יום חמישי, 13/06/2024
האנשים שלי
עמוד הבית » חדשות

בנט: "קלטנו עד עכשיו מאות פליטים, חלקם יהודים, רובם לא"

ראש הממשלה נפתלי בנט שהשתתף היום בוועדת השרים לענייני עלייה וקליטה התווה את המדיניות המסתמנת בטיפול הממשלה בפליטי אוקראינה

12:32 ,07/03/22
קרדיט: עמוס בן גרשום/ לע"מ
בואו לכתוב בחבּוּרֶה!

חבּוּרֶה בנויה מתוכן גולשים.
גם אתם מעוניינים לכתוב ולהשפיע?
הצטרפו והעלו עכשיו את התוכן שלכם

הצטרפות

ראש הממשלה, נפתלי בנט, השתתף היום (ב'), בוועדת השרים לענייני עלייה וקליטה, בראשות שרת העלייה והקליטה, פנינה תמנו שטה ואמר "ההשלכות של המלחמה מגיעות לכל מקום, גם אלינו. אנחנו במדינת ישראל קלטנו עד עכשיו הרבה מאות פליטים, חלקם יהודים, רובם לא. מטבע הדברים מדינת ישראל תתמקד בפליטים יהודים.

מדינת ישראל קמה כמדינה שהיא המקום הבטוח ביותר בעולם ליהודים, זה ממש בליבת הייעוד, ולכן כמובן אנחנו נתמקד בזה.

אנחנו חייבים שאותם יהודים שבורחים ממקומות סכנה, יתקבלו כאן במדינת ישראל בצורה הטובה ביותר, שירגישו דלת פתוחה ובית חם. אסור שהבירוקרטיה הפנימית שלנו תציב מכשולים. אנחנו צריכים לדעת להפוך עולמות ולחתוך בבירוקרטיה כדי לעמוד במשימה ההיסטורית הזאת.

אנחנו צריכים לראות איך כל הגורמים שנמצאים פה נרתמים להזדמנות ההיסטורית, בראשות שרת העלייה והקליטה, השרה פנינה תמנו שטה, שמובילה את המאמצים בנושא, יחד עם חברינו השרים בממשלה, כדי לעשות שני דברים:

1. להגיע ליהודים שנמצאים במצוקה, להגיע אליהם בשטח ולהקל עליהם. שלא יצטרכו ללכת לנתיב בשביל זה ואחר כך לקונסוליה בשביל זה, וזה בירוקרטיה תחת מלחמה.

2. לקלוט אותם כאן במדינת ישראל בצורה הטובה ביותר שאפשר. קליטה שהם אחר כך יתקשרו למשפחות שלהם ויגידו 'בואו, בואו כי טוב פה'. וזה מכל ההיבטים: שיכון, חינוך, תעסוקה.

מדינת ישראל היא מקלט ליהודים שנמצאים במצוקה. זה הייעוד שלנו. מדינת ישראל עשתה את זה לא פעם בהיסטוריה שלה ואנחנו נעמוד במשימה הקדושה הזו גם הפעם.
תודה רבה ובהצלחה לכולנו" סיים בנט.

חבּוּרֶה מספקת פלטפורמה לכותבי תוכן ואינה אחראית על איכות ואמינות התוכן ובכלל. לדיווח על טעות או הפרת זכויות ולכל דיווח על התוכן לחץ כאן. ייתכן שהתמונות בכתבה יהיו כפופות לזכויות יוצרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות של חיים וולף
עוד באותו מדור
ajax loader
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
האפליקציה שלנו מחכה לכם התקינו עכשיו