יום רביעי, 29/11/2023
האנשים שלי
עמוד הבית » צבא וביטחון

הנשיא ביידן הורה על תקיפת מתקני משמרות המהפכה בסוריה

שר ההגנה האמריקני הודיע כי ארה"ב ביצעה תקיפות על מתקנים של משמרות המהפכה ובעלות ברית איראניות בסוריה, בתגובה להתקפות על חיילים אמריקנים

09:44 ,13/11/23
לפי סעיף 27 א
קרדיט: לפי סעיף 27 א
בואו לכתוב בחבּוּרֶה!

חבּוּרֶה בנויה מתוכן גולשים.
גם אתם מעוניינים לכתוב ולהשפיע?
הצטרפו והעלו עכשיו את התוכן שלכם

הצטרפות

שר ההגנה של ארצות הברית לויד אוסטין הודיע הלילה כי ארה"ב ביצעה תקיפות אוויריות על עמדות ומתקנים של משמרות המהפכה האיראניים וקבוצות מיליציה בעלות ברית עם איראן בסוריה.

לדברי אוסטין, התקיפות בוצעו בתגובה להתקפות אחרונות שביצעו אותן קבוצות על בסיסים של כוחות אמריקאים בסוריה ועיראק, שגרמו לפציעתם של חיילים אמריקנים. בין היתר תקפו מטוסי קרב אמריקניים מתקן אימונים ומבנה ששימש כבית בטוח של פעילים איראנים ליד הערים אל-בוכמל ואל-מיאדין במזרח סוריה.

שר ההגנה ציין כי נשיא ארה"ב ג'ו ביידן הוציא צו תקיפה מיוחד על מנת לאשר את הפעולה, והדגיש כי "אין לנשיא עדיפות גבוהה יותר מביטחונם של החיילים האמריקנים". אוסטין הוסיף כי "ארצות הברית תגן על עצמה, על אנשיה ועל האינטרסים שלה כאשר זה נדרש".

מהלך זה מסמל הסלמה נוספת במתיחות בין ארה"ב לאיראן, ומראה כי ארה"ב לא תהסס להגיב בכוח על פגיעה בכוחותיה ובאינטרסים שלה באזור. התקיפות משדרות מסר ברור לאיראן כי פעולות תוקפניות מצידה ייענו בתגובה קשה.

חבּוּרֶה מספקת פלטפורמה לכותבי תוכן ואינה אחראית על איכות ואמינות התוכן ובכלל. לדיווח על טעות או הפרת זכויות ולכל דיווח על התוכן לחץ כאן. ייתכן שהתמונות בכתבה יהיו כפופות לזכויות יוצרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות של ישראל מרדכי
עוד באותו מדור
ajax loader
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
האפליקציה שלנו מחכה לכם התקינו עכשיו