יום שלישי, 21/05/2024
האנשים שלי
עמוד הבית » חדשות

"איראן תישא בתוצאות" – אזהרת הרמטכ"ל לאחר כישלון התקיפה

הרמטכ"ל הרצי הלוי הצהיר כי מתקפת הטילים הגרעינית הרחבה של איראן על ישראל נכשלה הודות לשיתוף פעולה צבאי חסר תקדים של ישראל מהעולם

07:38 ,16/04/24
דובר צהל
קרדיט: דובר צהל
בואו לכתוב בחבּוּרֶה!

חבּוּרֶה בנויה מתוכן גולשים.
גם אתם מעוניינים לכתוב ולהשפיע?
הצטרפו והעלו עכשיו את התוכן שלכם

הצטרפות

הרמטכ"ל רב-אלוף הרצי הלוי התייחס היום לראשונה למתקפת הטילים הגרעינית הרחבה שביצעה איראן נגד ישראל בסוף השבוע האחרון. בנאום שהקריא בפני כלי תקשורת זרים מבסיס חיל האוויר "נבטים", הרמטכ"ל סקר את אירועי המתקפה שכללה יותר מ-350 טילים בליסטיים, טילי שיוט, כטב"מים חמושים ורקטות שנורו משטח איראן, עיראק, תימן ולבנון לעבר ישראל.

"בשמי המזרח התיכון פעלה קואליציה לעצור את המתקפה הזו, ובכך צה"ל פתח במבצע 'מגן ברזל'," אמר הרמטכ"ל. "כוחות צבא ההגנה לישראל יחד עם פיקוד המרכז של ארצות הברית, כוחות צבא בריטניה, כוחות צבא צרפת ושותפים נוספים, פעלו יחד בזמן אמת – באוויר, ביבשה ובים."

לדברי הלוי, בזכות שיתוף הפעולה הצבאי החסר תקדים הזה, כל האיומים יורטו והמתקפה האיראנית על ישראל נכשלה. "מערכות ההגנה הופעלו, האיומים יורטו והמתקפה של איראן על ישראל נכשלה. מבצע 'מגן ברזל' הוכיח את עוצמת שיתוף הפעולה שלנו."

הרמטכ"ל הוסיף והביע תודה לשותפים הבינלאומיים שעמדו לצד ישראל מול המתקפה האיראנית. "אני רוצה להודות לכל שותפינו הבינלאומיים שעמדו מול המתקפה האיראנית. המתקפה של איראן יצרה הזדמנויות חדשות לשיתוף פעולה במזרח התיכון."

עם זאת, הרמטכ"ל הזהיר כי איראן תידרש להתמודד עם ההשלכות של מעשיה. "איראן תידרש להתמודד עם ההשלכות של מעשיה. נבחר בתגובתנו בהתאם. צה"ל מוכן להתמודד עם כל איום מצד איראן ושלוחות הטרור שלה. משימתנו – להגן על מדינת ישראל."

מדובר במתקפה הגרעינית החמורה ביותר שבוצעה כנגד ישראל בהיסטוריה, ובתגובה צבאית רחבת היקף הכוללת שיתוף פעולה של מדינות המערב להגנה על ישראל. הרמטכ"ל לא פירט על תוכניות צבאיות עתידיות, אך הבהיר כי צה"ל עומד במוכנות מלאה להתמודד עם איום נוסף מצד איראן ושלוחותיה בזירה.

קרדיט: דובר צהל

חבּוּרֶה מספקת פלטפורמה לכותבי תוכן ואינה אחראית על איכות ואמינות התוכן ובכלל. לדיווח על טעות או הפרת זכויות ולכל דיווח על התוכן לחץ כאן. ייתכן שהתמונות בכתבה יהיו כפופות לזכויות יוצרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות של אליה מן
עוד באותו מדור
ajax loader
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
האפליקציה שלנו מחכה לכם התקינו עכשיו