יום רביעי, 29/11/2023
האנשים שלי
עמוד הבית » קורונה

בעוד שלושה ימים חובת עטיית מסכה בבית ספר רק מגיל 7 ומעלה

סוף הקורונה? החל מה 10.3 יפוג מתווה "בודקים לומדים" • צוותי הוראה לא מחוסנים לא ידרשו להציג בדיקה שלילית

10:26 ,07/03/22
קרדיט: דוברות הכנסת
בואו לכתוב בחבּוּרֶה!

חבּוּרֶה בנויה מתוכן גולשים.
גם אתם מעוניינים לכתוב ולהשפיע?
הצטרפו והעלו עכשיו את התוכן שלכם

הצטרפות

ד"ר אפרת אפללו, מנהלת המחלקה לחינוך ולקידום הבריאות במשרד הבריאות, דיווחה הבוקר לוועדת החינוך כי החל ב-10 במרץ (מועד פקיעת תקנות הקורונה הנוכחיות) מערכת החינוך תחזור לימי טרום הקורונה למעט חובת עטיית מסיכות בתחום מוסד החינוך. "התקנות הנוכחיות פוקעות ב-10 במרץ. התקנות היו טובות ונכונות לפרק הזמן בו היתה עליה בתחלואה והיה רצון לשמור על רצף לימודי ועל בריאות התלמידים ועל צוותי ההוראה. אנחנו לא צופים הארכה של התקנות מעבר ל-10.3 למעט עטית מסיכות במוסדות החינוך שתוארך מתוקף צו בידוד בית ותחול על תלמידים מגיל 7 ולא מכיתה א' כפי שמחויב היום. לדבריה, התקנות הנוגעות להגבלת פעילות של מוסדות המקיימים פעילות חינוך, לא יוארכו משום שיש ירידה משמעותית בתחלואה ודעיכה של הגל. עו"ד דניאל שגיא, מהייעוץ המשפטי במשרד הבריאות, הסבירה כי חובת עטית מסיכות במוסדות חינוך תחול מתוקף צו בידוד בית (שבפיקוח ועדת הבריאות של הכנסת) על תלמידים מגיל 7.

אריה מור, סמנכ"ל ומנהל אגף בכיר חירום, ביטחון ובטיחות במשרד החינוך: "אנחנו נמצאים בתחלואה הולכת ויורדת מיום ליום. במערכת החינוך 14,000 מאומתים מגיל 3 ומעלה. אחוז המחוסנים והמחלימים עולה מיום ליום – 70% בחטיבות הביניים והעל יסודי. א-ו' – 68% מחוסנים ומחלימים ובגני בילדים 46% מחוסנים ומחלימים. בקרב צוותי ההוראה 81% מחוסנים ומחלימים".

חבּוּרֶה מספקת פלטפורמה לכותבי תוכן ואינה אחראית על איכות ואמינות התוכן ובכלל. לדיווח על טעות או הפרת זכויות ולכל דיווח על התוכן לחץ כאן. ייתכן שהתמונות בכתבה יהיו כפופות לזכויות יוצרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות של חיים וולף
עוד באותו מדור
ajax loader
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
האפליקציה שלנו מחכה לכם התקינו עכשיו