יום ראשון, 14/07/2024
האנשים שלי
עמוד הבית » חדשות

תחקיר BBC מטריד: איראניים התחזו לחרדים במבצע שומרי החומות

מהתחקיר עולה כי איראניים התחזו ברשתות החברתיות לחרדים במטרה ליצור מלחמות דת ולהסית נגד הערבים • הפיצו גם תכני הסתה נגד הרכבת הקואליציה

11:05 ,03/02/22
קרדיט: המכללה החרדית ירושלים / אילוסטרציה
בואו לכתוב בחבּוּרֶה!

חבּוּרֶה בנויה מתוכן גולשים.
גם אתם מעוניינים לכתוב ולהשפיע?
הצטרפו והעלו עכשיו את התוכן שלכם

הצטרפות

על פי תחקיר שביצע ה BBC עולים ממצאים מטרידים ביותר. במהלך מבצע שומרי החומות פתחה איראן קבוצת פייסבוק דתית חרדית ובמסגרתה הפיצה מסרים אנטי-איסלאמיים וניסתה ללבות את השטח באלימות נגד ערבים.

בתקחיר נכתב כי קמפיין ההתערבות הזרה התפרס לכאורה על פני פלטפורמות מדיה חברתיות מרובות, והתחזה לקבוצת חדשות יהודית חרדית התומכת בפלגים ימניים קיצוניים. מטרתו הייתה לתדלק מלחמת דת תוך הגברת תחושות פחד, שנאה וכאוס, כך על פי “פייק ריפורטר”, מיזם ישראלי שנלחם בפייק ניוז ברשת וחשף את המקור האירני החשוד שעומד מאחורי הקבוצה. הרשת המדוברת הפכה פעילה לאחר ההתלקחות בשנה שעברה בין יהודים וערבים במהלך המבצע הצבאי בעזה.

באחד המקרים, הרשת פרסמה מחדש את תיעוד העימות בין חבר הכנסת איתמר בן גביר, שנשא עימו אקדח, לבין המאבטח הערבי בחניון גני התערוכה, והוסיפה את התגובה: “חבל שהוא לא נתן לו כדור בראש”. ככלל, הקבוצה תמכה שוב ושוב בחבר הכנסת בן גביר.

קבוצת “אדוק” או “דתי למהדרין” הציגה את עצמה כ”איחוד דתי וירטואלי לציבור הדתי”. הרשת עוד הפיצה מחדש מאמרים ופוסטים התומכים בפוליטיקאים ישראלים מהימין הקיצוני, עודדה מחאות וטיפחה סנטימנט אנטי-ממשלתי ואנטי-ערבי. אחד הפרופילים שנמנו עם הקבוצה אסף אלפי עוקבים. “הרשת הזו הוקמה בעקבות מהומות מאי, כשישראל חוותה את אחת מנקודות השפל בתולדותיה ביחסים ערבים ליהודים”, הסביר ל-BBC מנכ”ל ה”פייק ריפורטר” אחיה שץ. מקור ביטחוני ישראלי הוסיף כי הפרופילים המקוונים היו בעלי מאפיינים דומים לפעילות אירנית אחרת שהתרחשה בעבר בפלטפורמות הללו.

חבּוּרֶה מספקת פלטפורמה לכותבי תוכן ואינה אחראית על איכות ואמינות התוכן ובכלל. לדיווח על טעות או הפרת זכויות ולכל דיווח על התוכן לחץ כאן. ייתכן שהתמונות בכתבה יהיו כפופות לזכויות יוצרים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות של יוסף ורדיגר
עוד באותו מדור
ajax loader
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
- תוכן בבדיקה טרם עלה לאתר -
האפליקציה שלנו מחכה לכם התקינו עכשיו