יום ראשון, 19/05/2024
האנשים שלי
עמוד הבית » בריאות

רה"מ בתל השומר: "סופת האומיקרון הולכת וגדלה"

ראש הממשלה נפתלי בנט התייחס גם לאסון המסוק אמש ואמר "עברנו אתמול לילה קשה וזה יום קשה למדינת ישראל. איבדנו שני בנים, שני טייסים"

15:31 ,04/01/22
קרדיט: עמוס בן גרשום /לע"מ. ראש הממשלה נפתלי בנט בביקורו בבית החולים תל השומר
בואו לכתוב בחבּוּרֶה!

חבּוּרֶה בנויה מתוכן גולשים.
גם אתם מעוניינים לכתוב ולהשפיע?
הצטרפו והעלו עכשיו את התוכן שלכם

הצטרפות

ראש הממשלה ביקר בחדר הבקרה של מחלקת הקורונה בבית החולים, שם הציג בפניו מנהל בית החולים, פרופ' יצחק קרייס, את היערכות המרכז הרפואי לגל האומיקרון ולהתמודדות עם קליטה רחבה של חולים. בנוסף, שוחח רה"מ בנט בשיחת וידאו עם חולה קורונה, יוני ניסים, שנמצא בביתו ומלווה ע"י המחלקה.

בהמשך הביקור, הציגה פרופ' גילי רגב-יוחאי, מנהלת היחידה למניעה ובקרת זיהומים בשיבא, בפני ראש הממשלה תוצאות ראשוניות מהמחקר שביצעה אודות המנה הרביעית של חיסון הקורונה.

ראש הממשלה נפתלי בנט התראיין בסוף הביקור ופתח בניחום המשפחות השכולות באסון מסוק הינשוף אתמול ואמר "עברנו אתמול לילה קשה וזה יום קשה למדינת ישראל. איבדנו שני בנים, שני טייסים, ממיטב בנינו, בתאונה בים. אני מבקש להשתתף בצערן של משפחות שחייני ופוגל על האובדן של סא"ל ארז שחייני ורס"ן חן פוגל, אנשים שמסרו את חייהם למען ביטחון ישראל, יום אחרי יום, לילה אחרי לילה. אני גם מבקש לאחל החלמה מהירה לפצוע".

לאחר מכן התייחס ראש הממשלה לעצם הביקור ואמר "אני מסיים עכשיו ביקור בבית החולים שיבא. סופת האומיקרון הולכת וגדלה. קנינו חמישה שבועות יקרים מפז, שבהם מדינת ישראל נערכה. במהלך הביקור ראינו את היערכות בית החולים לקליטה של מספר גדול מאוד של מאושפזים קשים באומיקרון.

הגל עכשיו ממש מזנק ואנחנו צפויים לרבבות מאומתים כבר בימים הקרובים. הבשורות הטובות הן שהחיסונים עובדים, ולכן מי שמתחסן ועוטה מסכה כראוי ככל הנראה לא יחלה קשה, וזה יעבור תוך כמה ימים. לכן, זה בידיים שלנו.

בתי החולים ברחבי הארץ וקופות החולים נערכים גם לתרחיש סביר, אבל גם לתרחיש מחמיר. אנחנו, ממשלת ישראל, עושים הכל כדי לעמוד ביעד שלנו – לקיים את שגרת הכלכלה והמשק הישראלי ככל האפשר, תוך הגנה על הפגיעים ביותר בחברה.

הפגיעים ביותר בחברה הם שתי קבוצות: הבלתי מחוסנים – בעיקר ילדים. יש הרבה מאוד ילדים, קודם כל ילדים עד גיל 5 שלא יכולים להתחסן וילדים בגילאי 5-12, שחלק משמעותי מהם התחסן אבל חלק אחר עוד לא, או לא השלים את החיסון. קנינו את הזמן היקר, קראנו לכם להתחסן, ואנחנו עדיין אומרים: קחו את הילדים כבר היום להתחסן ותחסכו עוגמת נפש, בידודים וחלילה תחלואה קשה.

הקבוצה השנייה שפגיעה זו קבוצת המבוגרים מעל גיל 60, ואנשים עם מחלות רקע.

אני שמח לבשר, יחד עם פרופ' קרייס ופרופ' רגב שעורכת את המחקר: המחקר הראשוני לגבי המנה הרביעית מלמד שתוך כשבוע מקבלת החיסון הרביעי יש עלייה של כמעט פי 5 במספר הנוגדנים בדם. ככל הנראה, זה יבטא רמת הגנה גבוהה הרבה יותר מאשר בלי אותה זריקה, גם ביחס להידבקות והדבקה וגם ביחס לתחלואה קשה. בעברית פשוטה – החיסון הרביעי בטוח, זה ודאי. החיסון הרביעי, בסבירות גבוהה מאוד, עובד.

לכן, אני מאוד שמח שביומיים מאז ההכרזה על האפשרות לגשת לחיסון הרביעי, נרשמו כבר מעל 100,000 ישראלים להתחסן, או שכבר התחסנו. אתמול, מעל כ-20,000 מבוגרים. תנצלו את הזמן.

מדינת ישראל לא רק שומרת על אנשיה שלה ואזרחיה שלה, מדינת ישראל נמצאת באמת בפסגת המחקר בעניין הקורונה. "כי מציון תצא תורה", ומשיבא תצא תורה. אנחנו מפה, לומדים את הנתונים ונותנים אותם לכל העולם, ודרך העבודה המסורה שלכם מצילים חיים, לא פחות".

בביקור השתתפו מנהל המרכז הרפואי שיבא, פרופ' יצחק קרייס, משנה למנכ"ל שיבא, פרופ' ארנון אפק, מנהלת טיפול נמרץ, ד"ר יעקב חביב, מנהל בית החולים לילדים, ד"ר איתי פסח וגורמי מקצוע נוספים.

חבּוּרֶה מספקת פלטפורמה לכותבי תוכן ואינה אחראית על איכות ואמינות התוכן ובכלל. לדיווח על טעות או הפרת זכויות ולכל דיווח על התוכן לחץ כאן. ייתכן שהתמונות בכתבה יהיו כפופות לזכויות יוצרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות של מאיר זר
עוד באותו מדור
ajax loader
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
האפליקציה שלנו מחכה לכם התקינו עכשיו