יום ראשון, 19/05/2024
האנשים שלי
עמוד הבית » פוליטי

ראש מועצת שומרות תוקף את דובר צה"ל ש "גורר את הרמטכ"ל"

המתקפה של דגן באה בעקבות האיגרת אותה פרסם הרמטכ"ל כוכבי לאחר האירוע של חיילי גבעתי בחברון בשבוע שעבר ואשר הופצה ע"י דובר צה"ל

10:10 ,01/12/22
קרדיט: דוברות שומרון/ראש מועצת שומרון יוסי דגן
בואו לכתוב בחבּוּרֶה!

חבּוּרֶה בנויה מתוכן גולשים.
גם אתם מעוניינים לכתוב ולהשפיע?
הצטרפו והעלו עכשיו את התוכן שלכם

הצטרפות

ראש מועצת שומרון, יוסי דגן, תוקף את דובר צה"ל, רן כוכב, וטוען כי הוא גורר את הרמטכ"ל כוכבי להתבטאות בנושאים פוליטיים. המתקפה של דגן באה בעקבות האיגרת אותה פרסם הרמטכ"ל כוכבי לאחר האירוע של חיילי גבעתי בחברון בשבוע שעבר ואשר הופצה ע"י דובר צה"ל.

דגן התייחס לאירוע בחברון ואמר: "הרמטכ"ל מצד אחד אומר לכפופים אליו בגלל ההיררכיה הצבאית לחקור את האירוע אבל עוד לפני בחקירה מוציא איגרת לחיילי צה"ל וחורץ את דינו של החייל זה עיוות דין. מי שכרסם והשמיד את הסמכות של המפקדים זו אותה איגרת אומללה של הרמטכ"ל שפורסמה בצורה היסטרית לפני שהאירוע נחקר. כולנו בחנו את האירוע מסרטונים שהם חתוכים. אני מכיר המון אירועים בשומרון שבהם באים אנרכיסטים כדי להתגרות במתיישבים ובחיילים, מוציאים סרטונים ערוכים ומבאישים את ריחו של צה"ל", אמר דגן.

דגן תקף את דובר צה"ל וטען כי הוא פוגע ביכולתם של החיילים להתמודד מול אלו התוקפים אותם: "יש כאן דבר שהוא חמור מאוד, לצערי הרב דובר צה"ל מכניס את הרמטכ"ל פעם אחר פעם לזירה הפוליטית. אני מכיר את הרמטכ"ל המון שנים, אני מלא הערכה אליו ודובר צה"ל הוא זה שגורר אותו לאירועים פוליטיים, מוציא הודעות הזויות כמו למשל כאשר מתיישבים משולי השוליים תוקפים חיילים ישר אומרים שהמתיישבים תקפו, לעומת זאת כאשר אנרכיסטים בהר חברון תוקפים באלימות חיילים דובר צה"ל לא מציין בהודעה שמדובר באנשי שמאל קיצוני", הוסיף דגן.

דגן קרא לרמטכ"ל לגבות את חיילי גבעתי ע"מ למנוע מקרים בהם החיילים יפגעו כתוצאה מחשש כי תגובתם תפגע בהם: "הרמטכ"ל הוא המפקד העליון של צה"ל, כולנו מחויבים בהכרת הטוב אליו, אבל כאן הוא טעה, מה זה כל העליהום הזה על החייל?. האפקט של מקרה אלאור אזריה כבר עלה בדם של חיילים ואזרחים שחששו להגיב מול תוקפים. חיילינו היקרים עומדים בחזית מול מחבלים נאלחים וגם מול פעילי השמאל והאנרכיסטים. אני הייתי מצפה שהחיילים יקבלו גיבוי, אם מישהו עשה טעות צריך לנזוף בו ולא לקבל עליהום תקשורתי נגדו", חתם דגן.

חבּוּרֶה מספקת פלטפורמה לכותבי תוכן ואינה אחראית על איכות ואמינות התוכן ובכלל. לדיווח על טעות או הפרת זכויות ולכל דיווח על התוכן לחץ כאן. ייתכן שהתמונות בכתבה יהיו כפופות לזכויות יוצרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות של אוריה ליבוביץ
עוד באותו מדור
ajax loader
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
האפליקציה שלנו מחכה לכם התקינו עכשיו