יום ראשון, 19/05/2024
האנשים שלי
עמוד הבית » פוליטי

רה"מ קורא לכל הישראליים לצאת מאוקראיינה

בישיבת הממשלה השבועית התייחס רה"מ להסכם הגרעין עם איראן והבטיח לטפל ביוקר המחייה למרות עליית מחירי השינוע וחומרי הגלם

12:15 ,20/02/22
קרדיט: לעמ / ארכיון
בואו לכתוב בחבּוּרֶה!

חבּוּרֶה בנויה מתוכן גולשים.
גם אתם מעוניינים לכתוב ולהשפיע?
הצטרפו והעלו עכשיו את התוכן שלכם

הצטרפות

בישיבת הממשלה הבוקר פתח את דבריו ראש הממשלה נפתלי בנט וקרה לכל אזרחי ישראל שבאוקראינה לשוב הביתה "אנחנו נמצאים בזמן רגיש מבחינת היציבות העולמית. אנחנו לא יודעים מה ילד יום, ואני לא מתיימר לעסוק בפרשנות. מה שרלוונטי אלינו הוא לוודא שהישראלים שנמצאים באוקראינה חוזרים הביתה.

משרד החוץ עושה מאמצים גדולים בנושא הזה. על פי הנתון שקיבלתי מהם הבוקר, קצת מעל 3,000 ישראלים יצאו מאוקראינה, אבל יש עוד הרבה אלפים שעדיין שם בזמן שחלק מחברות התעופה כבר מבטלות טיסות. לכן, אני פונה מכאן לאזרחי ישראל שעדיין נמצאים באוקראינה. זה לא הזמן ל"יהיה בסדר". עדיף מעט אי נוחות עכשיו, מאשר סכנה ממשית לחייכם מאוחר יותר.
בואו הביתה"

ראש הממשלה התייחס לאחר מכן לגבי ההסכם הגרעין עם איראן המתגבש ואמר "לגבי שיחות וינה – השיחות בין איראן לבין המעצמות על חזרה להסכם הגרעין מתקדמות מאוד. יתכן שנראה הסכם בתוך זמן קצר. ההסכם החדש המסתמן הוא קצר יותר וחלש יותר מהקודם.

ההסכם המקורי, שנחתם ב-2015, היה הסכם לעשר שנים ועכשיו לשנתיים וחצי. כלומר, ההגבלות על תכנית הגרעין האיראנית אמורות לפקוע ברובן ב-2025. מאז החתימה המקורית קרו שני דברים: האיראנים התקדמו מאוד בבניית יכולת ההעשרה, והזמן חלף.

אם העולם יחתום שוב על ההסכם, מבלי להאריך את מועד הפקיעה, הרי שאנחנו מדברים על הסכם שקונה בסך הכל שנתיים וחצי, ואחריהן איראן יכולה ורשאית לפתח ולהתקין צנטריפוגות מתקדמות ללא הגבלות. ׳איצטדיונים׳ של צנטריפוגות, על פי ההסכם. בתמורה האיראנים יקבלו בהווה עשרות מיליארדי דולרים והסרת סנקציות, כלומר – המון כסף.

הכסף הזה יגיע, בסופו של דבר, לטרור באיזור. הטרור הזה מסכן אותנו, מסכן מדינות נוספות באיזור – כמו שראינו לאחרונה – והוא יסכן גם כוחות אמריקנים באיזור. אנחנו בכל מקרה מתארגנים ונערכים גם ליום שאחרי, בכל המימדים, כדי שנדע לשמור ביטחון אזרחי ישראל בכוחות עצמנו"

לאחר מכן התייחס ראש הממשלה ליוקר המחייה בישראל ואמר "ישראל היא המדינה הצומחת ביותר בעולם מבין המדינות המפותחות. בזכות המדיניות שלנו, של ישראל פתוחה, של רפורמות והורדת רגולציה – אנחנו מגיעים לצמיחה של 8%, וזה יחד עם שני גלי קורונה. בלי סגרים, בלי מגבלות רוחב, בלי פיטורים המוניים ובלי סגירות עסקים.

ועכשיו, כשהחיים חוזרים למסלולם, זה הזמן לחבר בין שתי נקודות: אנחנו, הממשלה, צריכים למתוח קו בין הנתונים המצוינים של הכלכלה הישראלית לבין המחיר של מנת פלאפל או אוזני המן.

לא ייתכן שבמשך כל כך הרבה שנים, כל כך קשה לאזרחי ישראל לסגור את החודש.

צריך להקל על יוקר המחיה של אזרחי ישראל. זאת משימה גדולה שמוטלת על כל שרי הממשלה הזאת, כל שר בגזרתו, ולמרות כל הקשיים, למרות עליית מחירי השינוע וחומרי הגלם – אנחנו חייבים לבלום את זה ויש לנו הכלים לעמוד בזה.

יחד עם שר האוצר ושאר שרי הממשלה, אנחנו מטפלים גם בזה". סיים בנט

חבּוּרֶה מספקת פלטפורמה לכותבי תוכן ואינה אחראית על איכות ואמינות התוכן ובכלל. לדיווח על טעות או הפרת זכויות ולכל דיווח על התוכן לחץ כאן. ייתכן שהתמונות בכתבה יהיו כפופות לזכויות יוצרים

תגובה אחת
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  1. הילי הגיב:

    קורא!!!! לא קורה……

כתבות נוספות של אלימלך אברהם
עוד באותו מדור
ajax loader
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
האפליקציה שלנו מחכה לכם התקינו עכשיו