יום ראשון, 19/05/2024
האנשים שלי
עמוד הבית » חדשות

ארגון חוננו למפכ"ל המשטרה: פטר את השוטרים האלימים

בפינוי הכרם סמוך לשילה בשבוע שעבר תועדו שוטרי מג"ב מפעילים אלימות קשה כנגד צעיר שמחה על הפינוי. ארגון חוננו פנה למפכ"ל המשטרה ודרש לפטר אותם

12:00 ,19/02/23
צילום מסך ארגון חוננו
קרדיט: צילום מסך ארגון חוננו
בואו לכתוב בחבּוּרֶה!

חבּוּרֶה בנויה מתוכן גולשים.
גם אתם מעוניינים לכתוב ולהשפיע?
הצטרפו והעלו עכשיו את התוכן שלכם

הצטרפות

עו"ד אלעדי ויזל מארגון חוננו פנה בסוף השבוע במכתב למפכ"ל המשטרה קובי שבתאי בדרישה כי יפטר באופן מידי שוטרים אשר תועדו כשהם מפעילים אלימות קשה הכוללת אגרופים ובעיטות לראשו כנגד צעיר שמחה על הפינוי.

במכתב מתאר עו"ד ויזל את התקיפה הקשה אותה עבר הצעיר: "שוטרי מג"ב הגיעו להרוס כרם בגוש שילה .לאזור הכרם הגיעו מתיישבים אשר באו למחות כנגד הריסת הכרם ולנסות לעכבו עד אשר יתברר על ידי הדרג המדיני האם פעולת ההרס מתבצעת בסמכות חוקית כדין .המתלונן אף הוא הגיע לשטח על מנת למחות כנגד חוקיות ההרס. שוטרי מג"ב פעלו כנגד המתלונן באלימות קשה אשר כללה: מכות אגרוף רבות לרבות אגרופים אשר הוטחו בפני המתלונן אף לאחר שרותק לכביש -, חניקות, ברכיות ובעיטות אשר אחת מהן הוטחה בעוצמה רבה ישירות לפניו של המתלונן", תאר ויזל.

ויזל מוסיף ומפרט את עוצמת האלימות אותה הפעילו השוטרים כלפי הצעיר: "בתחילה חנק אחד מהשוטרים את המתלונן תוך ששוטרים אחרים שנמצאו מסביבו בועטים בו ומטיחים בו אגרופים לעבר ראשו ושאר חלקי גופו. לאחר מכן הם השליכו אותו על הכביש ותוך כדי שגופו של המתלונן נופל לכיוון הכביש, הגיח לפתע מהצד שוטר נוסף אשר החליט "להצטרף לחגיגה" ומבלי כל צורך, הצדקה או הקשר מובן, הניף את רגלו ובעט בעיטה עוצמתית ישירות לפניו של המתלונן. אך בכך לא תמה מסכת האלימות, אלא אף לאחר שהמתלונן היה שרוע ומרותק על הכביש תוך שרוכנים עליו שלושה שוטרים המשיכו הם להכותו במכות אגרוף נמרצות ורבות לעבר ראשו".

ויזל מדגיש במכתבו כי השוטרים פעלו באלימות קשה ללא כל הצדקה וללא שיקול דעת: "לאורך כל המכות הרבות שהטיחו השוטרים במתלונן, הם לא עצרו לרגע לבחון האם קיימת כלל הצדקה לאלימות הרבה בה הם נוקטים, אלא המשיכו לשוש אלי קרב ולהטיח מכות רבות ברצף ובקצב מהיר ללא כל שימוש בשיקול דעת ובמידתיות. יודגש, כפי הנחזה בסרטון, כי לאורך כל התקיפה המתלונן לא התפרע והוא אף היה מוקף בשוטרים רבים אשר תפסו אותו מכל עבר כך שאין כל מקום לטעות לחשוב כי הייתה איזו שהיא הצדקה או תכלית חוקית לאלימות הרבה והלא מדתית אשר הופעלה כנגדו".

בסיום מכתבו פונה עו"ד ויזל למפכ"ל ודורש כי יפעל לפיטוריהם המידיים של השוטרים האלימים: "מדובר בתקיפה חמורה ומיותרת אשר לא בנמצא כל הצדקה חוקית להסבירה. לא ייתכן כי לוחמים במשמר הגבול ירשו לעצמם לנצל את כוחם ולהתנהג בצורה כה אלימה וברוטאלית. שוטרים אשר מרשים לעצמם לתקוף מפגין פסיבי בצורה כה חמורה ומזעזעת תוך הטחת מכות רבות לכל חלקי גופו – לרבות פניו – לא מתאימים לשרת מטעם מדינת ישראל בתפקיד המקנה כוח וסמכות. לאור האמור, מתבקש המפכ"ל לעשות שימוש בסמכות המוקנית לו בפקודת המשטרה ולהורות על פיטוריהם לאלתר של השוטרים הנילונים", חתם ויזל.

עו"ד אלעדי ויזל מארגון חוננו מסר: "מדובר בשוטרים אשר מרשים לעצמם לעשות שימוש אלים ולא חוקי בכוח שניתן להם, ומשכך אין מקום שישמשו בתפקיד ציבורי המקנה כוח וסמכות. מדובר באירוע חמור שאי אפשר שיעבור על סדר היום ועל כן אנו מצפים ממפכ"ל המשטרה שיפטר לאלתר את השוטרים האלימים ויכלה קוצים מן הכרם".

צפו בפינוי האלים

קרדיט: ארגון חוננו

חבּוּרֶה מספקת פלטפורמה לכותבי תוכן ואינה אחראית על איכות ואמינות התוכן ובכלל. לדיווח על טעות או הפרת זכויות ולכל דיווח על התוכן לחץ כאן. ייתכן שהתמונות בכתבה יהיו כפופות לזכויות יוצרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות של אלחנן כהן
עוד באותו מדור
ajax loader
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
האפליקציה שלנו מחכה לכם התקינו עכשיו