יום שני, 20/05/2024
האנשים שלי
עמוד הבית » צבא וביטחון

מחיר סירוב העסיקה: ישראל שוקלת להקדים את מועד הכניסה לרפיח

לאחר שחמאס דחה באופן חד-משמעי את עסקת החטופים המתגבשת, ישראל שוקלת להקדים את הפעולה הצבאית המתוכננת בעיר הטרור רפיח שבדרום רצועת עזה.

10:15 ,15/04/24
שאטרסטוק
קרדיט: שאטרסטוק
בואו לכתוב בחבּוּרֶה!

חבּוּרֶה בנויה מתוכן גולשים.
גם אתם מעוניינים לכתוב ולהשפיע?
הצטרפו והעלו עכשיו את התוכן שלכם

הצטרפות

לאחר שחמאס דחה באופן חד-משמעי את עסקת החטופים שהוצעה לו על ידי המתווכים, ישראל שוקלת להקדים את הפעולה הצבאית המתוכננת בעיר הטרור רפיח שבדרום רצועת עזה, כך עולה מדיווחים בתקשורת הישראלית היום.

צה"ל גייס אמש שתי חטיבות מילואים נוספות – חטיבה כרמלי ו-679 חטיבת שריון, שיפעלו ברצועה בתקופה הקרובה. אחת מהן תתמקד במסדרון נצרים במרכז הרצועה, והשנייה תתמקד בחופי עזה במזח אמריקני שהוקם להגדלת הסיוע ההומניטרי.

לפי דיווח של דורון קדוש בגלי צה"ל, גורם ביטחוני ישראלי אמר כי גיוס החטיבות נעשה גם בשל האפשרות לפעולה ישראלית קרובה ברפיח. הדבר בא לאחר התשובה החד-משמעית והשלילית שהחזיר חמאס למתווכות בנוגע לעסקה המתגבשת, דבר "שמקרב את הפעולה ברפיח בצעדי ענק".

גורם אמריקני בכיר כינה את סירוב חמאס "שערוריה", וטען כי ברור שסינוואר לא רוצה לשחרר את החטופים כולל הנשים הצעירות. במוסד הישראלי האשימו את חמאס בדחיית ההצעה שהועברה דרך המתווכים, למרות "המרחב הגמיש" שהוצע מצד ישראל.

דובר צה"ל תא"ל דניאל הגרי אמר: "אנחנו לא שוכחים לרגע את 133 החטופים שמוחזקים בעזה, ונמשיך לעשות הכל להשיבם הביתה מהר ככל האפשר. חמאס עדיין מחזיק בחטופינו ויש לנו גם חטופים ברפיח".

מדיווחים בתקשורת הערבית עולה כי חמאס דורש שחרור של 50 מחבלים תמורת כל חיילת וחטוף, וכן יציאת כוחות צה"ל מהרצועה ושיקום הרצועה בשלבים נוספים – דרישות שצפוי כי ישראל תדחה.

חבּוּרֶה מספקת פלטפורמה לכותבי תוכן ואינה אחראית על איכות ואמינות התוכן ובכלל. לדיווח על טעות או הפרת זכויות ולכל דיווח על התוכן לחץ כאן. ייתכן שהתמונות בכתבה יהיו כפופות לזכויות יוצרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות של אליעזר כץ
עוד באותו מדור
ajax loader
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
האפליקציה שלנו מחכה לכם התקינו עכשיו