יום ראשון, 19/05/2024
האנשים שלי
עמוד הבית » כלכלה

מובטלים? אושרו דמי אבטלה מלאים למשתתפי הכשרה מקצועית

לא יקוזזו, כבעבר, 30% מדמי האבטלה. יו"ר וועדת העבודה והרווחה קראה למצות את יכולתן והשפעתן של ההכשרות. מחלוקת בין האוצר והביטוח הלאומי על עלו

12:47 ,27/12/21
קרדיט: שירות התעסוקה
בואו לכתוב בחבּוּרֶה!

חבּוּרֶה בנויה מתוכן גולשים.
גם אתם מעוניינים לכתוב ולהשפיע?
הצטרפו והעלו עכשיו את התוכן שלכם

הצטרפות

וועדת העבודה והרווחה אישרה היום (שני) לקריאה ראשונה את הוראת-השעה כי דמי אבטלה ישולמו במלואם למי שמשתתפים בהכשרה מקצועית, ולא יקוזזו, כבעבר, 30% מדמי האבטלה. יו"ר הוועדה, אפרת רייטן-מרום (העבודה), קראה למשרד הכלכלה בדוק היטב ולהכין מחקר בנושא – ואם יובטח מעמדם של ההכשרות המקצועיות, לקבוע את החוק באופן קבוע.

הצעת החוק משותפת בנוסף ליו"ר הוועדה, גם לחברי הכנסת אתי עטיה (הליכוד) איתן גינזבורג (כחול לבן), ניר אורבך (ימינה) וולדימיר בליאק (יש עתיד).

לדברי אתי עטיה, החוק החדש יעודד תעסוקה ויציאה לעבודה והוא צודק ומוסרי, ולדימיר בליאק התריע כי ההכשרות המקצועיות טרם מיצו את יכולתם, והמובטלים הרבים שיצאו לחל"ת – טרם שבו לעבודה. איתן גינזבורג הזהיר כי חלק מההכשרות – אינה מותאמת למאה ה-21, וחלה במהלך השנים – ירידה חדה במספר המשתתפים בהן.

נועה שוקרון, נציגת אגף התקציבים, הסבירה כי המשק התאושש מהסגרים הקודמים, וכך מראים שיעורי האבטלה, שכיום הם כ-5.9% כולל אלו שיצאו לחל"ת – ולכן החוק החדש מוצע כהוראת-שעה, לשנה בלבד, ולא כחוק קבוע. לדבריה, עלות החוק היא כ-5 מיליון ₪ לשנה.

חנן פוטרמן, מהלשכה המשפטית של הביטוח הלאומי, תמך בהצעה שאושרה בוועדת השרים לחקיקה, ולפיו עלות החוק היא כ-4.1 מיליון ₪.

ד"ר רינת כהן, מנהלת האגף להכשרה מקצועית במשרד הכלכלה, ציינה כי בשנה האחרונה השתתפו 3,700 בהכשרות מקצועיות, 3,850 לומדים נוספים במסלול נוסף וכ-7,000 שוברים ששולמו להכשרות פרטיות. רוב ההכשרות בשיתוף עם המעסיקים – ולכן הן מותאמות למצב המשק ולדרישות המשתנות. לדבריה, 71% מהמשתתפים בהכשרות בעשור האחרון – הושמו בעבודה. כהן תמכה בהצעות החוק ולפיהן, דמי האבטלה יעמדו על 100% בעת ההכשרה.

חבּוּרֶה מספקת פלטפורמה לכותבי תוכן ואינה אחראית על איכות ואמינות התוכן ובכלל. לדיווח על טעות או הפרת זכויות ולכל דיווח על התוכן לחץ כאן. ייתכן שהתמונות בכתבה יהיו כפופות לזכויות יוצרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות של חיים וולף
עוד באותו מדור
ajax loader
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
האפליקציה שלנו מחכה לכם התקינו עכשיו