יום חמישי, 13/06/2024
האנשים שלי
עמוד הבית » צבא וביטחון

מערכת הביטחון משאירה יישוב שלם בלי בלי אבטחה

דווקא בימים של מתיחות ביטחונית מג"ב השעה את רבש"ץ ענתות בלי להודיע לאף אחד והותיר את היישוב בלי אבטחה. ראש המועצה "הפקרות של חיי התושבים"

11:31 ,22/12/21
קרדיט: אלה בס. היישוב ענתות ללא אבטחה
בואו לכתוב בחבּוּרֶה!

חבּוּרֶה בנויה מתוכן גולשים.
גם אתם מעוניינים לכתוב ולהשפיע?
הצטרפו והעלו עכשיו את התוכן שלכם

הצטרפות

לפני כעשרה ימים השעה משמר הגבול את רבש"ץ היישוב ענתות בבנימין, ליד ירושלים, עד להשלמת חקירתו במשטרה על אירוע בו השתמש בנשק במסגרת חיכוך עם ערבים במהלך תפקידו.

השעיית הרבש"ץ נעשתה באופן חד צדדי בלי להודיע למועצה האזורית או ליישוב וכנראה אפילו לא לצבא. מג"ב לא דאג לכל חלופה אחרת והשאיר את היישוב בו גרות 450 משפחות חשוף לאיומים ביטחוניים.

ראש המועצה האזורית בנימין ישראל גנץ אומר כי לא יתכן שדווקא מי שאמון על בטחון התושבים מפקיר אותם כך בצורה רשלנית. ההתנהלות הנוכחית אינה מקובלת בשום אמת מידה. לוקחים רבש"ץ מיישוב כאילו אין משמעות לנוכחות שלו, וכאילו אין איומים ביטחוניים באזור מדי יום. אנחנו דורשים לתקן את המצב לאלתר ולספק לענתות בטחון בסיסי"

גנץ אומר כי הבסיס לכשל החמור הזה הוא העובדה כי לפני כ-13 שנה עברה האחריות הביטחונית ביישובים שהוגדרו כעוטף ירושלים לידי מג"ב והוצאו מאחריות צה"ל. הדבר הזה פשוט לא עובד ויוצר תקלות ביטחוניות בשטח. מג"ב מצוין במשימות השוטפות שלו. אחריות לאבטחה יישובית היא לא אחת מהן. כבר בממשלה הקודמת שוחחתי עם המל"ל והתרעתי מפער חמור שעלול לעלות בחיי אדם".

דובב פאר, יו"ר ועדת הביטחון של ענתות אומר כי "ההחלטה החמורה של מג"ב השאירה אותנו, אלפי תושבי היישוב ענתות בלי אבטחה בסיסית. יש כאן ילדים, נשים ומבוגרים שצריכים הגנה ביטחונית לפי הכללים שקבעה מערכת הביטחון. מפלס הדאגה ביישוב עלה מאד בימים האחרונים. כאיש העוסק בביטחון אני יכול לומר שהיישוב כיום פרוץ ולא בטוח. אם חלילה יקרה משהו ומישהו ישלם בחייו יזכרו לטפל בכשל. מוטב שיטפלו בו עכשיו".

במועצת בנימין אומרים כי מלבד הבעיה החמורה של הפקרת היישוב ענתות, יש מספר יישובים נוספים במועצה המוגדרים כעוטף ירושלים בהם האבטחה חייבת לחזור לידי צה"ל שמתאים יותר להחזיק אבטחה במרחב הזה. "הכשלים החמורים בתפיסת הביטחון הנוכחית באותם יישובים נמשכים ואין אף אחד שלוקח אחריות. נקווה שמישהו יתעורר לפני שיבוא אסון".

חבּוּרֶה מספקת פלטפורמה לכותבי תוכן ואינה אחראית על איכות ואמינות התוכן ובכלל. לדיווח על טעות או הפרת זכויות ולכל דיווח על התוכן לחץ כאן. ייתכן שהתמונות בכתבה יהיו כפופות לזכויות יוצרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות של שמוליק מושקוביץ
עוד באותו מדור
ajax loader
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
האפליקציה שלנו מחכה לכם התקינו עכשיו