שבת, 15/06/2024
האנשים שלי
עמוד הבית » בריאות

בן 14 בלע בטעות סיכה והובהל לבית החולים

המקום שבו נמצאה הסיכה לא אפשר את המשך התקדמותה במערכת העיכול ובשל מיקומה היתה עלולה לנקב את איבריו של הנער ולסכן את חייו.

15:20 ,21/02/22
קרדיט: דוברות רמב"ם / הסיכה ממוקמת בין המעי הדק לגס, כפי שנראה בצילום שבוצע בנער.
בואו לכתוב בחבּוּרֶה!

חבּוּרֶה בנויה מתוכן גולשים.
גם אתם מעוניינים לכתוב ולהשפיע?
הצטרפו והעלו עכשיו את התוכן שלכם

הצטרפות

בן 14, תושב אזור הצפון, הגיע לפני ימים אחרים למלר"ד בית החולים "רות" לילדים ברמב"ם, אחרי שהכניס סיכה לפיו כמשחק ובלע אותה בטעות. הנער הרגיש בטוב לאחר אירוע הבליעה, אך בכל זאת הגיע ליתר ביטחון לבדיקה בבית החולים.

עם הגעתו לביה"ח, ביצע הנער צילום רנטגן אשר הראה כי הסיכה שבלע התקדמה לאורך מערכת העיכול והתמקמה במעבר שבין המעי הדק למעי הגס.

המקום שבו נמצאה הסיכה לא אפשר את המשך התקדמותה במערכת העיכול ובשל מיקומה היתה עלולה לנקב את איבריו של הנער ולסכן את חייו.

המיקום של הסיכה גם לא אפשר לצוות המטפל לשלוף אותה דרך הפה ומשום כך הוחלט לבצע את הוצאתה בגישה אנדוסקופית, באופן מונחה מצלמה, דרך הוושט, כאשר הנער מטושטש. ההליך שארך כ-20 דקות, הסתיים בהצלחה ולאחר שהנער התאושש הוא שוחרר לביתו כשהוא חש בטוב.

ביחידת הגסטרו לילדים ברמב"ם מסבירים: "נראה שמדובר בסה"כ בסיכה קטנה, אולם דווקא במקרה הזה יכלה להתממש סכנה גדולה לנער שבלע אותה.
צריך להיות מאוד זהירים עם הדברים שמכניסים לפה", מחדד פרופ' רון שאול, מנהל יחידת הגסטרו לילדים ברמב"ם, "העצמים יכולים להיבלע בטעות בכל גיל ולסכן את האדם שהכניס אותם לפה. כאשר מדובר בגילאים הקטנים יותר, בהם הילדים פחות מבינים, כמובן שיש להשגיח היטב על הילדים ולמנוע את הסכנה".

חבּוּרֶה מספקת פלטפורמה לכותבי תוכן ואינה אחראית על איכות ואמינות התוכן ובכלל. לדיווח על טעות או הפרת זכויות ולכל דיווח על התוכן לחץ כאן. ייתכן שהתמונות בכתבה יהיו כפופות לזכויות יוצרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות של אליעזר כץ
עוד באותו מדור
ajax loader
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
האפליקציה שלנו מחכה לכם התקינו עכשיו