יום חמישי, 13/06/2024
האנשים שלי
עמוד הבית » צבא וביטחון

התיעוד נחשף: כך חולצו החטופים בעזה תחת אש כבדה • צפו בדרמה

התיעוד מציג את חילוץ ארבעת החטופים בנוסיראת על ידי לוחמי הימ"מ והשב"כ תחת אש כבדה. במהלך המבצע נהרג פקד ארנון זמורה הי"ד • צפו בתיעוד

22:59 ,10/06/24
דובר צהל
קרדיט: דובר צהל
בואו לכתוב בחבּוּרֶה!

חבּוּרֶה בנויה מתוכן גולשים.
גם אתם מעוניינים לכתוב ולהשפיע?
הצטרפו והעלו עכשיו את התוכן שלכם

הצטרפות

הבוקר פורסם תיעוד נדיר ממצלמות הקסדה של לוחמי הימ"מ (היחידה הלאומית ללוחמה בטרור) ושל לוחמי היחידה המבצעית בשב"כ, המציג את רגעי חילוץ ארבעת החטופים מכוחות הימ"מ והשב"כ לצה"ל תחת אש כבדה בלב מחנה הפליטים נוסיראת שבמרכז רצועת עזה. המבצע הדרמטי והמורכב נערך כחלק ממבצע 'ארנון' בהובלת כוחות הביטחון.

חילוץ תחת אש כבדה

לוחמי הימ"מ והשב"כ פעלו בשני איתורים במקביל לחילוצם של ארבעת החטופים. הם נלחמו עיקשת במחבלים בנוסיראת שבמרכז רצועת עזה. הפעולה התבצעה תוך הפגנת אומץ ונחישות, ובמהלכה חולצו החטופים בשלום. מצבם הרפואי של החטופים תקין והם הועברו להמשך בדיקות רפואיות במרכז הרפואי 'שיבא' תל השומר.

נפילת פקד ארנון זמורה הי"ד
במהלך המבצע נפל פקד ארנון זמורה הי"ד, מפקד צוות ביחידה הלאומית ללוחמה בטרור (ימ"מ) של משטרת ישראל. זמורה היה דמות מוערכת ומסורה, והיה ידוע באהבתו לארץ ובמסירותו לתפקידו. דובר צה"ל מסר: "ארנון גיבור ישראל, אוהב הארץ ומגנה. הלך בראש הכוח שחילץ את ארבעת החטופים ששבו ארצה לישראל מלב רצועת עזה. צה"ל מצדיע לזכרו".

הכוחות המבצעיים של הימ"מ והשב"כ פעלו בתיאום מדוקדק ובמקצועיות גבוהה. לוחמי הימ"מ והשב"כ הצליחו להשתלט על האתרים בהם הוחזקו החטופים, תוך לחימה עיקשת במחבלים. במבצע היו מעורבים גם כוחות האוויר המיוחדים של חיל האוויר ולוחמי יחידת שלדג, אשר הכווינו את התקיפות האוויריות והפעלת האש לאורך המבצע. לוחמי יחידה 669 ויחידת שלדג נלחמו על חייו של פקד ארנון זמורה מרגע ההתקלות ועד ההגעה לבית החולים, שם נפטר מפצעיו.

צפו בתיעוד הדרמטי

חבּוּרֶה מספקת פלטפורמה לכותבי תוכן ואינה אחראית על איכות ואמינות התוכן ובכלל. לדיווח על טעות או הפרת זכויות ולכל דיווח על התוכן לחץ כאן. ייתכן שהתמונות בכתבה יהיו כפופות לזכויות יוצרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות של מיכאל גמליאל
עוד באותו מדור
ajax loader
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
האפליקציה שלנו מחכה לכם התקינו עכשיו