יום ראשון, 14/07/2024
האנשים שלי
עמוד הבית » כלכלה

שר האוצר חתם על צו המבטל את מס הקנייה על כלים חדפעמיים מנייר

לפי הנתונים, רמת הצריכה של כלים חד פעמיים בישראל גבוהה פי 5 ממדינות האיחוד האירופאי וישנה עלייה מתמדת בצריכתם.

16:05 ,15/12/21
קרדיט: pixabay. אילוסטרציה
בואו לכתוב בחבּוּרֶה!

חבּוּרֶה בנויה מתוכן גולשים.
גם אתם מעוניינים לכתוב ולהשפיע?
הצטרפו והעלו עכשיו את התוכן שלכם

הצטרפות

שר האוצר, אביגדור ליברמן, חתם היום (ד') על צו המבטל לחודשיים את מס הקניה על כלים חד פעמיים מנייר המצופים פלסטיק. החל מהיום בחצות ועד ה-15 בפברואר 2022 לא יחול מס קניה על מוצרים אלה ולאחר מכן יעמוד מס הקניה על שיעור של 3.3 שקלים לקילוגרם.

כזכור, ב-1 בנובמבר נכנס לתוקף מס קנייה על כלים חד פעמיים בגובה של 11 שקלים לק"ג וב-30 בנובמבר הופחת שיעור המס לכלים מנייר המצופים בשכבת פלסטיק ל-3.3 שקלים לק"ג. על מנת להקל על נישומים ששילמו מס קנייה של 11 שקלים לק"ג על מוצרים אלה, מה-1 בנובמבר ועד ה-30 בנובמבר, הוחלט לבטל את מס הקנייה לתקופה של חודשיים.

הטלת המס על כלים חד פעמיים נועדה לשנות את התנהגות הצרכנים באופן גמיש וכן תואמת את העיקרון של "המזהם משלם", כך שמי שיצרוך כלים חד פעמיים ברמות גבוהות יותר, יישא בעלות הנזק הסביבתי. לפי הנתונים, רמת הצריכה של כלים חד פעמיים בישראל גבוהה פי 5 ממדינות האיחוד האירופאי וישנה עלייה מתמדת בצריכתם.

חבּוּרֶה מספקת פלטפורמה לכותבי תוכן ואינה אחראית על איכות ואמינות התוכן ובכלל. לדיווח על טעות או הפרת זכויות ולכל דיווח על התוכן לחץ כאן. ייתכן שהתמונות בכתבה יהיו כפופות לזכויות יוצרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות של חיים וולף
עוד באותו מדור
ajax loader
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
האפליקציה שלנו מחכה לכם התקינו עכשיו