יום חמישי, 13/06/2024
האנשים שלי
עמוד הבית » בריאות

הנשיא הרצוג: "משבר האקלים הוא קטסטרופה ואיום קיומי לכל דבר"

נשיא המדינה יצחק הרצוג בוועידת ישראל לאקלים של הארץ והאוניברסיטה העברית והתייחס למשבר האקלים העולמי "את כולם אני מתכוון לרתום" אמר

10:46 ,23/02/22
קרדיט: חיים צח לע"מ / הרצוג בוועידת ישראל לאקלים
בואו לכתוב בחבּוּרֶה!

חבּוּרֶה בנויה מתוכן גולשים.
גם אתם מעוניינים לכתוב ולהשפיע?
הצטרפו והעלו עכשיו את התוכן שלכם

הצטרפות

נשיא המדינה יצחק הרצוג בוועידת ישראל לאקלים של הארץ והאוניברסיטה העברית ואמר "זוהי שעת חרום. משבר האקלים הגלובלי רק מחריף ומכה בנו במלוא הכוח, ולצערנו זו רק ההתחלה. המשבר הזה מדיר שינה מעיניי. זאת הסיבה שעם תחילת כהונתי כנשיא המדינה, הצהרתי שאפעל בכל האמצעים העומדים לרשותי, כדי להתמודד עם המשבר.

משבר האקלים הוא משבר כלל עולמי, ואנחנו במזרח התיכון צריכים להבין אותו ברמה האזורית כי ההשפעה היא דרמטית. למי שלא הבין מהו משבר האקלים – אני אסביר: מדובר בקטסטרופה. זו לא קטסטרופה עתידית ולא נתונים עתידיים, מדובר בכאן ועכשיו. באיום קיומי לכל דבר.

בעולם כולו מבינים שמדובר במצב חירום. מה שברור הוא שלא ניתן להתמודד עם האתגר הזה באופן פרטני כל מדינה בפני עצמה. אני מאמין שכל משבר צופן בתוכו גם הזדמנות, וגם כאן – בפנינו נמצאת הזדמנות בקנה מידה היסטורי.

אני מתכוון לשיתוף הפעולה האיזורי במאבק במשבר האקלים. בפרפראזה על הביטוי המוכר, אני מאמין שהגיעה העת ל"מזרח תיכון מתחדש". זו לא אמירת כנף, מן השפה ולחוץ, אלא תפיסה שמבוססת על ניתוח מעמיק ושיחות עם מנהיגים שונים באזורנו, ועם גורמים משפיעים הרלוונטיים לאזור.

בחודש הקרוב אני עתיד לבקר בשכנותינו לחופי לים התיכון – יוון, קפריסין וטורקיה, ולהיפגש עם מנהיגיהן. לצד אלה אני שומר על קשר קרוב וחם עם ההנהגה במצרים, בירדן, באמירויות וברשות הפלסטינית; את כולם, יחד עם ממשלת ישראל, אני מתכוון לרתום לשותפות איזורית בהתמודדות עם משבר האקלים.

הפלטפורמה קיימת, שיתופי פעולה בשדות שונים כבר מתממשים בשטח, החל מנושא מפרץ אילת, דרך התפלות המים, עבור במחקר ופיתוח משותף שמתבצע כמעט בכל רגע נתון, וכלה בהדברה ביולוגית באמצעות תנשמות.

בעולם של אינטרסים ושל חששות, בעולם של פרנויה בינלאומית – משברים גלובליים הם המנוע החשוב והטוב ביותר לשותפות. עלינו להילחם על כך בכל הכוח, ולפעול עד שנגיע לאותו "מזרח תיכון מתחדש".

מדינת ישראל יכולה וצריכה להוביל מהלכים פורצי דרך. זו לא זכותנו, זוהי חובתנו, ויפה שעה אחת קודם".

חבּוּרֶה מספקת פלטפורמה לכותבי תוכן ואינה אחראית על איכות ואמינות התוכן ובכלל. לדיווח על טעות או הפרת זכויות ולכל דיווח על התוכן לחץ כאן. ייתכן שהתמונות בכתבה יהיו כפופות לזכויות יוצרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות של חיים וולף
עוד באותו מדור
ajax loader
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
האפליקציה שלנו מחכה לכם התקינו עכשיו