יום שישי, 14/06/2024
האנשים שלי
עמוד הבית » חדשות

ארבעה מספינות ארה"ב עלו על שרטון במזר הצף ברצועת עזה • צפו

המזח הצף שהוקם על ידי ארה"ב כדי להעביר סיוע לרצועת עזה, נתקל בשורה של אירועים חמורים שמאיימים על קיומו. המתקן הופצץ על ידי חמאס

07:51 ,26/05/24
צבא ארהב
קרדיט: צבא ארהב
בואו לכתוב בחבּוּרֶה!

חבּוּרֶה בנויה מתוכן גולשים.
גם אתם מעוניינים לכתוב ולהשפיע?
הצטרפו והעלו עכשיו את התוכן שלכם

הצטרפות

מהלך הסיוע הימי שיזמה ארה"ב כדי להעביר סיוע הומניטרי לרצועת עזה, נתקל בשורה של אירועים חמורים שמעמידים בסכנה את המשכו. צבא ארה"ב הודיע כי ארבע מספינותיו עלו על שרטון בקרבת המזח הצף שהוקם בים מול חופי הרצועה.

זאת לאחר שבימים האחרונים חלק מהמזח נסחף אל חופי אשדוד, חיילים נפצעו בתאונות עבודה במהלך הקמתו, והוא אף הופצץ על ידי חמאס למרות שהוצבו עליו מערכות הגנה.

הפרויקט היקר, שאמור היה להקל על המצור הישראלי והמצוקה ברצועה, נחשב על ידי ארה"ב כיוזמה חשובה לשיפור המצב ההומניטארי בשטח. אך כבר בימיו הראשונים הוא נתקל בקשיים רבים.

ממשל ביידן ביקש לבצע את ההעברה באמצעות המזח הצף, על מנת לוודא שהסיוע לא ייפול לידי ארגון החמאס השולט בעזה. אך הארגון עצמו הפגין התנגדות חריפה למהלך, והטיל איום על הצלחתו.

בנוסף להפצצת המתקן והשרטונים שפגעו בספינות האמריקאיות, הנזק לחלקים שנסחפו לחופי ישראל מצריך תיקון ועלויות גבוהות. מומחים צבאיים מעריכים כי קשיים אלה צפויים להכשיל את המשך הפרויקט, אם לא יינקטו צעדים נחושים יותר.

קרדיט: צבא ארה"ב

קרדיט: צבא ארה"ב

קרדיט: צבא ארה"ב

חבּוּרֶה מספקת פלטפורמה לכותבי תוכן ואינה אחראית על איכות ואמינות התוכן ובכלל. לדיווח על טעות או הפרת זכויות ולכל דיווח על התוכן לחץ כאן. ייתכן שהתמונות בכתבה יהיו כפופות לזכויות יוצרים

תגובה אחת
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  1. יצחק בארי הגיב:

    מגע לאמריקאים השוטים. בהירושמה הם גם פתחו מסדרון הומניטרי??

כתבות נוספות של מיכאל גמליאל
עוד באותו מדור
ajax loader
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
האפליקציה שלנו מחכה לכם התקינו עכשיו