן לחץ כאן. ייתכן שהתמונות בכתבה יהיו כפופות לזכויות יוצרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות של אלימלך אברהם
עוד באותו מדור
ajax loader
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
האפליקציה שלנו מחכה לכם התקינו עכשיו