יום ראשון, 19/05/2024
האנשים שלי
עמוד הבית » פוליטי

לפיד: " מנהלים מערכה אינטנסיבית למניעת חתימת הסכם הגרעין"

ראש הממשלה יאיר לפיד התייחס הבוקר בפתח ישיבת הממשלה להתמודדות ישראל עם התקדמות הסכם הגרעין עם איראן

11:22 ,04/09/22
קרדיט: לעמ/ארכיון
בואו לכתוב בחבּוּרֶה!

חבּוּרֶה בנויה מתוכן גולשים.
גם אתם מעוניינים לכתוב ולהשפיע?
הצטרפו והעלו עכשיו את התוכן שלכם

הצטרפות

ראש הממשלה יאיר לפיד התייחס הבוקר בפתח ישיבת הממשלה להתמודדות ישראל עם התקדמות הסכם הגרעין עם איראן ואמר

"למרות מערכת הבחירות, למרות הקיץ והחגים, הממשלה הזו עובדת. יחד עם שר הביטחון בני גנץ, עם ראש הממשלה החליפי נפתלי בנט, עם מערכת הביטחון כולה – אנחנו מנהלים מערכה אינטנסיבית שמטרתה למנוע חתימה על הסכם גרעין מסוכן בין איראן לבין המעצמות.

בהמשך לשיחתי עם הנשיא ביידן ביום רביעי, מחר ייצא ראש המוסד לוושינגטון, לסדרה של פגישות שנועדו להסביר לממשל האמריקאי את עמדתנו לגבי הסכנות הגלומות בהסכם.

למי שאומר לנו שאנחנו לא צעקניים מספיק, או בוטים מספיק, אני מזכיר מה קרה באמת בעבר: ב-2015 כשישראל התעקשה על עימות מיותר עם הממשל, זה היה כשלון מוחלט. האמריקאים פשוט הפסיקו להקשיב לנו. גם היה נזק ליחסים איתם, והם גם הלכו וחתמו על הסכם רע.

המדיניות הנכונה היא זו שאנחנו מובילים בשנה האחרונה: להמשיך את הלחץ, אבל בלי לשבור כלים. להציג מידע מודיעיני אמין, להיות חלק מהתהליך בלי להרוס את היחסים המיוחדים עם ארצות הברית.

אני אומר את זה בזהירות, אבל בינתיים זה עובד. ההסתייגויות שהצגנו לממשל האמריקאי נלקחו בחשבון. דיברנו גם עם השותפים האחרים. הוצבו דרישות לאיראנים. לא על הכל אפשר לדבר, אבל לא הכל צריך להיות מריבות ונאומים. יש דרך אחרת, והיא עובדת טוב יותר" אמר לפיד

לאחר מכן התייחס ראש הממשלה לפעילות צה"ל בשבועות האחרונים במסגרת מבצע 'שובר גלים' ואמר "בזירה בטחונית אחרת: צה"ל והשב"כ פועלים בשבועות האחרונים ברחבי הגדה, בעיקר בגזרות ג'נין ושכם, כדי למנוע פעילויות טרור בשטחי ישראל. מטרתנו היא להרגיע את השטח, לא להסלים את העימותים.

אנחנו נמשיך את המדיניות שאומרת – ממקומות שמהם יוצא טרור, נכביד את ידנו, גם במובן הכלכלי-אזרחי. במקומות שבהם נשמר השקט, אנחנו נעשה מאמץ לאפשר שגרת חיים ולקדם את הכלכלה הפלשתינית.

במקביל, כפי שסוכם עם שר הביטחון וראש הממשלה החליפי, ישראל תבחן בחיוב את הגדלת מספר העובדים שיורשו לצאת מעזה עד ל-20 אלף עובדים, אבל שם זה יעצור. כל הגדלה נוספת של מספר העובדים תהיה מותנית בהחזרת הבנים שמוחזקים בעזה הביתה.

לאחר מכן סיכם ראש הממשלה בשביעות רצון את הפשרה שהגיעו הסתדרות המורים עם האוצר ואמר "בנושא אחר, משמח הרבה יותר: שנת הלימודים נפתחה כסדרה בסוף השבוע שעבר. הממשלה תקבל היום סקירה מקיפה על ההיערכות לשנת הלימודים והרפורמות שאנחנו מובילים במערכת החינוך".

"אני מודה לשרת החינוך, יפעת שאשא ביטון, לשר האוצר איווט ליברמן, למזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דוד, על מאמץ ארגוני גדול ולילות ארוכים ללא שינה שהובילו לזה שיותר משני מיליון תלמידים התחילו את השנה בזמן, עם הסכם שכר חדש שייתן לנו שקט משביתות עד שנת 2027" סיים לפיד.

חבּוּרֶה מספקת פלטפורמה לכותבי תוכן ואינה אחראית על איכות ואמינות התוכן ובכלל. לדיווח על טעות או הפרת זכויות ולכל דיווח על התוכן לחץ כאן. ייתכן שהתמונות בכתבה יהיו כפופות לזכויות יוצרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות של אליה מן
עוד באותו מדור
ajax loader
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
האפליקציה שלנו מחכה לכם התקינו עכשיו