יום ראשון, 14/07/2024
האנשים שלי
עמוד הבית » פוליטי

דרעי יודה בביצוע עבירות מס וימנע מדיון על קלון

במסגרת הסגר טיעון דרעי לא ירצה מאסר או עבירות שירות. יתפטר מהכנסת אך ישאר יו"ר ש"ס. ותשאר לו האפשרות להתמודד בבחירות הבאות

08:22 ,21/12/21
קרדיט: לע"מ אריה דרעי יידה בביצוע עבירות מס
בואו לכתוב בחבּוּרֶה!

חבּוּרֶה בנויה מתוכן גולשים.
גם אתם מעוניינים לכתוב ולהשפיע?
הצטרפו והעלו עכשיו את התוכן שלכם

הצטרפות

כפי שפורסם אמש בחדשות 12 שר הפנים לשעבר אריה דרעי יודה במסגרת עסקת טיעון בביצוע עבירות מס ויתפטר מהכנסת.  ההתפטרות של דרעי תייתר בעצם את שאלת הקלון בעבירות, והוא יוכל להתמודד שוב בבחירות לכנסת הבאה.

על פי העסקה, הניסוח של עבירות המס שבהן הואשם דרעי ירוככו, והוא לא ירצה עונש מאסר או עבודות שירות. כשתושג העסקה, ככל הנראה בימים בקרובים, דרעי מתכוון להתפטר מהכנסת. אולם, זו לא דרישה של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, והיא גם טובה לדרעי: אם יישאר חבר כנסת, צריך להתקיים דיון משפטי בשאלה אם יש קלון בעבירות שלו. מנגד, אם הוא יתפטר ולא ירצה עבודות שירות – הדיון על הקלון מתבטל וכך דרעי יוכל להיבחר לכנסת הבאה וגם להמשיך לעמוד בראשות ש"ס.

מדוע זה חשוב? אם ש"ס תחזור בעתיד לממשלה ודרעי ירצה לשוב ולהיות שר, הסוגייה תגיעה לפתחו של בג"ץ. דרעי מאמין שאם יבוא לדיון בלי קלון ועם עבירות מרוככות, הוא יוכל לצלוח את המשוכה ולהתמנות שוב לשר.

חבּוּרֶה מספקת פלטפורמה לכותבי תוכן ואינה אחראית על איכות ואמינות התוכן ובכלל. לדיווח על טעות או הפרת זכויות ולכל דיווח על התוכן לחץ כאן. ייתכן שהתמונות בכתבה יהיו כפופות לזכויות יוצרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות של שמוליק מושקוביץ
עוד באותו מדור
ajax loader
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
האפליקציה שלנו מחכה לכם התקינו עכשיו