יום שני, 20/05/2024
האנשים שלי
עמוד הבית » צבא וביטחון

צה"ל השיג שליטה מלאה במעבר רפיח לאחר קרבות עם חמאס

לאחר לילה ארוך של קרבות עזים נגד כוחות חמאס, כוחות צה"ל השיגו הישג צבאי משמעותי והשתלטו באופן מבצעי מלא על מעבר רפיח החשוב שעל גבול הרצועה

08:21 ,07/05/24
דובר צהל
קרדיט: דובר צהל
בואו לכתוב בחבּוּרֶה!

חבּוּרֶה בנויה מתוכן גולשים.
גם אתם מעוניינים לכתוב ולהשפיע?
הצטרפו והעלו עכשיו את התוכן שלכם

הצטרפות

צה"ל השיג הלילה שליטה מבצעית מלאה על מעבר רפיח החשוב, שעל גבול רצועת עזה עם מצרים, לאחר לילה ארוך של קרבות קשים נגד כוחות חמאס ויתר ארגוני הטרור הפועלים באזור.

על פי הדיווחים הרשמיים מדובר לשון צה"ל, כוחות חטיבה 401 הצליחו השיג שליטה על המעבר עצמו וניתקו אותו מציר הדרכים הראשי סלאח א-דין. במקביל, כוחות שריון של חטיבת גבעתי השתלטו על ציר זה ועל מרכז האזור דהנייה הסמוך.

תנועת הכוחות לעבר רפיח החלה עוד בלילה, כאשר כוחות מאוגדה 162 יצאו להתקפה על האזור המזרחי של העיר, ובהם חטיבה 401, חטיבת גבעתי ויחידות מיוחדות. במהלך הקרבות הקשים, שארכו שעות ארוכות, חוסלו לפי הדיווחים כ-20 מחבלים של חמאס ואויתרו 3 מנהרות תת-קרקעיות "משמעותיות".

ההתקפה הערב על רפיח נערכה במקביל להמשך תקיפות אוויריות וארטילריות מסיביות של חיל האוויר וחילות השדה על מטרות של חמאס ברחבי רצועת עזה, כאשר במהלך הלילה הותקפו למעלה מ-100 מטרות.

חבּוּרֶה מספקת פלטפורמה לכותבי תוכן ואינה אחראית על איכות ואמינות התוכן ובכלל. לדיווח על טעות או הפרת זכויות ולכל דיווח על התוכן לחץ כאן. ייתכן שהתמונות בכתבה יהיו כפופות לזכויות יוצרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות של מיכאל גמליאל
עוד באותו מדור
ajax loader
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
האפליקציה שלנו מחכה לכם התקינו עכשיו