יום ראשון, 19/05/2024
האנשים שלי
עמוד הבית » צבא וביטחון

משבר בין ישראל לארה"ב? וושינגטון משהה משלוח נשק ענק

ארה"ב החליטה להשהות משלוח נשק משמעותי לישראל הכולל אלפי פצצות, במהלך חסר תקדים שנועד להביע את מורת רוחה מפני המבצע הקרקעי ברפיח.

10:32 ,08/05/24
שאטרסטוק
קרדיט: שאטרסטוק
בואו לכתוב בחבּוּרֶה!

חבּוּרֶה בנויה מתוכן גולשים.
גם אתם מעוניינים לכתוב ולהשפיע?
הצטרפו והעלו עכשיו את התוכן שלכם

הצטרפות

היחסים בין ישראל לארצות הברית נכנסים למתיחות חריפה, לאחר שהתגלה כי ממשל ביידן החליט בשבוע שעבר להשהות משלוח נשק חשוב לישראל – צעד חסר תקדים שנועד להביע את מורת רוחה מפני המבצע הקרקעי ברפיח.

על פי דיווח של הכתב הצבאי ברק רביד, מדובר במשלוח ענק שכלל 1,800 פצצות חצי טון וכן 1,700 פצצות במשקל 250 ק"ג המיועדות למטוסי הקרב של חיל האוויר. גורם בכיר אמריקני ציטט את הסיבה להשהיית המשלוח: חשש כי הנשק ייעשה בו שימוש במסגרת מבצע קרקעי ברפיח, דבר שיגרום ככל הנראה להרוגים רבים.

המהלך האמריקני החריג, שבו נעצרת הזרמת נשק לבעלת הברית האסטרטגית ישראל, מגלם חשש עמוק מפני התפתחות המצב בעזה לכדי עימות צבאי כולל. ממשל ביידן נוקט בצעד זה כדי להפעיל לחץ דיפלומטי חסר תקדים על ממשלת נתניהו לעצור את הכניסה הקרקעית לרפיח.

המהלך האמריקני נוגד מדיניות של שנים ארוכות, שבמהלכן ניתן לישראל חופש פעולה רחב במלחמתה נגד ארגוני הטרור. ההשהיה מעידה על החששות העמוקים בוושינגטון מפני אסון הומניטארי ברצועת עזה ועל מאמציה לרסן את ישראל מפני צעד צבאי חריג. מנגד, בישראל עלולים להתקשות להבין את הצעד ולפרש אותו כהפרת הברית האסטרטגית עם וושינגטון.

על רקע זה קיים חשש ממשי כי המתיחות הצבאית, המדינית והדיפלומטית תלך ותתעצם, ותביא לידי משבר חריף ביחסי ירושלים-וושינגטון סביב הסוגיה הרגישה של המבצע הצבאי בעזה. יתכן ומדובר ברק בפתיח לעימות מדיני ודיפלומטי חריף בין הבעלות הברית הוותיקות, שיכול להוביל לתוצאות בלתי צפויות ולפגוע בביטחונה של ישראל.

חבּוּרֶה מספקת פלטפורמה לכותבי תוכן ואינה אחראית על איכות ואמינות התוכן ובכלל. לדיווח על טעות או הפרת זכויות ולכל דיווח על התוכן לחץ כאן. ייתכן שהתמונות בכתבה יהיו כפופות לזכויות יוצרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות של ג'ק סלומון
עוד באותו מדור
ajax loader
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
האפליקציה שלנו מחכה לכם התקינו עכשיו