יום רביעי, 29/11/2023
האנשים שלי
עמוד הבית » קורונה

הסגר בפתח? הבקשה המפתיעה של הכנסת ממשרד העבודה והרווחה

הבקשה של הכנסת ממשרד העבודה לאשר לעובדים פלסטינים ללון בשטח ישראל במקרה של הטלת סגר מסמנת את ההגבלות שבדרך?

14:47 ,10/01/22
קרדיט: דוברות משטרה, ארכיון. חוזרים לסגר?
בואו לכתוב בחבּוּרֶה!

חבּוּרֶה בנויה מתוכן גולשים.
גם אתם מעוניינים לכתוב ולהשפיע?
הצטרפו והעלו עכשיו את התוכן שלכם

הצטרפות

יו”ר הוועדה, אפרת רייטן-מרום (העבודה) ביקשה לבדוק את האפשרות לקבוע את הצו בהוראת קבע, וביקשה ממשרד הכלכלה לשוב לוועדה עם נתונים מלאים על היקף העובדים הפלשתינאים ומעמדם החוקי.

תוקף האישור שהתבקש הוא לשלושה חודשים.

עו”ד גאולה צמח , עוזרת משפטית במשרד הכלכלה, סיפרה על הצורך להאריך את הוראת-השעה, שתאפשר במקרה של סגר לעובדים מהרשות הפלשתינאית ללון בשטח מדינת ישראל. לדבריה, לא נאספו עדיין די נתונים שיאפשרו הפיכת הצו להוראת-קבע. הצו כולל ביטוח בריאות לעובדים אלו.

מורן חדד, ראש ענף כלכלה ביחידת מתאם פעולות הממשלה במשרד הביטחון, סיפרה על שיתוף פעולה והתאמת נתוני חולים, מאומתים ומבודדים עם הרשות הפלשתינאית, ועל הצורך להמשיך לספק עובדים למעסיקים.
בדיון בוועדה ביקש משה אבוטבול (ש"ס) להבהיר מי האחראי על בדיקות הקורונה לעובדים אלו, ומה מעמדם במקרה של בידוד, ומורן חדד, ראש ענף כלכלה ביחידת מתאם פעולות הממשלה במשרד הביטחון, דיברה על שיתוף הפעולה והתאמת נתוני חולים מאומתים ומבודדים עם הרשות הפלסטינית, ועל הצורך להמשיך לספק עובדים למעסיקים.

חבּוּרֶה מספקת פלטפורמה לכותבי תוכן ואינה אחראית על איכות ואמינות התוכן ובכלל. לדיווח על טעות או הפרת זכויות ולכל דיווח על התוכן לחץ כאן. ייתכן שהתמונות בכתבה יהיו כפופות לזכויות יוצרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות של אלימלך אברהם
עוד באותו מדור
ajax loader
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
האפליקציה שלנו מחכה לכם התקינו עכשיו