יום ראשון, 19/05/2024
האנשים שלי
עמוד הבית » פוליטי

חלוקת השלל

האם דרעי יוכל לכהן כשר? מי אלו שיקבלו את התפקידים הנחשקים בש"ס? האם שוב יצא פרוש מאוכזב? ומהו ניגוד העניינים של יעקב אשר? הכל בכתבה שלפניכם.

22:30 ,10/11/22
קרדיט: תמונה ללא קרדיט / נתניהו וגפני במשא ומתן הקואליציוני
בואו לכתוב בחבּוּרֶה!

חבּוּרֶה בנויה מתוכן גולשים.
גם אתם מעוניינים לכתוב ולהשפיע?
הצטרפו והעלו עכשיו את התוכן שלכם

הצטרפות

לאחר ששככו הדי התותחים של מערכת הבחירות הסוערת והעקובה, הגיע הזמן ליהנות מהשלל, וכל מפלגות הקואליציה המסתמנת כבר עסוקים במשא ומתן קשוח עם נתניהו ואנשי הליכוד על חלוקת התיקים, בניסיון להגיע להשבעת הממשלה עם כמה שיותר ג'ובים ותופינים.

מי שיהוו שותפים מרכזיים בממשלה הבאה, הם כמובן המפלגות החרדיות, שכמובן מנסות למקסם הישגים במו"מ ולארגן לחברי הכנסת מכל סיעה ותת סיעה תפקידים שירצו אותם.

מלחמת הסכינים במפלגות החרדיות ידועה מאז ומתמיד כאחת שהותירה אחריה שורה ארוכה של מאוכזבים – שלא קבלו את מבוקשם ואת אותו תפקיד שכה חלמו לקבל.

בסיעת ש"ס נראה שהעניינים עדיין לא ברורים, החל מכך שכלל לא בטוח שאריה דרעי יוכל לכהן כשר בממשלה עקב הרשעתו בעבירות מס לפני כשנה ושאלת הקלון שעדיין עומדת בעינה, וככל הנראה בג"צ ידרש להשיב עליה, אלא אם כן תחוקק פסקת ההתגברות שתוכל לעקוף את בג"ץ ולקבוע שדרעי יוכל לכהן כשר על אף הקלון שיוטל עליו.

מעבר לכך, קיים חוסר וודאות די מוחלט לגבי חלוקת התפקידים האחרים שתתבצע בש"ס (ככל הנראה ש"ס תקבל בנוסף לתיק הבכיר שמיועד לדרעי (אוצר או פנים) – גם את תיקי הדתות הרווחה ועוד תיק אחד וראשות ועדה חשובה ויתכן שגם סגן שר). כל חברי הכנסת של ש"ס כיום, מעולם לא כיהנו כשרים במשרדים, כך שאין עדיפות של אף אחד מהם על פני האחרים, ודרעי שהוא זה שיקבע מי זה שיקבל את התפקיד הנחשק יותר ומי זה שיאלץ להסתפק בפחות, יצטרך לקבל החלטות קשות שבוודאי לא ימצטו חן בעיני כולם. מה גם שיתכן שדרעי יצניח מועמד מבחוץ כמו שעשה בזמנו עם הרב יעקב אביטן ב-2020 שמינה אותו לשר הדתות.

ההערכה היא כי יעקב מרגי הוותיק יחסית ומי שממוקם במקום השני ברשימה יקבל את התפקיד השני בחשיבותו, ואילו שאר התפקידים יחולקו בין החכי"ם חיים ביטון מיכאל מלכיאלי יואב בן צור משה ארבל וינון אזולאי, ע"פ החלטת דרעי ובגיבוי מועצת החכמים.

באשר ליהדות התורה שמורכבת מדגל התורה הליטאית ואגודת ישראל החסידית, החלו העניינים להתבהר. כפי הנראה – גפני שזכות הבחירה הראשונה בידיו, החליט לקחת את ועדת הכספים המוכרת לו מימים ימימה, ואילו גולדקנופף נציג גור יכהן כשר הבינוי והשיכון. באשר להמשך הרשימה, מקלב מדגל התורה שלו זכות הבחירה השלישית, יקבל ככל הנראה משרד חשוב כדוגמת משרד התחבורה ויכהן כסגן שר במעמד שר (בכפוף לשינוי חוק יסוד הממשלה).

הרביעי בתור הוא מאיר פרוש יו"ר שלומי אמונים, שמזה שנים ארוכות לוטש עינים לתפקיד חשוב וביצועי, כבר הודיע שלא יסתפק שוב בתפקיד זוטר כמו סגן שר וכדו'. יתכן שפרוש יקבל משרד ויכהן כסגל שר. במעמד שר, אך יהיה זה משרד זוטר יחסית כמו משרד ירושלים ומורשת.

יהדות התורה תקבל לידה ככל הנראה גם סגן שר נוסף במשרד השיכון שמיועד ליעקב אשר (ע"פ דרישת מרן ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין – שתהיה גם נוכחות דגלאית במשרד השיכון), אך מינוי זה יוכל להיתקל בקשיים עקב ניגוד עניינים של ח"כ אשר בפרוייקטים בבני ברק.

במפלגה חולמים גם על ועדת חוקה היוקרתית, אך כרגע לא נראה שיקבלו אותה, אלא אם כן יוותרו על תפקיד אחר.

בינתיים, כמה מהחכי"ם כוססים ציפורניים מדאגה. אך אל דאגה, לא יארך הזמן והממשלה החדשה תוקם בזריזות. עד אז, הם יאלצו להמתין.

 

חבּוּרֶה מספקת פלטפורמה לכותבי תוכן ואינה אחראית על איכות ואמינות התוכן ובכלל. לדיווח על טעות או הפרת זכויות ולכל דיווח על התוכן לחץ כאן. ייתכן שהתמונות בכתבה יהיו כפופות לזכויות יוצרים

8 תגובות
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

 1. שמחי הגיב:

  לא מקנה בהם שהם בממשלה בתקופה הזו….

 2. גדעון משה הגיב:

  להפגש עם זה עכשיו ולצחוק חחח דרעי כבר לא ישמש כשר כל השאר עדיין רלווטנטי בחלקו

 3. חזקי הגיב:

  בסוף מסתבר שהצליחו להשיג דברים טובים והמשא ומתון היה משתלם בהחלט.רק דבר אחד לא הבנתי למה דרעי צריך 2 תיקים למה?????

 4. רפאל הגיב:

  הפעם דווקה אין סכינים במפלגות החרדיות אז נקווה שכך ימשך

 5. אליה בינג'מין הגיב:

  יעשו הכל שדרעי יהיה שר אין מצב שזה לא יצא לפועל

 6. יוני בוסו הגיב:

  המתח בשיא האם דרעי יקבל בסוף את האוצר או שזה רק תרגיל

 7. איתמר אבוקסיס הגיב:

  עכשיו דרי יכול להיות גם ראש הממשלה, קודם נסנדל את בית המשפט ובא לציון גואל

 8. שולמן הגיב:

  סקירה יפה. מה שבטוח שכל מה שיקבלו זה עדיף ושיגידו תודה, העקר שהשמאל לא שם כבר

כותרות אחרונות

עוד באותו מדור
ajax loader
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
האפליקציה שלנו מחכה לכם התקינו עכשיו