יום ראשון, 19/05/2024
האנשים שלי
עמוד הבית » חדשות

10 ענפי הספורט הפופולריים ביותר בעולם. ובמקום הראשון?

09:24 ,24/12/21
קרדיט: כדורסל. צילום: pixabay
בואו לכתוב בחבּוּרֶה!

חבּוּרֶה בנויה מתוכן גולשים.
גם אתם מעוניינים לכתוב ולהשפיע?
הצטרפו והעלו עכשיו את התוכן שלכם

הצטרפות

לביצוע פעילות ספורט יש מגוון דרכים את יש את המוכרים ויש את הפחות…

אך יש עשרה סוגי ספורט הפופולריים ביותר בעולם. הפירוט המלא בכתבה שלפניכם.

 

 

במקום העשירי ממוקם משחק הגולף : גולף הוא ספורט מסוג מועדון ובו השחקנים משתמשים במועדונים כדי להכות בכדרורים בסדרת חורים. גולף שונה מרוב משחקי הספורט והוא מצריך שימוש במגרש ייעודי ואינו מתאפשר בכל שטח. מרכז אוהדי המשחק נמצאים במערב אירופה מזרח אסיה וצפון אמריקה בעולם נמצאים כ 400 מיליון אוהדי גולף.

במקום התשיעי- הכדורגל האמריקאי:  הכדורגל האמריקאי מכונה במספר מקומות בעולם גרידיירון המשחק מתנהל ע"י שתי קבוצות כאשר בכל קבוצה יש אחת עשרה שחקנים המגרש בצורת מלבן ובכל קצה שבמגרש יש שער למשחקי הכדורגל האמריקאי יש 98 מיליון צופים.

 

במקום השמיני-משחק הבייסבול: בייסבול הוא משחק שמשוחק בין שתי קבוצות יריבות המתחלפות על מחבט ועל המגרש. המשחק מתקיים כאשר שחקן מקבוצת המגרש מה שנקרא מגיש זורק כדור בו שחקן מקבוצת החבטות מנסה להכות עם מחבט. למשחק הבייסבול יש כחצי מיליארד עוקבים ובארצות הברית הפופולריות למשחק ניכרת היטב.

 

במקום השביעי- טניס שולחן: למשחק טניס שולחן יש שם נפוץ יותר בשם "פינג פונג" אופן המשחק יכול להתבצע גם על ידי יריב אחד מול יריב שני. או שני יריבים מול שניים נוספים מקור המשחק הוא מ "טניס מגרש" שמקורו הוא מאנגליה למשחק הטניס יש כ 850 מיליון עוקבים ברחבי העולם.

 

במקום השישי-כדורעף: המשחק מתנהל ע"י שני קבוצות כאשר בכל קבוצה יש שישה שחקנים כל קבוצה מנסה לגרום שהכדור יגיע לקרקע בחלק המגרש של הקבוצה היריבה. המשחק הומצא בארצות הברית בשנת 1985 ע"י ויליאם גמורגן את המשחק הוא המציא ע"י לקיחת פרטים ממספר משחקים בעיקר כדורסל טניס כדוריד טניס ובייסבול. למשחק יש כ 900 מיליון אוהדים ברחבי העולם.

 

במקום החמישי טניס: טניס מגרש הוא דומה לטניס שולחן כאשר השוני העיקרי הוא כמובן משטח המשחק שזה מנוהל במגרש אך גם המטקות והכדור שונים בטניס מגרש המטקות עשויות רשתות חוטים והכדור גדול ועשוי גומי. לטניס יש מיליארד אוהדים ברחבי העולם בצרפת הוא זכה למשחק הפופולרי ביותר.

 

המקום הרביעי הוקי שדה: ממש כמו משחק האוקי שאתם מכירים רק על מגרש מדשא ובלי אוויר שיוצא מן הקרקע המשחק דומה יותר לכדורגל רק שאת הכדור מעיפים ע"י מקל ולא ע"י הרגל המשחק הראשון נערך בשנות ה1800 למשחק יש 2 מיליארד אוהדים ברחבי העולם.

 

במקום השלישי כדורסל: משחק הכדורסל נחשב לאחד ממשחקי הספורט הפופולריים בעולם. ארצות הברית נחשבת לארץ הכודרסל כאשר למשחק יש 2.2 מיליארד תומכים הכדורסל נחשב למשחק הספורט השלישי הנצפה בעולם. המשחק מנוהל ע"י שני קבוצות כאשר בכל קבוצה יש חמישה שחקנים כאשר מטרת כל קבוצה להכניס את הכדור אל הסל כמה שיותר פעמים במהלך המשחק. 

 

במקום השני קריקט: קריקט הוא משחק ספורט קבוצתי המתנהל בין שתי קבוצות של 11 שחקנים. זהו משחק עם מחבט וכדור, אשר משוחק במגרש מעגלי או אליפטי עם משטח מלבני באמצע הנקרא פִּיץ' עליו מתקיים עיקר המשחק. בשני קצות הפיץ' עומדים מקלות עץ – שלושה עמודי עץ אנכיים ועליהם שתי פיסות עץ אופקיות היוצרים יחד את השער, או וויקט. 

 

על הפיץ' נמצאים שלושה שחקנים: שני חובטים מהקבוצה החובטת, ומגיש מקבוצת השדה. המגיש זורק את הכדור מוויקט אחד לכיוון הוויקט האחר. ליד הוויקט השני עומד חובט ומנסה להגן על הוויקט שלו עם מחבט. החובט השני, העומד בקצה האחר של הפיץ' (ליד הוויקט של המגיש), לא פעיל במהלך זה של המשחק. החובט מנסה לחבוט בכדור ולאחר החבטה מחליף מקומות עם החובט השני הנמצא בוויקט השני. חילוף אחד כזה מזכה את קבוצת החובטים בנקודה אחת החובטים יכולים להחליף מקומות פעמיים או יותר והנקודות שיקבלו תהיינה כמספר ההחלפות. אם הם יכולים, החובטים יכולים לרוץ בין הוויקטים גם בלי לחבוט בכדור לאחר שהכדור נחבט, מטרתה של קבוצת השדה היא להפיל את הוויקט. אם נפסל החובט יחליף אותו שחקן אחר מקבוצת החובטים. הסבב ממשיך עד שקבוצת החובטים אינה יכולה לספק שני חובטים למגרש (כלומר, נפסלו 10 חובטים). בשלב זה נגמר סיבוב ושתי הקבוצות מחליפות תפקידים.

במקום הראשון כדורגל: ודאי שכולכם לא הייתם צריכים לקרוא זאת בכדי להבין שמשחק הכדורגל ממוקם במקום הראשון. למשחק הכדורגל יש פופולריות רבה בכל העולם כולו ונחשב למשחק המשוחק ביותר בעולם  ההערכה שלמעלה ממחצית האוכלוסייה בעולם רואים את עצמם כחובבי כדורגל ההערכה היא שמספר העוקבים והאוהדים הקבועים של המשחקים המשוחקים ברחבי העולם הוא כ 4 מיליארד איש.

חבּוּרֶה מספקת פלטפורמה לכותבי תוכן ואינה אחראית על איכות ואמינות התוכן ובכלל. לדיווח על טעות או הפרת זכויות ולכל דיווח על התוכן לחץ כאן. ייתכן שהתמונות בכתבה יהיו כפופות לזכויות יוצרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות של אלימלך אברהם
עוד באותו מדור
ajax loader
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
האפליקציה שלנו מחכה לכם התקינו עכשיו