שבת, 13/04/2024
האנשים שלי
עמוד הבית » חדשות

אלמנת מוטי שמיר בקבר יוסף: "סגירת מעגל, אנחנו בוחרים בחיים"

משפחות שכולות, חטופים ופצועים ביקרו בקבר יוסף - אלמנת שמיר עם תינוקת, אם חטוף קראה לזכור אמת ישראל, דגן: "לנצח ולהשיב חטופים"

09:10 ,06/03/24
המשפחה
קרדיט: המשפחה
בואו לכתוב בחבּוּרֶה!

חבּוּרֶה בנויה מתוכן גולשים.
גם אתם מעוניינים לכתוב ולהשפיע?
הצטרפו והעלו עכשיו את התוכן שלכם

הצטרפות

לראשונה מתחילת המלחמה, התקיימה הלילה כניסה מצומצמת של ישראלים לקבר יוסף בשכם. באירוע הסמלי השתתפו משפחות שכולות ומשפחות חיילים חטופים ופצועים במלחמה, לצד ראש המועצה האזורית שומרון וגורמי ביטחון. המשתתפים הפגינו גבורה וערכו תפילות לניצחון והשבת החטופים.

דמות סמלית באירוע הייתה רויטל שמיר, אלמנתו של מוטי שמיר שנפל כשנלחם להגנת קיבוץ רעים ב-7 באוקטובר, בטרם הספיק לקבל צו 8 אך הצליח להציל חיים רבים. רויטל הגיעה לכניסה עם בתה הרכה שנולדה כחודש לאחר נפילתו של בעלה. "זו זכות גדולה להיות פה," אמרה רויטל. "מוטי זכה בתפקידו כמ"פ להכניס יהודים לקבר יוסף. זו פעם ראשונה שלי פה, אני פה גם עם אורי התינוקת שלנו שנולדה לפני פחות מחודש. יש כאן סגירת מעגל, עוצמה של המשכיות, שאנחנו ממשיכים ובוחרים בחיים."

דיצה אור, אמו של אבינתן אור שנחטף לעזה יחד עם חברתו נעה ארגמן ב-7 באוקטובר, קראה לזכור את האמת של עם ישראל. "אנחנו יודעים שאבינתן יכול היה לברוח אבל בחר במודעות ללכת עם נעה ולא להפקיר אותה. יוסף הצדיק זכה כי שמר על הפנימיות שלו, האמת שלו. אני מקווה שכולנו נזכור את האמת שלנו, מי אנחנו ומה יעודנו, ונזכה לגאולה שלמה תיכף ומיד ממש."

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן ציין את נוכחות גיבורי ישראל בכניסה, שכללה גם פצועי קרב. "אנחנו עומדים כאן עם גיבורות וגיבורי ישראל, שולחים דרישה לממשלת ישראל לא לעצור עד שמסיימים את המלחמה ומחזירים את החטופים מתוך עוצמה וגבורה," אמר דגן. "כולנו מצדיעים לכם על הרוח והגבורה בשדה הקרב ובחיים. מתפללים לניצחון מלא של צה"ל וחזרת החטופים והפצועים."

באירוע נכחו גם מפקד אוגדת איו"ש, מפקד חטיבת שומרון ופיקוד המרחב וקצינים בכירים שציינו את החשיבות בהמשך הלחימה עד לניצחון הכולל.

חבּוּרֶה מספקת פלטפורמה לכותבי תוכן ואינה אחראית על איכות ואמינות התוכן ובכלל. לדיווח על טעות או הפרת זכויות ולכל דיווח על התוכן לחץ כאן. ייתכן שהתמונות בכתבה יהיו כפופות לזכויות יוצרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות של אליה מן
עוד באותו מדור
ajax loader
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
האפליקציה שלנו מחכה לכם התקינו עכשיו