יום חמישי, 13/06/2024
האנשים שלי
עמוד הבית » פוליטי

אפקט סילמן: הסקרים מראים זינוק ל 38 מנדטים לנתניהו

למעלה מ 40% מהנשאלים תמכו במהלך של סילמן • ימינה בראשות בנט יורד ל 6 מדנטים • התוצאות המלאות בפנים

09:35 ,07/04/22
קרדיט: דוברות הכנסת
בואו לכתוב בחבּוּרֶה!

חבּוּרֶה בנויה מתוכן גולשים.
גם אתם מעוניינים לכתוב ולהשפיע?
הצטרפו והעלו עכשיו את התוכן שלכם

הצטרפות

סקר כאן חדשות שפורסם היום (רביעי) בחדשות הערב מצביע על זינוק של מפלגת הליכוד בראשות בנימין נתניהו ל-35 מנדטים, בהשוואה לבחירות במארס 2021 – אז קיבלה המפלגה 30 מנדטים. מנגד, מפלגות הקואליציה יורדות ל-56 מנדטים ביחד.

יש עתיד בראשות יאיר לפיד מתחזקת מעט מבחירות מארס 2021 – מ-17 מנדטים ל-19. ימינה בראשות נפתלי בנט יורדת מ-7 מנדטים ל-6. כחול לבן של בני גנץ שומרת על 8 מנדטים, מרצ בראשות ניצן הורוביץ יורדת מ-6 מנדטים ל-5 מנדטים, וכך גם תקווה חדשה של גדעון סער. מפלגת העבודה בראשות מרב מיכאלי איבדה שני מנדטים ונשארה עם 5. ישראל ביתנו של אביגדור ליברמן נחלשת ב-3 מנדטים ומשיגה בסקר הנוכחי ארבעה בלבד.

הציונות הדתית בראשות בצלאל סמוטריץ’ מתחזקת מ-6 מנדטים ל-8. מפלגת ש”ס, על אף פרישתו של היו”ר אריה דרעי לאחר הסדר הטיעון, שומרת על יציבות יחסית עם 8 מנדטים וכך גם יהדות התורה עם 7 מנדטים. הרשימה המשותפת נשארת עם 6 מנדטים וכך גם רע”ם של מנסור עבאס, עם 4 מנדטים.

 

לשאלה האם ידעת על החלטת עידית סילמן לפרוש מהקואליציה בשל פסיקת בג”ץ על איסור להכניס חמץ לבתי החולים בחג הפסח, השיבו 79% מהנשאלים שכן. לשאלת ההמשך האם אתה תומך בהחלטה של יו”ר הקואליציה לפרוש ענו 38% מהנשאלים כי הם תומכים בכך. 43% מכלל הנשאלים הביעו התנגדות למהלך, 19% ללא דעה. בקרב מצביעי הימין, 61% נשאלים תמכו בפרישת סילמן מהממשלה, ובקרב מצביעי השמאל תמכו 15% נשאלים בלבד.

לפי סקר חדשות 12, מפלגת הליכוד מקבלת 35 מנדטים ויש עתיד מקבלת 17 מנדטים. לפי הסקר, הגוש שתומך בנתניהו מגיע ל-58 לגוש מנדטים ואילו גוש המפלגות של ממשלה הנוכחית מקבל 56. הסקר נערך היום באופן אינטרנטי וטלפוני על ידי מכון מדגם בראשות מנו גבע. אוכלוסיית המחקר היא מדגם מייצג של כלל האוכלוסייה בישראל בגילי 18 ומעלה, מספר המשיבים בסקר בפועל הוא 510, כאשר טעות הדגימה המרבית עומדת כי 4.4%+.

לפי סקר חדשות 13, הליכוד מקבלת 38 מנדטים, יש עתיד 17 מנדטים ותקווה חדשה לא עוברת את אחוז החסימה. לפי הסקר, לגוש שתומך בנתניהו יש 60 מנדטים ואילו גוש המפלגות של ממשלה הנוכחית מקבל 54 מנדטים. הסקר כלל 706 נשאלים, בהם 601 מהאוכלוסייה היהודית שנשאלו על ידי חברת פרויקט המדגם בהנהלת ד”ר אריאל איילון ו-105 לא יהודים שנשאלו על ידי חברת אפקאר בהנהלת ד”ר הישאם ג’ובראן. טעות הדגימה היא 3.8 אחוזים.

חבּוּרֶה מספקת פלטפורמה לכותבי תוכן ואינה אחראית על איכות ואמינות התוכן ובכלל. לדיווח על טעות או הפרת זכויות ולכל דיווח על התוכן לחץ כאן. ייתכן שהתמונות בכתבה יהיו כפופות לזכויות יוצרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות של חיים וולף
עוד באותו מדור
ajax loader
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
האפליקציה שלנו מחכה לכם התקינו עכשיו